Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pátek 29. 5. 2020 svátek má Maxmilián, Maxim

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Móda - Módní seriál
28
Peter Hlavička
24. červenec 2016, 18:22
Čas čtení: 5:21
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

V ulicích Bratislavy jsme nafotili 5 lidí, za kterými by se ohlédnul každý kolemjdoucí.

Peter Hlavička
24. červenec 2016, 18:22
Čas čtení: 5:21
Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
28
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Basic outfity jsou sice zaručenou cestou k tomu, jak to nepokazit, ale tentokrát jsme v ulicích Bratislavy vybrali jedince, pro které je oblékání více než jen povinnost. Dvacátý díl našeho seriálu s outfity běžných lidí z ulic Slovenska a Čech přináší tentokrát 5 odvážlivců, kteří se módou snaží vyjádřit svoji osobnost, anebo je pro nich oblékání jednoduše zábavou. Běžní kolemjdoucí sice podobné kombinace barev a střihů pochopí asi jen s pořádnou dávkou nadhledu, nicméně móda by měla být zejména o svobodě a otevřené mysli, co tato skupinka bez pochyb potvrzuje. Jednou z nejdůležitějších součástí každého outfitu je hlavně obuv, a tak jsme se jí rozhodli věnovat samostatně. Všechny fotky vznikly v ulicích Bratislavy v průběhu uplynulých dvou týdnů a kromě fotek se s námi podělili tito módní nadšenci o své zajímavé nákupní zvyky a zdroje inspirace. Ve městě by jsme samozřejmě mohli najít desítky jiných zajímavých outfitů, ale ne každý má dost odvahy na to, aby se podělil o svůj styl se širokou veřejností, za co by  jsme chtěli všem ze záběrů níže ještě jednou poděkovat.

 

 

V případě, že máš  jistou dávku odvahy a nebojíš se ani negativních reakcí, svůj outfit můžeš kdykoliv poslat i na naši stránku Móda ze slovenských a českých ulic.


 

MiroslavChýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

 

1. Co máš momentálně na sobě? Tonak Pimp Fedora klobouk. Pastels mikina, Carhartt Duck vesta, Calvin Klein brýle, FVNK Rolltop Backpack z nové kolekce 2016 a Wesc japonské selvedge jeans.

 

2. Kde nejraději nakupuješ? Nakupuji hodně na netu a v zahraničních obchodech s denimem, Carhartt a na podbných místech, které ale bohužel na Slovensku nemáme. Mám rád i H&M basics a nejvíc ze všeho sekáče a vintage shopy, protože se tam občas dají najít věci, jaké se na netu neprodávají ani nové.

 

3. Jaký máš názor na oblékání lidí na Slovensku? Nebudu se pouštět do lidí, které móda nebaví nebo ji necítí, ale v rámci těch, které to baví, mi přijde, že jsou všichni stejní, Jak v hudbě, tanci, tak i v oblékání. Buď je to Kanye 2014, anebo Supreme lookbook. Well done!

 

4. Kde hledáš inspiraci? Baví mě 60.-70. léta afroamerické kultury, sleduji hodně hudbu a dost cestuji, tak to většinou spojím všechno dohromady. Baví mě i úplná klasika, takže moc nevymýšlím a spíše si ulétávám na materiálech a texturách.

 

5. Jaké boty máš právě na sobě, jakou obuv nosíš? Toto jsou adidas Rod Laver Remastered z roku 2015, klasické Rod Lavery nosíme my tanečníci stále na tréningy, ale toto je úplně jiný model. Je pohodlný, baví mě, že nemá žádné pásky, o to více zpracováním připomíná elegantní botu než tenisku, ale stále se drží v rámci street style. Funk, you know.

 

Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

REFRESHER doporučuje: Miro si očividně potrpí na šperky, a tak by měl při nejbližší příležitosti investovat i do hodinek.


 

AlexandraChýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

 

1. Co máš momentálně na sobě? Na sobě mám bodysuit ze Zary a vintage Tommy Hilfiger jeany.

 

2. Kde nejraději nakupuješ? Co se týká basic věcí, tak H&M a Zara, ostatní si kupuji od značek, co se mi momentálně líbí. V sekáčích ráda hledám unikátní kousky nebo něco, co si můžu dále přetvořit.

 

3. Jaký máš názor na oblékání lidí ze Slovenska? Tak všeobecně bych řekla, že se to určitě zlepšuje, ale když někdo tvrdí, že se o módu zajímá, tak by se měl podívat i dále než na věci, které jsou nejdostupnější, anebo jsou právě cool a nekopírovat slepě jiné.

 

4. Kde hledáš inspiraci? Žádnou nehledám, inspirují mne lidé, se kterými jsem nejčastěji a každý člověk, či už naživo nebo na Instagramu, který si dá záležet na svém oblékání a zanechá tak svoji stopu.

 

5. Jaké boty máš na sobě, jakou nosíš obuv? Právě mám na sobě Creepers Puma od Rihanny. Nejradši nosím tenisky, nejoblíbenější mám teď tyto, ale Air Max 95, Jordan Future a Clarks Trigenic Flex také nejsou k zahození.

 

Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

REFRESHER doporučení: Alex umí kombinovat basic věci s těžko dostupnými kousky (jako jeany nebo tenisky) a toho by se měla držet.


 

RomanChýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

 

1. Co máš momentálně na sobě? Kšiltovku Team North USA s odznaky Patta, tričko je Alltimers, jeans Levi’s.

 

2. Kde nejraději nakupuješ? Nejraději v zahraničí, anebo přes net a hodně i v sekáčích. 

 

3. Jaký máš názor na oblékání lidí na Slovensku? Too many biters; jsou tu lidé, co se oblékají fakt super, ale většinou vidím venku jen ty, kteří vypadají jak přes kopírák. 

 

4. Kde hledáš inspiraci? Inspiruje mě hlavně 90s éra a věci, které jsou okolo mě – lidí, cestování, atd.

 

5. Jaké boty máš na sobě, jakou nosíš obuv? Na sobě mám právě adidas x Palace Pro Night Indigo a většinou nosím tenisky, anebo skejtovovou obuv. Nejraději mám kolaborace jako Vans x Wolfwang nebo model Clarks Trigenic Flex.

 

Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

REFRESHER doporučuje: Roman si hlídá počet barev a nezapomíná ani na doplňky. Lem na jeanech však mohl být o něco užší (viz. Miroslav)


 

BarbaraChýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

 

1. Co máš momentálně na sobě? Šaty ze Zary, růžovou vestu a oversized blůzu ze sekáče. Pokud jde o prsteny, ty jsou z domácího archivu po mámě, babičkách a tak.

 

2. Kde nejraději nakupuješ? Je to různé, značky nějak zvláště neřeším a jde mi spíše o zajímavost kousku než o fancy designerskou visačku. Ráda zavítám kamkoliv od sekáčů přes highstreet, přičemž konečnou je často i mámin šatník. Baví mě různorodost a moje nákupní zvyky se tedy mění asi tak často jako můj styl – ze dne na den.

 

3. Jaký máš názor na oblékání lidí na Slovensku? Určitě bychom mohli být odvážnější, zapojit více představivost a nebát se cokoliv zkoušet a kombinovat. Mám pocit, že příliš klademe důraz na svůj vzhled přes pohledy jiných, namísto toho, aby jsme si outfit jednoduše užili. Móda by měla být zábava.

 

4. Kde hledáš inspiraci? Nevím, zda hledám je právě to slovo, které bych použila. Nějakou inspiraci speciálně nehledám, nemyslím si, že je to cosi co třeba vysloveně hledat. Je všude, my jen musíme mít na paměti více před ní otevírat oči. 

 

5. Jaké boty máš na sobě, jakou nosíš obuv? Na sobě mám velmi pohodlnou záležitost ze Zary. Obouvám si ráda všechno možné, v poslední době jsou to ale nejčastěji tenisky. 

 

Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

REFRESHER doporučuje: Domácí archiv je jedním z nejlepších zdrojů unikátních kousků. Jen tak dále Barbaro.


 

DenisaChýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

 

1. Co máš momentálně na sobě? Džínové kraťasy na šle s trochou pracovního šmrncu doplněného basic bílým tričkem, ne-basic dlouhou blůzkou a intergalaktickými boty. Samozřejmě bez zmrzlinářského kšiltu ani na krok, chráním si zrak. 

 

2. Kde nejraději nakupuješ? Já v podstatě ráda nakupuji všude. Mám otevřené oči a vždy mě potěší, když najdu něco jiné a zajímavé. Ať už je to nějaký ten fast fashion brand, anebo sekáč, marocký trh či šatník kamarádky. Když vidím, že někdo v mém okolí má na sobě něco, co mi hladí módní dušičku, jsem schopna se s ním dohodnout na odkoupení.

 

3. Jaký máš názor na oblékání lidí na Slovensku? Celkově mám pocit, že Slováci si na módě moc neulétávají. Dlouho jsem neviděla v bratislavských ulicích někoho, čí outfit by mě zaujal. Zato Paříž a Londýn jsou například plné inspirace, která tě bombarduje na každém kroku. Ale musím říct, že po Fashion Deala jsem zůstala spokojená a s nadějí, že to tu není vše až tak špatné.

 

4. Kde hledáš inspiraci? Inspirace je všude, ale „main source“ je pro mě tady růžovovlasá kolegyňka Barbara, miluji její styl. S ní prodiskutujeme téměř každou koupi a každý outfit. Já ji učím tancovat a ona mi radí, co na sebe.

 

5. Jaké boty máš na sobě, jakou nosíš obuv? Většinou nosím tenisky, v poslední době byste mě v jiných než Puma Suede neviděli. Kromě toho si jednou za čas obuji platformy jako i momentálně. Tento stříbrný skvost je ze Zary a doporučuji ho každé, která chce slay, but still keep it comfi.

 

Chýba autor/zdroj fotografie!Refresher outfity: Jak vypadá pouliční móda v podání mladých Bratislavanů?

REFRESHER doporučuje: Ceníme, že Denisa se nebojí kombinovat zmrzlinářský kšilt s modrými braids a intergalaktickýma botami, i když pro běžné lidi je to asi příliš velké sousto.

 

Pro více informací ze světa módy sleduj Restyler

Ktorému outfitu dáš svoj hlas?
Miroslav
226 hlasů
Alexandra
193 hlasů
Roman
335 hlasů
Barbara
826 hlasů
Denisa
207 hlasů
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Ohodnoť článek
104
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.