Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Úterý 27. 10. 2020 svátek má Šarlota, Zoe

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
5
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Kultura - Architektura
5
Richard Balog
28. prosinec 2015, 21:49
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Čeští architekti tě díky stavbě z Brna opět přesvědčí o tom, že patří mezi evropskou špičku

Architekti z České republiky ti opět dokáží, že jsou v architektuře opravdu zdatní. Přesvědčí tě o tom stavba s výstižným názvem Bamboo House, respektive Bambusový dům.

Richard Balog
28. prosinec 2015, 21:49
Čeští architekti tě díky stavbě z Brna opět přesvědčí o tom, že patří mezi evropskou špičku

Nastal čas opět vyzdvihnout jednu ze silných stránek Čechů, a sice architekturu. Už nejednou nám totiž česká architektonická, respektive designérská studia dokázala, že patří mezi evropskou špičku, což nám znovu potvrdí i projekt nacházející se v městské části Brna s názvem Komín.

 

Působivé sídlo, které bylo dokončeno zhruba 6 let dozadu, čili v roce 2009, bylo navrženo kreativním týmem lidí zastupujících společnost Atelier Štěpán a zaujme vás především svým okolím, zahradou, materiály a v neposlední řadě i bezchybným vzhledem. Zapomenout pak nemůžeme ani na pána jménem Petr Förchtgott, který se postaral právě o zahradní část a jak sami uvidíte, svoji práci odvedl opravdu důkladně a výsledek je skvělý. Samotná stavba se rozprostírá na přibližně 215 m², přičemž obytná plocha činí krásných téměř 275 metrů čtverečních a to už není zrovna nejméně, nebo ano? Jako hlavní stavební materiály byly použity beton, sklo, ocel a dřevo, které tak vytváří vskutku znamenité propojení s tamním okolím. Letní dny v daném prostředí musí být určitě nezapomenutelné...

 

Nemovitost s pracovním názvem Bamboo House (nebo pokud chcete v češtině, tak Bambusový dům) je bez nejmenších pochyb ukázkové bydlení určené i pro větší rodinu s dětmi a svým vzhledem by se neztratilo dozajista ani v zahraničí. O tom by vás ale už měli dostatečně přesvědčit i záběry níže, o které se postaral Štěpán Vrzala. Škoda jen, že nemáme k dispozici i větší množství snímků z interiérové ​​části, ze které tak máme možnost vidět kromě chodbové části už jen jednu stranu koupelny, což je tak trochu na škodu.

 

Čeští architekti tě díky stavbě z Brna opět přesvědčí o tom, že patří mezi evropskou špičku

Čeští architekti tě díky stavbě z Brna opět přesvědčí o tom, že patří mezi evropskou špičkuČeští architekti tě díky stavbě z Brna opět přesvědčí o tom, že patří mezi evropskou špičkuČeští architekti tě díky stavbě z Brna opět přesvědčí o tom, že patří mezi evropskou špičkuČeští architekti tě díky stavbě z Brna opět přesvědčí o tom, že patří mezi evropskou špičkuČeští architekti tě díky stavbě z Brna opět přesvědčí o tom, že patří mezi evropskou špičkuČeští architekti tě díky stavbě z Brna opět přesvědčí o tom, že patří mezi evropskou špičkuČeští architekti tě díky stavbě z Brna opět přesvědčí o tom, že patří mezi evropskou špičkuČeští architekti tě díky stavbě z Brna opět přesvědčí o tom, že patří mezi evropskou špičkuČeští architekti tě díky stavbě z Brna opět přesvědčí o tom, že patří mezi evropskou špičkuČeští architekti tě díky stavbě z Brna opět přesvědčí o tom, že patří mezi evropskou špičkuČeští architekti tě díky stavbě z Brna opět přesvědčí o tom, že patří mezi evropskou špičkuČeští architekti tě díky stavbě z Brna opět přesvědčí o tom, že patří mezi evropskou špičku

 

Pokud víte i o jiných architektonických nebo designérských studiích z našich končin, které rovněž stojí za pozornost širšího publika, tak neváhejte a pošlete nám váš tip na e-mailovou adresu uvedenou v profilu níže, děkujeme vám za podporu a spolupráci!

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Zdroj: archdaily.comFoto: Štěpán Vrzala Tagy: Brno (Česká republika)
Ohodnoť článek
0
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
News
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.