Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. února 2018 17:29
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Práce snů? Společnost hledá zájemce, který bude ochutnávat whisky a cestovat po celém Skotsku

ZAJÍMAVOSTI PRÁCE
Uložit Uložené

Skotská společnost má pro všechny milovníky whisky nabídku, která se neodmítá. V inzerátu nabízí práci, jejíž náplní je ochutnávat alkohol a cestovat po zemi.

Pít dobrý alkohol, cestovat a ještě za to dostávat zaplaceno? Ano, už i to je možné. A právě takovouto pozici, která může být pro mnohé mladé lidi prací snů, nabízí jedna skotská společnost. Ta totiž v současné době hledá vhodného adepta, který se stane testerem whisky a jeho povinností bude přesně to, co by člověk od takové práce očekával – objíždět lihovary po celé zemi a pravidelně ochutnávat jednotlivé vzorky alkoholu.

Zájemci přitom nemusí ani skončit se svým současným zaměstnáním, práci testera whisky je totiž možné vykonávat jen během víkendů. Společnost dále uvádí, že uchazeči s danou pozicí nemusí mít ani žádnou předchozí zkušenost, stačí jen, když se v alkoholu vyznají a pro určování kvality nápoje budou mít ten správný cit a talent. Povinnou podmínkou pro všechny uchazeče je pak pochopitelně dovršení plnoletosti.

Ilustrační obrázek

Práce snů? Společnost hledá zájemce, který bude ochutnávat whisky a cestovat po celém Skotsku
Zdroj: maxpixel.freegreatpicture.com/Sony Ilce-6000

Inzerát zveřejněný na webových stránkách StagWeb tak pravděpodobně upoutal pozornost mnoha mladých zájemců. A není se čemu divit, pracovní příležitost takového typu se totiž nenaskytne každý den.

Doporučeno
„Práce tvoří naši identitu, a přesto se pracovním podmínkám nevěnuje pozornost,“ říká režisérka filmu Hranice Evropy  „Práce tvoří naši identitu, a přesto se pracovním podmínkám nevěnuje pozornost,“ říká režisérka filmu Hranice Evropy 3. května 2024 8:30

Není to však poprvé, kdy mohli milovníci whisky získat své vysněné povolání. Už loni totiž podobnou pozici nabízela například rovněž skotská značka alkoholu Grant's, která tehdy hledala dvacítku ambasadorů, jež také měli za úkol právě cestovat, reprezentovat společnost v různých regionech po celém světě a při tom degustovat whisky.

Bral bys podobnou práci i ty? Dej nám vědět níže v komentářích.

Domů
Sdílet
Diskuse