Sobota 20. 1. 2018 svátek má Ilona, Sebastián

hledej na refresheru

Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

V ulicích Bratislavy jsme nafotili 5 lidí, za kterými by se ohlédnul každý kolemjdoucí.

24. červenec 2016, 18:22
24. červenec 2016, 18:22

Basic outfity jsou sice zaručenou cestou k tomu, jak to nepokazit, ale tentokrát jsme v ulicích Bratislavy vybrali jedince, pro které je oblékání více než jen povinnost. Dvacátý díl našeho seriálu s outfity běžných lidí z ulic Slovenska a Čech přináší tentokrát 5 odvážlivců, kteří se módou snaží vyjádřit svoji osobnost, anebo je pro nich oblékání jednoduše zábavou. Běžní kolemjdoucí sice podobné kombinace barev a střihů pochopí asi jen s pořádnou dávkou nadhledu, nicméně móda by měla být zejména o svobodě a otevřené mysli, co tato skupinka bez pochyb potvrzuje. Jednou z nejdůležitějších součástí každého outfitu je hlavně obuv, a tak jsme se jí rozhodli věnovat samostatně. Všechny fotky vznikly v ulicích Bratislavy v průběhu uplynulých dvou týdnů a kromě fotek se s námi podělili tito módní nadšenci o své zajímavé nákupní zvyky a zdroje inspirace. Ve městě by jsme samozřejmě mohli najít desítky jiných zajímavých outfitů, ale ne každý má dost odvahy na to, aby se podělil o svůj styl se širokou veřejností, za co by  jsme chtěli všem ze záběrů níže ještě jednou poděkovat.

 

 

V případě, že máš  jistou dávku odvahy a nebojíš se ani negativních reakcí, svůj outfit můžeš kdykoliv poslat i na naši stránku Móda ze slovenských a českých ulic.


 

MiroslavChýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

 

1. Co máš momentálně na sobě? Tonak Pimp Fedora klobouk. Pastels mikina, Carhartt Duck vesta, Calvin Klein brýle, FVNK Rolltop Backpack z nové kolekce 2016 a Wesc japonské selvedge jeans.

 

2. Kde nejraději nakupuješ? Nakupuji hodně na netu a v zahraničních obchodech s denimem, Carhartt a na podbných místech, které ale bohužel na Slovensku nemáme. Mám rád i H&M basics a nejvíc ze všeho sekáče a vintage shopy, protože se tam občas dají najít věci, jaké se na netu neprodávají ani nové.

 

3. Jaký máš názor na oblékání lidí na Slovensku? Nebudu se pouštět do lidí, které móda nebaví nebo ji necítí, ale v rámci těch, které to baví, mi přijde, že jsou všichni stejní, Jak v hudbě, tanci, tak i v oblékání. Buď je to Kanye 2014, anebo Supreme lookbook. Well done!

 

4. Kde hledáš inspiraci? Baví mě 60.-70. léta afroamerické kultury, sleduji hodně hudbu a dost cestuji, tak to většinou spojím všechno dohromady. Baví mě i úplná klasika, takže moc nevymýšlím a spíše si ulétávám na materiálech a texturách.

 

5. Jaké boty máš právě na sobě, jakou obuv nosíš? Toto jsou adidas Rod Laver Remastered z roku 2015, klasické Rod Lavery nosíme my tanečníci stále na tréningy, ale toto je úplně jiný model. Je pohodlný, baví mě, že nemá žádné pásky, o to více zpracováním připomíná elegantní botu než tenisku, ale stále se drží v rámci street style. Funk, you know.

 

Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

REFRESHER doporučuje: Miro si očividně potrpí na šperky, a tak by měl při nejbližší příležitosti investovat i do hodinek.


 

AlexandraChýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

 

1. Co máš momentálně na sobě? Na sobě mám bodysuit ze Zary a vintage Tommy Hilfiger jeany.

 

2. Kde nejraději nakupuješ? Co se týká basic věcí, tak H&M a Zara, ostatní si kupuji od značek, co se mi momentálně líbí. V sekáčích ráda hledám unikátní kousky nebo něco, co si můžu dále přetvořit.

 

3. Jaký máš názor na oblékání lidí ze Slovenska? Tak všeobecně bych řekla, že se to určitě zlepšuje, ale když někdo tvrdí, že se o módu zajímá, tak by se měl podívat i dále než na věci, které jsou nejdostupnější, anebo jsou právě cool a nekopírovat slepě jiné.

 

4. Kde hledáš inspiraci? Žádnou nehledám, inspirují mne lidé, se kterými jsem nejčastěji a každý člověk, či už naživo nebo na Instagramu, který si dá záležet na svém oblékání a zanechá tak svoji stopu.

 

5. Jaké boty máš na sobě, jakou nosíš obuv? Právě mám na sobě Creepers Puma od Rihanny. Nejradši nosím tenisky, nejoblíbenější mám teď tyto, ale Air Max 95, Jordan Future a Clarks Trigenic Flex také nejsou k zahození.

 

Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

REFRESHER doporučení: Alex umí kombinovat basic věci s těžko dostupnými kousky (jako jeany nebo tenisky) a toho by se měla držet.


 

RomanChýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

 

1. Co máš momentálně na sobě? Kšiltovku Team North USA s odznaky Patta, tričko je Alltimers, jeans Levi’s.

 

2. Kde nejraději nakupuješ? Nejraději v zahraničí, anebo přes net a hodně i v sekáčích. 

 

3. Jaký máš názor na oblékání lidí na Slovensku? Too many biters; jsou tu lidé, co se oblékají fakt super, ale většinou vidím venku jen ty, kteří vypadají jak přes kopírák. 

 

4. Kde hledáš inspiraci? Inspiruje mě hlavně 90s éra a věci, které jsou okolo mě – lidí, cestování, atd.

 

5. Jaké boty máš na sobě, jakou nosíš obuv? Na sobě mám právě adidas x Palace Pro Night Indigo a většinou nosím tenisky, anebo skejtovovou obuv. Nejraději mám kolaborace jako Vans x Wolfwang nebo model Clarks Trigenic Flex.

 

Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

REFRESHER doporučuje: Roman si hlídá počet barev a nezapomíná ani na doplňky. Lem na jeanech však mohl být o něco užší (viz. Miroslav)


 

BarbaraChýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

 

1. Co máš momentálně na sobě? Šaty ze Zary, růžovou vestu a oversized blůzu ze sekáče. Pokud jde o prsteny, ty jsou z domácího archivu po mámě, babičkách a tak.

 

2. Kde nejraději nakupuješ? Je to různé, značky nějak zvláště neřeším a jde mi spíše o zajímavost kousku než o fancy designerskou visačku. Ráda zavítám kamkoliv od sekáčů přes highstreet, přičemž konečnou je často i mámin šatník. Baví mě různorodost a moje nákupní zvyky se tedy mění asi tak často jako můj styl – ze dne na den.

 

3. Jaký máš názor na oblékání lidí na Slovensku? Určitě bychom mohli být odvážnější, zapojit více představivost a nebát se cokoliv zkoušet a kombinovat. Mám pocit, že příliš klademe důraz na svůj vzhled přes pohledy jiných, namísto toho, aby jsme si outfit jednoduše užili. Móda by měla být zábava.

 

4. Kde hledáš inspiraci? Nevím, zda hledám je právě to slovo, které bych použila. Nějakou inspiraci speciálně nehledám, nemyslím si, že je to cosi co třeba vysloveně hledat. Je všude, my jen musíme mít na paměti více před ní otevírat oči. 

 

5. Jaké boty máš na sobě, jakou nosíš obuv? Na sobě mám velmi pohodlnou záležitost ze Zary. Obouvám si ráda všechno možné, v poslední době jsou to ale nejčastěji tenisky. 

 

Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

REFRESHER doporučuje: Domácí archiv je jedním z nejlepších zdrojů unikátních kousků. Jen tak dále Barbaro.


 

DenisaChýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

 

1. Co máš momentálně na sobě? Džínové kraťasy na šle s trochou pracovního šmrncu doplněného basic bílým tričkem, ne-basic dlouhou blůzkou a intergalaktickými boty. Samozřejmě bez zmrzlinářského kšiltu ani na krok, chráním si zrak. 

 

2. Kde nejraději nakupuješ? Já v podstatě ráda nakupuji všude. Mám otevřené oči a vždy mě potěší, když najdu něco jiné a zajímavé. Ať už je to nějaký ten fast fashion brand, anebo sekáč, marocký trh či šatník kamarádky. Když vidím, že někdo v mém okolí má na sobě něco, co mi hladí módní dušičku, jsem schopna se s ním dohodnout na odkoupení.

 

3. Jaký máš názor na oblékání lidí na Slovensku? Celkově mám pocit, že Slováci si na módě moc neulétávají. Dlouho jsem neviděla v bratislavských ulicích někoho, čí outfit by mě zaujal. Zato Paříž a Londýn jsou například plné inspirace, která tě bombarduje na každém kroku. Ale musím říct, že po Fashion Deala jsem zůstala spokojená a s nadějí, že to tu není vše až tak špatné.

 

4. Kde hledáš inspiraci? Inspirace je všude, ale „main source“ je pro mě tady růžovovlasá kolegyňka Barbara, miluji její styl. S ní prodiskutujeme téměř každou koupi a každý outfit. Já ji učím tancovat a ona mi radí, co na sebe.

 

5. Jaké boty máš na sobě, jakou nosíš obuv? Většinou nosím tenisky, v poslední době byste mě v jiných než Puma Suede neviděli. Kromě toho si jednou za čas obuji platformy jako i momentálně. Tento stříbrný skvost je ze Zary a doporučuji ho každé, která chce slay, but still keep it comfi.

 

Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

REFRESHER doporučuje: Ceníme, že Denisa se nebojí kombinovat zmrzlinářský kšilt s modrými braids a intergalaktickýma botami, i když pro běžné lidi je to asi příliš velké sousto.

 

Pro více informací ze světa módy sleduj Restyler

Ktorému outfitu dáš svoj hlas?
Miroslav
209 hlasů
Alexandra
180 hlasů
Roman
322 hlasů
Barbara
806 hlasů
Denisa
192 hlasů
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Zobrazit 28 komentářů
Diskuse
nebo odeslat jako anonym
28 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
Patrik Hejnár24. červenec 2016, 19:51

Tie nohavice Tommy Hilfiger sú úplne strašné na nej ani jej nesedia

87 Odpovědět · Nahlásit
avatar
chlpatacikula25. červenec 2016, 23:36

j3b na nohavice ja som klikol lebo som videl karola zajaca kokos 75 rocny BBOY bracho tomu ver on tam preco nieje???

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Nepilsi24. červenec 2016, 21:19

Nema podprsenku, to ju zachranilo

43 Odpovědět · Nahlásit
avatar
sídlisko24. červenec 2016, 18:56

Tam odkadiaľ som ja sa nosia iba rozyebgané boty, simple kraťasy, a simple biele triko, a simple brko a nožík vo vrecku :/

70 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Legendary25. červenec 2016, 7:43

Petržalka ? :D

8 Odpovědět · Nahlásit
avatar
J (copyright)24. červenec 2016, 18:56

Nic zauimave a zvlast originalne, pardon

25 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Znalec25. červenec 2016, 8:38

Ked toto uz neni originalne, tak co je?

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
anonym24. červenec 2016, 18:29

vlasy top ! :D

17 Odpovědět · Nahlásit
avatar
kováč/kaderník24. červenec 2016, 19:42

jak roxorový tyč

31 Odpovědět · Nahlásit
avatar
  24. červenec 2016, 21:46

Komentář byl odstraněn pro jeho nevhodný obsah.


avatar
Mvrekk24. červenec 2016, 18:36

1 a 2 hrozne odporne, 3 pohode, 4 top, 5 pohode

14 Odpovědět · Nahlásit
avatar
.25. červenec 2016, 0:53

zaujímalo by ma, prečo je komunita na refresheri taká strašná :D

8 Odpovědět · Nahlásit
avatar
owe25. červenec 2016, 12:21

Laznici prisli mudrovat s tapout supravami

8 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Yuso Wit25. červenec 2016, 0:21

Zdá sa mi že ten 1. sa chce podobať na KOHH(a) :) btw v blave máte iné počasie ako vo zvyšku Slovenska však v hentom by som sa spotil ani by som z domu nevyšiel :D :D

8 Odpovědět · Nahlásit
avatar
zu27. červenec 2016, 14:00

Milujem taketo komentare ze "ludia chodia obleceni ako ovce" a ze "Slovensko nie je stratene" - zvlast ked kazdy tento originalny clovek nakupuje ´v zahranici a sekacoch´. Vazne sa stalo meritkom osobnosti mody uz len to, ze treba za kazdu cenu vytrcat z davu? Nahadzat na seba co najviac neskombinovatelnych starych kuskov? Nevidim dovod preco by malo byt stylove len toto, alebo supreme. Stylove pre mna osobne znamena nieco uplne ine. Zvlast mi chyba niekto kto sa objavi v klasike - satach a lodickach a bude vytrcat z davu aj tak. To je to co mne chyba na Slovensku a coho maju v talianskej aj dedine na rozdavanie - vkus a gracia, schopnost nosit jednoduche normalne veci jedinecnym sposobom."originality" uz mame dost.

7 Odpovědět · Nahlásit
avatar
peso25. červenec 2016, 1:20

širšie rifle ako hiphoperi v 10 rokov dozadu

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Záves25. červenec 2016, 16:18

Je to pochopiteľné keď to sú street dance tanečníci :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Yona25. červenec 2016, 7:49

i don't want to live on this planet anymore

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Achjo25. červenec 2016, 20:18

jj, radši běž do newyorkeru

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
  25. červenec 2016, 7:11

Komentář byl odstraněn pro jeho nevhodný obsah.


avatar
matko25. červenec 2016, 10:27

a kazdy bezny clovek ma instagram? si zabil

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
puk25. červenec 2016, 22:14

dúfam, že aspoň dali autorovi článku.. že aspoň dakto má z toho úžitok

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
rip25. červenec 2016, 16:14

bože niee

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
dsfds24. červenec 2016, 21:57

No take kraviny nosit az by som sa zle citil, mali by ste sa inspirovat od Korejcov chlapci a dievcata .. jedine ta Barbara bola taka ze by som sa po nej obzeral zvysok sedlaci

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
J ebem C26. červenec 2016, 22:46

Tu máš štýlik :D ala Pil C :D konečne niečo poriadne :D https://stickerwood.sk/produkt/kryt-iphone-6-6s-moschino-fresh/

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
andre26. červenec 2016, 17:55

Něco strašného co lidi na sebe vemou. Ne každý má v kus, ale aspoň ať si nehrají na modní guru!!!

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Sed :(24. červenec 2016, 21:25

Eyy tie palace X adidas som zatiaľ na nikom v Sk nevidel. Respekt Bro

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
xyz24. červenec 2016, 23:35

Barbara topka , Karči Zajac ešte viac ale zvyšok odpad bohužial...

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
J ebem C26. červenec 2016, 22:51

Tu papajte štýlik som to konečne našla https://stickerwood.sk/produkt/kryt-iphone-6-6s-moschino-fresh/

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Madam Celezle25. červenec 2016, 13:38

ratam ze toto je typicka moda vecne sedlackych "hiphopovych" petrzalcanov teda najvacsieho odpadu bratislavy :D prosim ak chcete uz uverejnovat nieco ohladom mody tak radsej nas inspirujte niecim/niekym co/kto ma za sebou nieco cim stoji za to sa pochvalit a vie co sa nosi co je in a vytahane tricka pod kolena ficali v roku 2000 a myslim ze odvtedy sme sa aj kus posunuli a sice fici teraz retro/vintage ale nevyzera to jak predpotony odpad ... ja osobne som vecne zaostalych sedlakov presytena lebo tych tu je habadej ... cele zle! :D

-2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Znalec25. červenec 2016, 8:40

Blbi hejteri, neviete to brat trochu s nadhladom, ale len hejtovat? Vase hejty fakt nikoho nezaujimaju. A to nie som fanusikom tejto mody.

-9 Odpovědět · Nahlásit