Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
17. srpna 2021 19:36
Čas čtení 1:10
Vojtěch Vanda

Sedmiletý chlapec zemřel poté, co se do jeho hlavy dostala měňavka způsobující rozklad mozku

Sedmiletý chlapec zemřel poté, co se do jeho hlavy dostala měňavka způsobující rozklad mozku
Zdroj: Unsplash/Idzard Schiphof/volně k užití (ilustrační obrázek)
NEWS
Uložit Uložené

Malému chlapci z Kalifornie se prvok dostal do těla zřejmě nosem během koupání v jezeře. Řádění parazita nepřežil.

Sedmiletý Američan David Pruitt podlehl kruté nemoci poté, co se koupal v jezeře. Nosem se mu pravděpodobně dostal do těla jednobuněčný organismus Naegleria fowleri, který, laicky řečeno, způsobuje rozklad mozkových buněk. Kaliforňan bojoval s prvokem čtyři dny, nakonec mu ale podlehl. Rodina se nyní snaží o měňavce šířit osvětu.

Doporučeno
Slovák si v Chorvatsku fotil nahé děti. Snažil se být nenápadný, nosil fotoaparát ve tvaru klíče od auta Slovák si v Chorvatsku fotil nahé děti. Snažil se být nenápadný, nosil fotoaparát ve tvaru klíče od auta 12. srpna 2021 18:58

Neškodné koupání v teplé sladké vodě vyústilo u sedmiletého Davida Pruitta v ten nejhorší možný výsledek. V červenci se sedmiletý Kaliforňan vydal podle Los Angeles Times k jezeru v Severní Kalifornii, kde dováděl ve vodě. Později se ale začal jeho zdravotní stav z ničeho nic zhoršovat, až 30. července došlo k jeho hospitalizaci. Osm dní poté zemřel.

Domů
Sdílet
Diskuse