Úterý 20. 2. 2018 svátek má Oldřich

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: Pixabay

Stylová podzimní kolekce přímo ze zničených dětských rukou. Polský umělec poukazuje na bídné podmínky v oděvním průmyslu

Polák chce společnost upozornit i na negativnější úhel pohledu.

13. listopad 2017, 1:29

Polák chce společnost upozornit i na negativnější úhel pohledu.

Nejlepší umění v lidech vyvolá a následně i zanechá hlubokou emoci. Polský umělec Igor Dobrowolski odjakživa svoji tvorbu naplňoval pozitivními i negativními pocity, ale v poslední době se zaměřuje spíše na ty negativní, protože náš svět má od čisté pozitivity daleko. Ve své nejnovější práci si vzal na mušku velké oděvní společnosti a značky, které využívají pro výrobu svého stylového oblečení většinou méně rozvinuté země jako například Bangladéš, kde jsou podmínky v továrnách zcela otřesné a v minulosti si už vyžádaly i životy.

 

Jak napsal slovenský portál Fičí.sk, Igor svou novou tvorbu rozvěsil po městech jako Varšava, Praha či Berlín, aby všem lidem na ulicích připomněl, jak vznikal jejich oblíbený svetr, který si pak koupili ve skvělé ceně v nejbližším obchodě. Není pochyb o tom, že Igorova tvorba je skutečně emotivní a sám se o tom přesvědčuje i na vlastních výstavách, kde nechybí slzy, ale jeho umění je třeba co nejvíce propagovat, protože často zapomínáme na to, v jaké dobré situaci si žijeme my a jak to vypadá jinde ve světě.

 

 

 

 

 

 

Igor pravidelně vytváří další trefné kousky

 

 

 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse6 komentářů
Diskuse je jen pro přihlášené
6 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
00913. listopad 2017, 20:34

Skoro všetky známe lacné obchody majú spoločných dodávatelov ,pre ktorých často pracujú chudobní ľudia v otrockých podmienkach. Je mi tých ľudí ľúto ,ale ak by sme chceli bojkotovať proti tomuto museli by sme byť všetci veľmi bohatí a kupovať odevi od luxusných značiek ,alebo si nechať šiť veci na mieru.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
lucy.ligasova14. listopad 2017, 18:27

Nemusíme byť bezpodmienečne bohatí a kupovať od luxusných značiek, stačí nakupovať v sekáčoch a viac sa zamýšľať nad kvalitou konkrétnej veci, ktorú chceme kúpiť a či tú vec vlastne potrebujeme. Nepotrebujeme 20 tričiek len preto, že stáli 3e v akcii a vydržia maximálne jednu sezónu. To obchody chcú, zarobiť čo najviac. 'móda' tak dnes funguje, každé dva týždne majú obchody novú kolekciu, teda neoplatí sa šiť kvalitné oblečenie, ktoré vydrží viac. Veď to po nás chcú, aby sme stále nakupovali a živili tento nezmyselný biznis, ktorý vykorisťuje chudobné krajiny a tvorí každoročne tony odpadu. Ak sa ale človek naozaj zamýšla čo vlastne potrebuje a dá si čas s nájdeným toho potrebného kusu oblečenia, môže si tak vytvoriť svoj jedinečný štýl, nie taký, ktorý má každý druhý človek v meste...

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
00915. listopad 2017, 17:25

Dobre nad tým uvažuješ ,ale to nie je úplné bojkotovanie skôr ,len rozumný spôsob ako to menej podporovať.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
00913. listopad 2017, 20:47

A tým luxusným znzačkám sa tiež nedá vždy dôverovať.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Frank Hliva13. listopad 2017, 8:28

zoberte detom pracu a pomru od hladu

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
budovi13. listopad 2017, 10:28

ved dnesna doba je zamerana len na profit....

0 Odpovědět · Nahlásit
Odebírej REFRESHER videa
Nejčtenější