Úterý 20. 2. 2018 svátek má Oldřich

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: Logaritmo

V koncentračním táboře Osvětim existoval nevěstinec, kde byli sexem odměňováni i vězni, pokud nebyli židovského původu

Prostitutky si své poslání volily dobrovolně.

22. říjen 2017, 12:51

Prostitutky si své poslání volily dobrovolně.

Po dlouhém a náročném dni plném práce v koncentračním táboře, kde nikomu nezáleželo na tom, zda vězeň umírá, nebo už zemřel, museli po pár měsících Němci vymyslet způsob, jak vytrvalé pracovníky odměnit. Volba nakonec padla na založení nevěstinců ve více koncentračních táborech po celé Evropě a první dveře otevřel v roce 1942 v táboře Mauthausen v Rakousku.

 

Nápad založit nevěstince se ženami a darovat vězňům přibližně 15 minut intimního času se ženou měl pouze jediný úkol, a tím bylo dosažení maximální motivace a produktivity mezi vězni. Plán se nacistické vrchnosti zalíbil natolik, že po otevření nevěstince v Mauthausenu se velmi rychle začaly objevovat další a po Ravensbrücku, Buchenwaldu, Dachau a Flossenbürgu se na řadu dostala i polská Osvětim.

 

V koncentračním táboře Osvětim existoval nevěstinec, kde byli sexem odměňováni i vězni, pokud nebyli židovského původu

 

Místní nevěstinec se nacházel hned za známou tabulí Arbeit Macht Frei. Sídlil v bloku označovaném Block 24 a za implementaci nápadu a jeho proměnu na fungující instituci v rámci koncentračního tábora byl zodpovědný doktor Siegried Schwela. Základní podmínkou při snaze o přijetí mezi pracovnice nevěstince bylo podstoupení sterilizace, po které sice ženy už nikdy nemohly mít děti, ale v té době pravděpodobně ani nepředpokládaly, že je čeká jakákoliv budoucnost. Ženy byly do nevěstinců vybírány často i velmi spontánně a náhodně, takže pokud přišel čerstvý transport vězňů, strážníci se vyptávali žen to, zda by chtěly jednodušší a pohodlnou práci, avšak množství z nich odešlo poté, co zjistilo, že se jedná o obyčejnou prostituci .

 

V nevěstincích pracoval kromě ředitelství i pomocný personál starající se o to, aby byly samotné prostitutky a zároveň i všichni navštěvující vězni čistí, což byl někdy zapeklitý úkol. Muži se nejčastěji po náročném dni vraceli totálně špinaví a často i zkrvavení, a tak nebylo jednoduché využít své kupóny do nevěstince bez důkladné prohlídky a očisty. Správci nevěstinců nechtěli vidět žádné pohlavní nemoci, a tak sexuální akt probíhal i s dezinfekčním krémem na obou genitáliích a dovolená byla výlučně misionářská poloha, na což dokonce dávali pozor strážníci.

 

Vězni si mohli s prostitutkami užívat pouze v místnostech, které obsahovaly průzor vytvořen k tomu, aby strážníci mohli zajistit, že jeden muž stráví s konkrétní prostitutkou nanejvýš patnáct minut a po této době bude následovat další vězeň. Ani výběr správné prostitutky pro jednotlivé vězně nebyl jednoduchým úkolem, protože tvrdé rasové zákony platící v Třetí říši platily i v koncentračních táborech. Pravidla proto hovořila o tom, že sexuální styk mohli mít pouze Němci s Němkami a Slované se Slovankami, přičemž Židé a Rusové žádná práva v oblasti nevěstince neměli.

 

V koncentračním táboře Osvětim existoval nevěstinec, kde byli sexem odměňováni i vězni, pokud nebyli židovského původu

 

Život prostitutky v koncentračním táboře s pořádným kouskem sebezapření nebyl špatný. Ačkoliv informace z různých deníků a zápisků tvrdí, že jedna prostitutka musela v nevěstinci obsloužit od šesti do osmi mužů a volno neměly ani v neděli odpoledne. Na druhé straně, prostitutky si od příslušníků SS vysloužily speciální chování, protože každá prostitutka dostala vlastní útulný pokoj i se zařízením a nábytkem, a tak zapřely silnější pracovnice své tělo a věnovaly se čistě psychologické hygieně. I když měli strážníci v táborech oficiálně zakázáno navštěvovat nevěstince s cílem užít si sexuální styk s jednou z pracovnic, pravidelně se stávalo, že strážníci nařízení prostě ignorovali a ve svém volném čase byli stálými zákazníky prostitutek, kterým se často svěřovali i s informacemi o průběhu války a prostitutky díky tomu byly zřejmě nejinformovanější osoby z řad vězňů.

 

Většina vězňů se po skončení války vyjádřila, že založení nevěstince v táboře Osvětim nebyl ze strany nacistů pozitivní krok, kterým by chtěli lidi upřímně odměňovat a motivovat, avšak jeho skutečná role byla o dost rozdílná. I v případě nevěstinců vsadili nacisté na lidské utrpení znásobené těžkou celodenním prací. Sexuální styk s prostitutkami pak nebyl ani v nejkrásnějším snu požitkem, ale spíše trápením a doslovným mučením zubožených těl na jedné i druhé straně barikády.

 

V koncentračním táboře Osvětim existoval nevěstinec, kde byli sexem odměňováni i vězni, pokud nebyli židovského původu

Foto: Bundesarchiv Tagy: Osvienčim, nevestinec
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse7 komentářů
Diskuse je jen pro přihlášené
7 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
Pavel Hr.24. říjen 2017, 15:18

Divná terminologie... Ženské v tomhle pekle nazývají prostitutkami, esesmany a ukrajinské vachmany nazývají strážníky... Snad dívky a ženy, resp. strážní!

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Maruška Zapletalíková23. říjen 2017, 16:11

Nechtěla bych v tom pekle být ani minutu.
A nemyslím, že byste ty ubohé ženy měli nazývat prostitutkami. Dokonce ani tehdy ne, pokud to dělaly "dobrovolně".

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Pedemo23. říjen 2017, 15:48

Nevím, zda je vhodné tyto ubohé oběti války nazývat prostitutkami. jako prostitutky má člověk zažité ,,prodejné,, ženy, které si za sexuální styk nechávají platit. V tomto případě to však ze strany vězněných žen byla nutnost potřebná k přežití.Někdo může namítat, že si vybraly tuto ,,práci,, vybrali zřejmě vesměs dobrovolně, ale ruku na srdce, kdo by nechtěl válku přežít a vrátit se domů .

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Miroslav Veselka23. říjen 2017, 20:04

Myslím,že to spíš byly sexuální otrokyně. Tragédie.

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Quido Nowak25. říjen 2017, 21:41

Proč o těch chudinkach píšete jako o prostitutkách?!?! Že vám není hanba! Článek psaný primitivně, hrůza! Vystrachali jste smutné téma, se kterým neumíte zacházet, ale hlavně že někdo klikne! Hnus!

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Radka Skoumalová24. říjen 2017, 14:12

Hrozné... :(

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Petr Rtep23. říjen 2017, 16:23

Smutné čtení . . . už nikdy víc

1 Odpovědět · Nahlásit
ZOBRAZIT DALŠÍ KOMENTÁŘE
Odebírej REFRESHER videa
Nejčtenější