Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
5. prosince 2023 v 14:00
Čas čtení 4:46
Ondřej Mrázek

Hulk má syna a nulový dopad Eternals. Šest věcí, které Marvel musí nutně vysvětlit

Hulk má syna a nulový dopad Eternals. Šest věcí, které Marvel musí nutně vysvětlit
Zdroj: Marvel Studios
FILMY A SERIÁLY KOMIKSY MARVEL
Uložit Uložené

V průběhu čtvrté a páté fáze se v marvelovkách naťukla či jinak otevřela spousta věcí, které ani po letech stále nemají vysvětlení.

O stavu současného Marvelu toho už padlo mnohé, následující řádky pak nebudou na problémy studia a jeho tvorby z posledních let nahlížet obecně, ale více konkrétně. Zatímco kvality jednotlivých filmů a seriálů bychom mohli probírat od rána do večera, existují věci, které nám nedají spát ještě o něco víc. Řeč je o zapomenutých dějových linkách, případně zvláštních dilematech okolo MCU, která zoufale potřebují vysvětlení.

Doporučeno
Marvel vs. DC v roce 2024: Kdo bude do kina posílat horší filmy? Marvel vs. DC v roce 2024: Kdo bude do kina posílat horší filmy? 21. listopadu 2023 v 11:00

Co je s Avengers?

Začneme hned asi tím nejzásadnějším. Kde byli poslední roky Avengers? Kdo jim velí? Proč nezasáhli ani v jednom z konfliktů, které se mezi Endgame a v době psaní poslední uvedené marvelovky – Marvels – odehrály? Ať už hrozil konec světa v Eternals, nebo právě v Marvels.

Avengers.
Avengers. Zdroj: Marvel Studios

Ano, Kevin Feige už sice stačil oznámit páté Avengers: The Kang Dynasty a šesté Avengers: Secret Wars na roky 2026 a 2027 (původně měly filmy dorazit dříve, ale stávky a další faktory nakonec vedly k odsunům), vznikla tak ale poměrně zásadní mezera mezi Endgame a dalším filmem s Avengers, během které se vůbec neřeší, co se s týmem stalo, kdo mu velí a jak se například tváří na nejrůznější události z jiných filmů.

Napravit by to teoreticky mohly snímky Captain America: Nový svět a Thunderbolts, které mají dorazit v roce 2025 a se kterými by se Marvel chtěl vrátit k civilnějším příběhům ve stylu Captain America: Občanská válka. Obojí ovšem bude muset žonglovat příběh spolu s kupou nových či méně známých postav, snad tedy zbude čas i na vysvětlení absence Avengers v posledních letech.

Nulový dopad Eternals

Další problém má dvě strany mince. Jedna je, že na konci Eternals z naší planety začne trčet obří Celestiál a od té doby to zjevně nikoho nezajímá (ve filmu šlo o metaforu na změny v klimatu). A druhá, že Eternals sami o sobě nikoho nezajímali, takže se tento problém zdá být sám o sobě poměrně zbytečný.

Eternals.
Eternals. Zdroj: Marvel Studios

Film s Angelinou Jolie, Salmou Hayek nebo Richardem Maddenem v kinech nevydělal, kritici ho nepochválili a diváci jej logicky do velké míry ignorovali. Přesto byly události snímku pro MCU naprosto zásadní, představily nám nové rasy, položily docela významné historické základy, a jak už zaznělo, na konci vedly takřka ke zničení světa. A reakce na to všechno? Ohlušující ticho.

Doporučeno
KVÍZ: Jak dobře si pamatuješ ironického Garfielda? KVÍZ: Jak dobře si pamatuješ ironického Garfielda? 20. května 2024 v 14:00

Sem tam se objeví drby, že by se film mohl dočkat pokračování. Nebo by se mohly vrátit alespoň některé z jeho hlavních postav (na konci měl cameo dokonce i Harry Styles). Reálně se ale zatím k Eternals nikdo povolaný nevyjádřil, v plánech s nimi prozatím nic není, a tak film nadále zůstává ve stínu prakticky všech ostatních počinů z MCU. Za nás přitom dost neprávem.

Hulk má syna

Jestli jsi zaznamenal*a všeobecný hate na seriál She-Hulk, asi ses ani neobtěžoval*a dát mu šanci. A nemůžeme tě za to moc soudit. V rámci MCU se nejednalo o kdovíjak zásadní dílo, do velké míry šlo o absurdní satirickou parodii, která bořila čtvrtou stěnu a ke konci už i všechny možné meta roviny. Něco podstatného z ní ale přece jen vzešlo.

She-Hulk.
She-Hulk. Zdroj: Marvel Studios

Totiž Hulkův syn Skaar. Kde se vzal? S kým ho má? A proč je na Zemi? To všechno by mohli tušit komiksoví nadšenci do příběhů s Hulkem, ale ne obyčejní diváci, kterým z toho na konci She-Hulk maličko spadla brada (částečně i proto, že se jeho ztvárnění moc nepovedlo…).

Všechno tohle by pak mohl (a za ideálních okolností i měl) vysvětlit samostatný film s Hulkem, na který Marvel letos získal konečně zase práva. Uvidíme ho? Kdo ví, rozhodně v to ale doufáme, protože to poslední, co bychom si přáli, je, aby se tvůrci pouštěli do vysvětlování Skaara v nějakém dalším seriálu nebo hůř ve filmu, který patřící primárně úplně jiné postavě. Dejte Hulkovi vlastní film!

Čti na další straně
Článek pokračuje na další straně
Strana 1 z 2
Domů
Sdílet
Diskuse