Neděle 18. 3. 2018 svátek má Eduard

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: Pixabay

Kryptoměna narostla během minuty o 10 000 procent

Neregulovaný trh s kryptoměnami je postrachem každého obchodníka, který trpí panickými záchvaty.

7. březen 2018, 21:40
7. březen 2018, 21:40

Neregulovaný trh s kryptoměnami je postrachem každého obchodníka, který trpí panickými záchvaty.

Obrovská krypto burza Binance zažívala v posledních hodinách katastrofické chvíle. I když to momentálně vypadá tak, že samotná burza nebyla napadena, údajně měli hackeři prostřednictvím různých aplikací na sledování cen přímo přes systém burzy v aplikacích či používáním obchodovacích botů získat přístup k účtům tisíců uživatelů. Hackeři následně připravili půdu pro svůj mistrovský plán, protože uživatelům začali ve velkém prodávat všechny mince a vyměňovat je za Bitcoin. Propracovaný phishing umožnil útočníkům přístup k bohatství, o kterém většina lidí ani nesnila.

 

Kryptoměna narostla během minuty o 10 000 procent

 

Získané Bitcoin pak použili na nákup náhodné mince s názvem Viacoin, jejíž hodnota se v jedné chvíli zvýšila o neuvěřitelných 10 000 % v pár sekundách. Cena následně klesla, ale nákupy za předem připravené extrémní ceny proběhly úspěšně, a tak množství lidí zůstalo bez peněz i mincí. Burza Binance však potvrdila, že její systém hacknutý nebyl a všechny mince jsou v bezpečí, protože pomocí svých záznamů by teoreticky dokázala vrátit kryptoměnu původním majitelům. Situace se stále vyvíjí, ale po sociálních sítích se šíří video Viacoinu, které lidé pouze sledují s otevřenými ústy.

 

 


 

Na druhé straně, svět se dnes dozvěděl i pravděpodobný důvod, proč v posledních měsících padal trh neobyčejně výrazně a pravidelně. Velká část Bitcoinů zasažených krádeží z krypto burzy Mt. GOX několik let zpátky se v prosinci, lednu i únoru dostávala v obrovských částkách přímo na trh a náhle snižovala ceny. Správce majetku Mt. GOX prodával Bitcoin, protože měl právní povinnost vyplatit lidem, kteří o své mince před pár lety přišli, přesnou částku v dolarech.

 

Bitcoin měl v době krádeže hodnotu jen 400 dolarů, takže lidé teoreticky přišli o obrovský zisk z růstu. Mezi prosincem až lednem tak Mt. GOX prodal přes 35 000 Bitcoinů, čímž několikrát náhle snížil jeho cenu. Informace společně s podezřelými obchody na Binance způsobila u mnoha investorů paniku a Bitcoin se opět propadl na úroveň 9600 dolarů, ale zdá se, že největší krize byla zažehnána.

 


Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse3 komentáře
Diskuse je jen pro přihlášené
3 komentáře
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
KRiS8. březen 2018, 17:48

Super clanok. Vsade len FUD, kazdy robi unahlene zavery, nikto si nevie spravit research a vyhlasuju blbosti ako to ze Binance bol hacknuty. Tuto to je vysvetlene ako to bolo, cenim tieto skutocne informacie a nie FUD!

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Dušan Zdravecký8. březen 2018, 5:25

Šialený bordel je okolo toho...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
budovi8. březen 2018, 7:19

hlavne sa da na tom paradne zarabat... je to ine ako v biznis spiaty s politikou ;)

0 Odpovědět · Nahlásit
Nejčtenější