Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
8. února 2017 16:57
Čas čtení 0:00
Jan O.

Korejská League of Legends hvězda překonala rekord ve sledovanosti. Fakerovo hraní sledovalo v jednu chvíli 250 000 diváků

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Společnost Azubu s jejich online vysíláním, pod kterým hráčská hvězda streamovala doposud, přišla o velký článek jejich návštěvnosti.

Každý, kdo si někdy zkusil zahrát a naštvat se u momentálně nejpopulárnější a nejhranější MOBA hry, pravděpodobně zná jihokorejského hráče Sang-hyeok Leeho, vystupujícím pod jednoduše sestaveným nickem Faker. Jeho neuvěřitelné playe na středové lince jsou zkrátka pastvou pro oči, a tak je livestreamování jeho hraní naprosto logické. Dokonce se objevují i názory, které jsou vzhledem k jeho výkonům zcela na místě, že Faker je vůbec nejlepší hráč této hry na planetě. Prakticky celou svou kariéru hráč hrající za korejský top tým SK Telecom T1 streamoval na livestream portále Azubu, kde například jeden z fanoušků našel díru v systému a streamoval Fakerovy solo queue hry, aniž by o tom známý hráč věděl. Dále si také spoustu lidí na stream stěžovalo, protože je běžné, když hráč popisuje, co, proč a jak dělá. Faker ale většinu času neměl ani zapnutý mikrofon, a tak spousta fanoušků i přes skvostný herní styl stream odsoudila a označila ho nudným.

Faker se ale v posledních dnech rozhodl streamovat pod Twitch a hned v první den jeho přechodu se na kanále této hvězdy lámaly rekordy. V pondělí se totiž na jeho schopnosti přišlo podívat více než 245 000 diváků, což je na soukromého streamera naprosto šokující číslo. A překonal tak svého kolegu Doublelifta, hrajícího za americký celek TSM, který dosáhl 100 tisíc online diváků. Obecně přes 100 tisíc zhlédnutí mají pouze sponzorované turnaje právě League of Legends, Doty či Counter Strike: Global Offensive. Stream Fakera hlavně oplýval důležitou vlastností, a sice, že lidi bavil. Hvězda totiž své hraní komentovala a popisovala. Nicméně v angličtině si Faker asi nedovolí mluvit před tolika lidmi, a tak má dokonce vlastní tlumočnici, která korejštinu v reálném čase překládá pro americké a evropské fanoušky.

Kompletní záznam

Domů
Sdílet
Diskuse