Nemají kola a přepravu osob realizují v několikametrové výšce. V Indii plánují vybudovat infrastrukturu pro netradiční dopravní prostředek za pořádně vysokou sumu.
Vypadá to tak, že myšlenka s cestováním ve stylu futuristického Hyperloopu, začíná nabírat mnohem širší kontury. I když ambiciózní projekt Metrino PRT (Personal Rapid Transit) nepojede tak vysokou rychlostí, z bodu A do bodu B se cestující dostanou mnohem pohodlněji a hlavně rychleji, než kdyby se prodírali hustou dopravou v tradičním automobilu. Pilotní úsek infrastruktury v podobě přepravní dráhy, která bude umístěna ve výšce několika metrů a která umožní přepravním kapsulím pohybovat se, vznikne v Indii a spojí města Gurgaon a Naí Dillí vzdálené od sebe 13 kilometrů. Indická vláda se s myšlenkou této netradiční dopravy pohrávala už déle, ale až nyní přistoupili na první fázi projektu, kde chtějí najít potenciální investory k získání financí, protože je to celé bude stát přibližně 136 milionů amerických dolarů, informoval web Business Insider.
Každá kapsule poskytne místo pro pět pasažérů, kteří mohou vystoupit nebo nastoupit na jedné ze 16 plánovaných zastávek. V projektu samozřejmě počítají s maximální automatizací, takže jednotlivé kapsule nebude řídit člověk, ale počítač, přičemž by se měly pohybovat ze stanice do stanice v určitých intervalech a v přiměřené rychlosti 60 kilometrů za hodinu. Náročnější zákazníci dostanou navíc příležitost pronajmout si celý prostor, což má dle dostupných informací z webu India Times zahrnovat i ignorování ostatních zastávek. Ze začátku zařadí do provozu okolo 1 100 kabin. Postupem času se spolu s rostoucí infrastrukturou rozjede samozřejmě více kabin.