Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
1. prosince 2023 v 14:00
Čas čtení 4:10
Radim Šlechta

Netflix jede v prosinci bomby: Nebudeš vědět, na co dřív koukat. Přinášíme tipy na nejlepší filmy

Netflix jede v prosinci bomby: Nebudeš vědět, na co dřív koukat. Přinášíme tipy na nejlepší filmy
Zdroj: Netflix
FILMY A SERIÁLY NOVÉ FILMY
Uložit Uložené

Vybrali jsme pro tebe zajímavé premiéry, na které se budeš moci těšit během prosince.

Rok se chýlí ke konci, ale streamovací platformy ještě neukázaly všechno, co měly na srdci i v databázi. V prosinci se můžeme těšit hned na několik zajímavých filmových i seriálových premiér, včetně nového sci-fi Zacka Snydera, pokračování legendárního animáku i životopisného snímku jedné z největších osobností klasické hudby.


Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně

Rebel Moon má být obrovské a epické sci-fi Zacka Snydera v čele se Sofií Boutella a Charliem Hunnamem o tom, jak se mírumilovná osada ocitne v ohrožení armád vládnoucí síly. Místním může pomoci tajemná Kora, jejímž úkolem bude sestavit skupinku bojovníků a zachránit osud této osady. 

Rebel Moon má být film o outsiderech, povstalcích i válečných sirotcích, na jejichž bedra spadne zodpovědnost za řadu lidských životů a vlastně i celou galaxii. Původně se měl odehrávat v kulisách Hvězdných válek, po dlouhých jednáních se ale Snyder rozhodl vytvořit nové, originální sci-fi. 

Po nepříliš zdařilé Lize spravedlivých se režisér snad vrátí zpět ke svému vysokému standardu a my se na první ze dvou dílů jeho nového vesmírného počinu moc těšíme a držíme palce.

Premiéra: 22. prosince 2023
Kde si film pustit: Netflix
Délka filmu: 2 hodiny 13 minut
Režie: Zack Snyder
Scénář: Zack Snyder, Shay Hatten, Kurt Johnstad
Hrají: Sofia Boutella, Charlie Hunnam, Jena Malone, Corey Stoll, Rupert Friend, Cary Elwes, Michiel Huisman, Alfonso Herrera, Djimon Hounsou, Ed Skrein


Maestro

Po Zrodila se hvězda přichází Bradley Cooper coby režisér s dalším hudebním snímkem. Maestro ti odvypráví příběh slavného dirigenta Leonarda Bernsteina a jeho životní lásky Felicie. Slibuje zmapovat vztah těchto dvou lidí trvající více než 30 let. Dozvíme se o jejich seznámení v roce 1946, o dvou zasnoubeních, 25 let manželství i třech dětech.

Doporučeno
Režisér chválené romantiky Dej mi své jméno je tu s nejnadrženějším filmem roku. Dva tenisté v něm bojují o Zendayu Režisér chválené romantiky Dej mi své jméno je tu s nejnadrženějším filmem roku. Dva tenisté v něm bojují o Zendayu 24. dubna 2024 v 13:30

Nejvíc se ale můžeš těšit na samotného Coopera, který by ve filmu měl zúročit svoje dlouholeté vzdělání v oblasti klasické hudby a dirigování. Vážná muzika ho fascinovala už od malička, jako chlapec si přál pod stromeček taktovky a teď se mu snad jeho dětské přání vyplní. Kromě Coopera se ve filmu ukáže Carey Mulligan, Matt Bomer nebo Maya Hawke.

Premiéra: 20. prosince 2023
Kde si film pustit: Netflix
Délka filmu: 2 hodiny 9 minut
Režie: Bradley Cooper
Scénář: Bradley Cooper, Josh Singer
Hrají: Bradley Cooper, Carey Mulligan, Matt Bomer, Maya Hawke, Miriam Shor, Sarah Silverman, Michael Urie, Alexa Swinton, Gideon Glick, Sam Nivola, Kate Eastman


Slepičí úlet: Zrození nuget

Na slepicích z modelíny jsme snad všichni tak nějak vyrostli a teď máme konečně příležitost se do svého dětství vrátit. Druhý díl Slepičího úletu s podtitulem Zrození nuget nás přenese do událostí poté, co Ginger a její kamarádky utekly z nelidského prostředí slepičí farmy. 

Žijí normální život až do té doby, než mladá slípka uteče a dostane se do spárů průmyslové továrny na kuřecí nugety, kterou nevede nikdo jiný než paní Tweedy z prvního dílu. K obsazení prvního dílu se navíc přidá Bella Ramsey nebo Zachary Levi a my se na jejich postavy už moc těšíme. Slepičí úlet: Zrození nuget by mohl být přesně ten film, který bude bavit dnešní děti a ty se na něj budeš moci podívat s trochou té nostalgie.

Premiéra: 15. prosince 2023
Kde si film pustit: Netflix
Délka filmu: 1 hodina 37 minut
Režie: Sam Fell
Scénář: Karey Kirkpatrick, Rachel Tunnard
Hrají: Bella Ramsey, Zachary Levi, Thandiwe Newton, David Bradley, Nick Mohammed, Imelda Staunton, Daniel Mays, Jane Horrocks, Romesh Ranganathan
Čti na další straně
Článek pokračuje na další straně
Strana 1 z 2
Domů
Sdílet
Diskuse