Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Sobota 4. 7. 2020 svátek má Prokop

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Zajímavosti
0
Adam Smeták
19. březen 2017, 15:49
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Rodák ze Šumperka točil dokument o mayské civilizaci, zúčastnil se mistrovství světa v pokeru a nyní žije na Bali (Rozhovor)

Ondřej Lakomý si nechal uletět letadlo a zůstal sám ve střední Americe.

Adam Smeták
19. březen 2017, 15:49
Rodák ze Šumperka točil dokument o mayské civilizaci, zúčastnil se mistrovství světa v pokeru a nyní žije na Bali (Rozhovor)
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

V dnešní době není cestování jen výsadou bohatých či privilegovaných, ale do exotických rájů může vyrazit téměř každý, kdo umí šetřit, protože letenky už nejsou ani zdaleka tak drahé, jako bývaly. Ne všichni však preferují běžnou dovolenou, ale rádi se vydají trochu dobrodružnější cestou. Jedním z takových dobrodruhů je Ondřej Lakomý ze Šumperka, který se vydal točit dokument o mayské civilizaci do střední Ameriky, a nakonec se rozhodl tam zůstat a procestovat další kouty světa. O svých cestách a zážitcích nám povyprávěl v následujícím rozhovoru.

 

Rodák ze Šumperka točil dokument o mayské civilizaci, zúčastnil se mistrovství světa v pokeru a nyní žije na Bali (Rozhovor)

 

Ahoj Ondro, mohl by ses našim čtenářům na úvod v krátkosti představit?

Ahoj, zdravím všechny čtenáře a Refresher tým. Jsem 24letý cestovatel ze Šumperka, který je přes dva roky ve světě. Můj výlet začal v únoru 2015, kdy jsem původně odjel na tři týdny do střední Ameriky, nechal jsem si uletět letadlo a nyní je to přes dva roky, co jsem stále nebyl v Česku. Poslední rok a půl bydlím na Bali ve městě Ubud. Živím se coachingem, kde si povídám s lidmi, kteří touží po lepším životě, o jejich snech, vizích a cílech. Z mé zkušenosti jsou tzv. „snílci“ v naší společnosti předem odsuzování. Můj názor je přesně opačný – čím víc sníme a vykonáváme potřebné kroky, chodíme mimo komfortní zónu, tím více se ke svým snům přibližujeme. Jsem pro lidi, se kterými spolupracuji, jejich podpora. Díky zákonu přitažlivosti, který jsem objevil v dokumentu tajemství, jsem našel něco, co opravdu funguje.

 

S mým nejlepším kamarádem a zároveň mým coachem, Petrem Kotvanem, tvoříme brand, který lidem přináší všechny různé techniky pro tvoření své reality, inspiraci a také nástroje ke každodennímu používání. Miluji tvoření své vlastní reality. Za poslední 2 roky jsem procestoval 10 zemí světa, spolupracuji s lidmi z celého světa a všichni mají skvělé výsledky jako například novou práci, vysněného partnera, celkově se cítí šťastnější a naplněnější. Dále také natáčím videa, dělám freestyle florbal, medituji, vzdělávám se nejrůznějšími knihy a videi, věnuji se lucidnímu snění, mám spousty přátel z celého světa na téhle cestě sebepoznání, se kterými se navzájem obohacujeme. K tomu všemu patří také zdravý životní styl, maso nejím přes dva roky.

 

Rodák ze Šumperka točil dokument o mayské civilizaci, zúčastnil se mistrovství světa v pokeru a nyní žije na Bali (Rozhovor)

 

Jakým způsobem se člověk může živit povídáním si s lidmi o jejich snech a vizích? Pořádáš pravidelné přednášky, nebo máš nějakou stálou klientelu?

Je to velice osobní práce, kdy jsem pro člověka spíše jeho zrcadlo, než abych mu říkal, co přesně má dělat. Věřím, že odpověď na každou otázku má každý člověk sám v sobě. Sessions probíhají přes Skype nebo osobně, kde se energeticky napojím na osobu, se kterou coaching probíhá, začínáme s otázkami a poté jdeme jen hlouběji a hlouběji. Lidé si přichází na všemožné bloky nebo vzorce chování, které je omezují se posunout na další level v jejich životě a nebo si přitáhnout to, co chtějí. Můžou to být bloky z dětství, z různých životních okolností nebo také dokonce z minulých životů. Někdy jen jednoduše neví, že můžou něco takového používat. Tím, že si člověk poté na něco takového přijde, může na tom začít pracovat.

 

Máme nespočet různých technik, pár jsme jich dokonce i vymysleli sami, pro práci sami na sobě. Jednou za čas také pořádáme společný Skype se všemi, se kterými pracujeme, kde sdílíme své vlastní zkušenosti a rosteme společně. Pro mě se tahle stránka života – vnitřní svět a čas sám pro sebe, stala naprostým základem a na 100 % jsem si jistý, že každý člověk je strůjce svého vlastního života. Dále pořádám každý týden workshop, kde jsem vymyslel techniku na tvoření své vlastní reality pomocí tance, vizualizací, afirmací, vděčností atd. Také mám jednou za čas prezentace na různých místech (květen Singapur) nebo festivalech (duben Ancient Future Newearth festival Ubud), kde sdílím mé poznatky a příběhy. Vím, že pro lidi v Česku to je něco hodně neobvyklého, u nás v Ubudu tohle jede téměř každý.

 

Rodák ze Šumperka točil dokument o mayské civilizaci, zúčastnil se mistrovství světa v pokeru a nyní žije na Bali (Rozhovor)

 

Tvoje cestování započalo nabídkou práce ve střední Americe. Tam jsi byl přizván k natáčení dokumentu o mayské civilizaci. Jak se člověk k takové práci dostane?

V této době už se mi dařilo přitahovat poměrně velké věci. Například jsem fotil Jaromíra Jágra. Jediné, co jsem dělal, tak jsem si každý den představoval a byl vděčný, za to, že natáčím někde u moře na slunci. Cítil jsem, že už to tak prostě je. Po měsíci a půl vizualizování se z ničeho objevilo tato nabídka.

 

Jakou roli jsi ve filmovém štábu plnil a co všechno jste procestovali? Jak jste vycházeli s místními?   

Štáb jsem byl vlastně já sám. Zkrátka jsme cestovali po střední Americe a já natáčel vše, co jsme viděli. Procestovali jsme téměř všechny mayské památky v El Salvadoru, Hondurasu a Guatemale, což mi otevřelo úplně nový pohled na tuhle realitu. Bohužel jsme projekt nedokončili kvůli okolnostem, které vznikly ve střední Americe.

 

Šlo tedy o amatérský dokument? Jakým způsobem jste si celou cestu financovali?

Ano. Na letenku tam jsem si musel půjčit a zbytek jako ubytování, jídlo a cestování jsem měl proplacené plus nějaké drobné za dokončení projektu. Takže vlastně více peněz jsem investoval než vydělal. Každopádně jsem neskutečně vděčný, že jsem tuhle nabídku přijal.

 

Rodák ze Šumperka točil dokument o mayské civilizaci, zúčastnil se mistrovství světa v pokeru a nyní žije na Bali (Rozhovor)

 

Nakonec ses těsně před odletem rozhodl zůstat. Co všechno tě k takovému rozhodnutí vedlo?     

V té době jsem byl vášnivý pokerový hráč a mým největším snem bylo hrát poker na světovém šampionátu v Las Vegas. Měl jsem vytvořenou svoji nástěnku snů a pokaždé, když jsem hrál poker, tak jsem si představoval a prociťoval, že hraji ve Vegas. Když jsme v jeden den přijeli k posvátnému jezeru Atitlán v Guatemale, začal jsem cítit takový zvláštní pocit. Poté, co jsme dorazili do městečka San Pedro, tak jsem byl v naprostém úžasu. Spousty mladých cestovatelů z celého světa, nádherná místa a také se tam hrál každý druhý den poker. Takové hippie, hodně free místo. Nikdy předtím jsem nic takového neviděl. Navíc energie jezera je opravdu silná a zajímavé je, že skoro každý, kdo tam přijel, tam nějaký čas zůstal, i když to nebylo v plánu. Byli jsme tam jen tři hodiny, a když jsme odjížděli, tak jsem si v duchu opakoval:  „Vím, že se sem ve správný čas vrátím.“ Když jsme se vrátili do El Salvadoru, kde jsem měl poslední týden na stříhaní, rozhodl jsem se tento projekt přerušit kvůli vzájemným neshodám. První, co mě napadlo, bylo, že mám ještě jeden týden a tak pojedu zpět, což bylo 500 kilometrů. Poté, co jsem se rozhodl odjet, se začaly dít opravdové zázraky.

 

Rodák ze Šumperka točil dokument o mayské civilizaci, zúčastnil se mistrovství světa v pokeru a nyní žije na Bali (Rozhovor)

 

Čemu ses věnoval poté, co jsi osiřel sám několik tisíc kilometrů od domova?     

Hrál jsem poker v domnění, že je to má životní cesta. Moc jsem si přál hrát ve Vegas, tak jsem si to každý den představoval a děkoval za to, že už tam jsem. Mimo to jsem natáčel videa, učil se španělsky a anglicky, vyhledával informace o zákonu přitažlivosti a potkával lidi z celého světa. Bylo to pro mě něco neskutečného, slyšet příběhy z různých koutů světa a kultur. Na druhé straně jezera byla malá vesnička San Marco, což je něco jako malá verze Ubudu – spousty jógy, zdravého jídla a hlavně vesmírných lidí. Když jsem se tam náhodou objevil díky koncertu, který jsem natáčel, byl jsem v naprostém úžasu. Objevil jsem pojem spiritualita, cesta sebepoznání a lidé tam byli úplně jiní, než jsem byl zvyklý. Byli tam nejrůznější léčitelé a šamani. Cítil jsem se jak v nějakém filmu. Čím více jsem se tam bavil s lidmi, tím více věcí jsem si uvědomoval. Najednou přišel pocit, že něco takového už ve mně je a vydal jsem se na cestu sebepoznání.

 

Víme také, že jedním z tvých cílů bylo dostat se na mistrovství světa v pokeru, které se konalo v Las Vegas. Nakonec se ti to i podařilo. Jakým způsobem se člověk na takovou akci dostane a jaký to na tebe udělalo dojem?     

Po třech měsících v Guatemale jsem se dostal do fáze, kdy jsem byl na naprostém dně. Byl jsem úplně sám na druhé straně světa, bez jazyka a jakýchkoliv zkušeností s cestováním. Měl jsem týden, kdy jsem opravdu každý den brečel. Sice jsem si každý den vizualizoval a přál, že jsem ve Vegas, ale nic zásadního se nezměnilo. Rodina si moc přála, abych se vrátil. Najednou mě napadlo, že mám věci na natáčení a že by možná mohl někdo chtít něco v Las Vegas natočit. Otevřel jsem Facebook, náhodně vyhledal asi 30 neznámých lidí žijících ve Vegas a napsal jim zprávu, že pokud by něco chtěli natočit, jsem k dispozici. Poté jsem spontánně ze dne na den vycestoval do Mexika s jediným Čechem, kterého jsem za 4 měsíce v Guamatele potkal. Tím se opět začaly dít zázraky, protože jsem opustil svou komfortní zónu a nevěděl absolutně, co se bude dít. Za pět dní mi odepsal jeden z nejúspěšnějších pokerových hráčů, že mají s klukama pronajatý dům ve Vegas za milion dolarů a že s nimi můžu 14 dní strávit zcela zdarma.

 

Rodák ze Šumperka točil dokument o mayské civilizaci, zúčastnil se mistrovství světa v pokeru a nyní žije na Bali (Rozhovor)

 

Jak na tebe Las Vegas zapůsobilo? Splnil se ti tvůj sen zahrát si s nejlepšími světovými hráči pokeru?

Splnil se mi můj největší sen od střední školy. Nikdy nezapomenu na ten pocit, když jsem se probudil v luxusním domě na pláži v Mexiku, kde jsem byl zadarmo se synem jednoho amerického milionáře, kterého jsem spontánně potkal a v ruce měl letenku do Vegas. Nejde to popsat slovy. První noc ve Vegas jsem myslel, že se mi to zdá. Na letišti mě vyzvedlo soukromé auto, zavezlo do neskutečného domu a poté jsem vyrazili do casina, kde se světový šampionát odehrával. Hned po otevření hlavních dveří kolem mě prošel můj nejoblíbenější hráč, vzápětí jsem viděl vítěze turnaje, který vyhrál 300 000 dolarů a dal mi high five. V tuhle chvíli jsem si myslel, že Las Vegas je mé vysněné město, kde se budu živit pokerem. Po pár dnech už to taková sláva nebyla. Tím, že jsem strávil pět měsíců ve střední Americe a zažil velice hluboká uvědomění, ve Vegas jsem naprosto nikomu nerozuměl. Cítil jsem se jak na jiné planetě. Lidé tam jsou posedlí penězi, každý chce víc a víc v kasinu jsem se nemohl s nikým bavit o těchto věcech. Hrál jsem pár menších turnajů, ale nějak tomu chyběla flow. Čtrnáct dní s českou pokerovou špičkou bylo skvělé v tom, že jsem si uvědomil, že poker není má cesta.

 

Rodák ze Šumperka točil dokument o mayské civilizaci, zúčastnil se mistrovství světa v pokeru a nyní žije na Bali (Rozhovor)

 

Měsíc před odjezdem do Las Vegas jsi strávil v Mexiku. Jaké to tam bylo?

Mexiko bylo top. Přitáhl jsem si potápěčský kurz zadarmo a zažil pět nejkrásnějších ponorů ve svém životě (můžete vidět na videu z Mexika). Do toho jsem potkal ženu z Kostariky, která přepnula mé materialistické myšlení a vzbudila ve mně opravdovou lásku k přírodě. Třešničkou nakonec byly 3 noci zdarma v nejluxusnějším domě na pláži, který měl celý pro sebe syn amerického milionáře, se kterým jsem se náhodně seznámil.

 

Rodák ze Šumperka točil dokument o mayské civilizaci, zúčastnil se mistrovství světa v pokeru a nyní žije na Bali (Rozhovor)

 

Setkal ses, ať už v Mexiku, nebo jindy během svých cest, s nějakými nepříjemnostmi?

Jak jsem psal v úvodu, velké nepříjemnosti vznikly hned na začátku, kdy jsem absolutně nerozuměl duchovnímu učiteli. Kolikrát se mi také stalo, že jsem neměl peníze, hned poté co jsem například odjel do Guatemaly, tak jsem strávil 4 noci venku v síti a jídlo jsem získal v jednom domě, kam chodili cestovatelé, kteří ho sdíleli s ostatními. Také v Mexiku, to vždy bylo up and down. V jednu chvíli jsem spal v plesnivém pokoji plném komárů a druhý den mi vesmír seslal luxusní privátní dům na pláži. Na cestování je nádhera, že nemáme tušení, co se stane.

 

Po měsících strávených v Americe jsi vyrazil na Bali. Proč sis vybral zrovna tento ostrov?

Teď už vím, že na Bali jsem měl zkrátka být. Poté, co jsem si ve Vegas uvědomil, že poker není má cesta, jsem se vydal na ostrov bohů, protože tady byla má sestra a můj nejlepší kamarád Kotvis, kterého jsem zmínil na začátku. Bali mi prohloubilo to, co jsem objevil ve střední Americe poté, co jsem objevil město Ubud. Je to město, kde je podobná energie jako u jezera Atitlán, ale asi tak tisíckrát silnější. Tohle malé městečko, kde žije kolem 30 000 lidí, je celosvětové centrum jógy a léčitelství. Všude po městě najdete nejzdravější raw a vegan restaurace, plno center zaměřených na přírodní léčení a jógu. Žije tady komunita lidí, kteří si říkají Ubudians. Jsou to lidé z celého světa, kteří jsou na cestě sebepoznání a každý jde svou vlastní cestou. Mám třeba kamaráda, který se rozhodl rok nemluvit. Jsou tu také neuvěřitelné akce, například každou neděli ráno se sejde 150 lidí, nikdo s nikým nemluví, nemůže se fotit, nepije se alkohol a lidi jenom tancují. Dřív jsem si nedokázal tanec bez alkohol představit, ale teď jsem tam každou neděli a je to ta nejlepší party. Do toho všeho plno workshopů, prezentací a seminářů.

 

Rodák ze Šumperka točil dokument o mayské civilizaci, zúčastnil se mistrovství světa v pokeru a nyní žije na Bali (Rozhovor)

 

Máš nějaký vzkaz pro naše čtenáře na závěr?

Z kluka, který miloval party, alkohol a poker, se stal úplně nový člověk. Mým největším přáním je předat svůj příběh ve formě filmu, na kterém momentálně pracuji. Všechny své zážitky mám natočeny a věřím, že vesmír mi sešle nějakou osobu, se kterou svůj dokument dokončím. Vůbec netuším, jaké to bude, až se vrátím zpátky do Česka, ale pomalu cítím, že ten čas přichází. Věřím, že i u nás se najdou lidé na podobné vlně myšlení. Naším společným přáním s mým parťákem je vybudovat u nás místo, kde můžeme tento nový druh myšlení předávat a sdílet s ostatními. Každý den si vizualizuji, že jsem v centru v přírodě, kde je organické jídlo, jóga, masáže, party bez alkoholu, uvědomělí lidé, zpívání, studia na tvoření atd. Cítím, že mé poslání je šířit to, co jsem se ve střední Americe a Ubudu naučil, u nás, v té naší krásné zemi české.

 

Rodák ze Šumperka točil dokument o mayské civilizaci, zúčastnil se mistrovství světa v pokeru a nyní žije na Bali (Rozhovor)

 

Ondru můžete najít i na Facebooku.

 

Pokud znáte podobné dobrodruhy a cestovatele, nebo jste jimi vy sami, posílejte tipy na smetyl@refresher.sk

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Ohodnoť článek
213
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.