Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
7. března 2022 18:23
Čas čtení 1:37
Ilona Hobzová

Na pomoc Ukrajině Češi přispěli rekordní částkou 1,5 miliardy korun

Na pomoc Ukrajině Češi přispěli rekordní částkou 1,5 miliardy korun
Zdroj: REFRESHER / Adam Smeták
NEWS VÁLKA NA UKRAJINĚ
Uložit Uložené

Nejvíce lidé přispěli na sbírku Člověka v tísni.

Ruská invaze na Ukrajinu vyvolala po celém světě obrovskou vlnu solidarity. Česká republika není výjimkou. Humanitární organizace zatím shromáždily ve svých sbírkách částku přes 1,5 miliardy korun. Jedná se o dosud nejvyšší částku, která se v tuzemsku na pomoc lidem vybrala. 

Člověk v tísni

Zatím nejvyšší částku nashromáždila na pomoc Ukrajině organizace Člověk v tísni. Dosud se jí ve sbírce SOS Ukrajina povedlo vybrat přes 1,2 miliardy korun

Člověk v tísni zaslané finance využil například na vypravení konvoje kamionů naložených humanitární pomocí. Vezly  náklad trvanlivých potravin, hygienických potřeb, plen, spacáků, karimatek a dalšího zboží. Další týmy Člověka v tísni jsou například na slovenských hranicích, kde s dalšími organizacemi zajišťují lepší podmínky pro lidi čekající v kolonách, na místo převáží mobilní záchody nebo připravuje zateplený stan pro děti. 

Post Bellum

Společnost Post Bellum, spráce projektu Paměť národa, dosud vybrala téměř 120 milionů korun. Za ně nakoupila například  zdravotnický materiál, ochranné vesty, helmy, rukavice, spacáky, stany, vysílačky, baterie, drony, termovize a potraviny. Finanční prostředky využívá také  ke zlepšení zdravotní péče dětem a lidem postiženým invazí ruské armády.

Domů
Sdílet
Diskuse