Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Úterý 11. 8. 2020 svátek má Zuzana

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Refresher
12
Radka T.
10. březen 2018, 12:52
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Sex s ex, stalkování nebo prosby: 8 věcí, kterými si po rozchodu projde skoro každý

Místo dělání hloupostí se zaměř na to, jak i z negativní zkušenosti vytěžit co nejvíce pro sebe.

Radka T.
10. březen 2018, 12:52
Sex s ex, stalkování nebo prosby: 8 věcí, kterými si po rozchodu projde skoro každý
Zdroj: Pexels
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
12
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Ačkoli rozchody nepatří k nejpříjemnějším životním etapám, neznamenají konec světa. Zapomenout na starou lásku a najít si nového přítele či přítelkyni sice jistý čas trvá, ale není to nemožné. Navíc je vysoce pravděpodobné, že si najdeš někoho, kdo se k tobě bude chovat mnohem lépe a zjistíš, že ta pravá láska vlastně na tebe dosud teprve čekala. Do té doby se však možná setkáš s těmito osmi situacemi, kterým se nevyhne (skoro) žádný člověk, kterému právě skončil vztah. Poradíme ti, jak je obrátit ve svůj prospěch.

 

Voláš starým známým

Pokud máš přítele nebo přítelkyni, může se stát, že během vztahu trochu zanevřeš na své dobré přátele, nemluvě o ostatních kamarádech či starých známých. Dokud nejlepší přátelé budou při tobě stát bezprostředně při rozchodu, kopec volného času a zároveň touha nebýt o samotě tě doženou i ke kontaktování dalších známých. Najednou si vzpomeneš na spolužáka z výšky, zjistíš, že by bylo dobré ozvat se bývalému oblíbenému kolegovi či kolegyni z práce a neváháš zavolat ani starým kámošům z rodného města.

 

Protože, ačkoli se říká, že člověk by se měl po rozchodu vypořádat se svými myšlenkami, málokdo s nimi vydrží být sám doma, mimo společnost. Pokud se už rok připravuješ, že se ozveš a domluvíš si setkání se starým známým, ale neustálá přítomnost tvé polovičky ti to dosud neumožnila, po rozchodu máš ideální příležitost napravit to. Vůbec se nemusíš obávat toho, že kamarád setkání odmítne, právě naopak, určitě si budete mít co říct. Jen pozor na to, aby řeč nebyla stále jen o tobě a tvých problémech. Pak může mít dotyčný pocit, že byl jen zneužit, a to určitě nechceš.

 

Sex s ex, stalkování nebo prosby: 8 věcí, kterými si po rozchodu projde skoro každý

 

Paříš do rána

A možná i několik dní po sobě. Jak jsme již výše zmínili, málokdo touží trávit čas po rozchodu sám, a tak hledá možnosti, jak kruté realitě uniknout a nemyslet na smutek. Na zabavení se a možná i nevědomé oslavě nové životní etapy není nic špatného, ale mnoho lidí se nevyhne zoufalému chování.

 

Trochu více alkoholu v krvi v tobě může vyvolat lítostivé chování, a tak raději pij s mírou. Stejný pozor si dávej na nové známosti. Je totiž více než pravděpodobné, že se hned na první porozchodových párty s někým zapleteš, výsledkem však je, že druhý den se budeš cítit jen a jen hůř. Nový známý či známá bude totiž najisto jen náplastí, takže pokud už paříš, hlídej si míru vypitého alkoholu a vyhýbej se flirtování. Dobrá párty tě po rozchodu určitě povzbudí, ale bav se tak, aby nebylo druhý den čeho litovat.

 

Sex s ex, stalkování nebo prosby: 8 věcí, kterými si po rozchodu projde skoro každý

 

Nakupuješ zbytečnosti

Máš hodně času a najednou i peněz, neboť nemusíš chodit na romantické večeře, do kina či své (už bývalé) lásce něco kupovat. Tak je jdeš utratit za nové hadry, které ti zaručeně udělají radost, případně za ty nejvíce kalorické potraviny, které jen existují. Ani této činnosti se mnozí opuštění lidé nevyhnou, je to však určitě lepší „terapie“ než chodit každou noc na párty a dělat hlouposti.

 

Jenže nákup dalších a dalších věcí, které vlastně ani nepotřebuješ, tě potěší jen na chvíli. Pokud máš tedy peníze navíc, raději si dopřej namísto oblečení či sladkostí něco jiného. Například výlet na místo, kam chceš již dlouho jet, ale kvůli stereotypnímu vztahu se ti to dosud nepodařilo. Očistou je vyrazit na výlet o samotě, ale klidně zkus přesvědčit nejlepšího kamaráda, sourozence či oblíbenou kolegyni, respektive kolegu. Z výletu, případně zážitku, byť v rodné zemi, budeš mít skvělé vzpomínky a zaručeně ti těžké období zpříjemní.

 

Sex s ex, stalkování nebo prosby: 8 věcí, kterými si po rozchodu projde skoro každý

 

Lituješ se

Rozchod je změnou zažitého stavu, v jakém se oba partneři dosud nacházeli, a velkým šokem. A to i v případě, že se dal očekávat a je logickým vyústěním krize či problémů. Není proto divu, že se člověk lituje, pláče a cítí se nejen psychicky, ale i fyzicky špatně. To je normální, pokud to trvá chvíli, pár dní. Avšak litovat se celé týdny ti v ničem nepomůže. Stejně jako prohlížení společných fotografií či vzpomínání na hezké chvíle. Nebo opačný extrém – ničení všeho, co ti bývalého či bývalou připomíná.

 

Rozchod proto raději ber jako další životní zkušenost, ze které se můžeš poučit. A také jako určité období, které jednou skončí a na tebe čekají lepší časy. Přestože v té chvíli si mnoho lidí myslí, že už je nic dobrého nečeká. Namísto sebelítosti se proto začni věnovat plánování lepší budoucnosti, práci na věcech, na které dříve nebyl čas, ale i práci na sobě.

 

Sex s ex, stalkování nebo prosby: 8 věcí, kterými si po rozchodu projde skoro každý

 

Stalkuješ

Najednou nemáš přehled o tom, co tvá bývalá láska dělá, a to tě možná štve. Kontroluješ proto sociální sítě, případně zaklínáš telefon, aby se ti ozval/a. Úplným extrémem je dělat si „procházky“ kolem bytovky či práce tvé staré lásky v naději, že ji potkáš a možná si to rozmyslí.

 

A přestože alespoň jednu z těch věcí dělá asi každý, kdo si projde rozchodem, rychle na to zapomeň. Jednak se zbytečně ponižuješ a jednak se potřebuješ posunout dále. Nemluvě o tom, že stalkováním jen marníš drahocenný čas, který můžeš využít na něco smysluplnějšího.

 

Sex s ex, stalkování nebo prosby: 8 věcí, kterými si po rozchodu projde skoro každý

 

Přesvědčuješ a prosíš

Kromě stalkování někteří zhrzení partneři zkoušejí ještě i další věc, kterou se však konec konců jen poníží. Volání či psaní bývalé lásce, zda si to přeci jen nerozmyslí, většinou opravdu nezabírá. Extrémem je už pak jen vyhrožování. Jenže to může být znakem labilnosti a uznej, že asi nikdo nechce být s tím druhým jen z lítosti.

 

Měj proto svou hrdost, bývalou lásku nekontaktuj, pokud nemusíš, ale zároveň v sobě nedrž křivdu. Vyrovnaní a sebevědomí lidé jsou atraktivní, čímž si můžeš k sobě přivolat někoho, kdo bude konečně stát za to. A sobě dokázat, že jsi silný člověk.

 

Sex s ex, stalkování nebo prosby: 8 věcí, kterými si po rozchodu projde skoro každý

 

Snaha vyvolat žárlivost

Předpokládáme, že přáteli na sociálních sítích zůstanete i po rozchodu, vždyť přece nejste děti. Kvůli záměrnému upoutávání pozornosti se však opravdu může stát, že tě bývalý či bývalá již nebudou chtít mít mezi přáteli. Obvykle nejezdíš na dovolenou a nepřidáváš si na sociální síť provokativní fotky, ale najednou to začneš dělat a tváříš se až příliš šťastně? Takto však ztracenou polovičku nevyprovokuješ, spíše to bude považovat za trapnost. Nesnaž se proto na sebe strhávat pozornost jen proto, aby žárlil/a.

 

Naopak, pokud se ti podaří po rozchodu rychle znovu postavit na nohy a dosáhnout úspěchu, neboj se jím (ne však okázale) pochlubit na sociální síti. U bývalé lásky si vysloužíš respekt, že jsi silnou osobností, která se nenechá jen tak zlomit. A věř tomu, že všude bude o tobě vyprávět jen v dobrém. To je vždy lepší, než přechovávat vůči sobě navzájem nevraživost.

 

Sex s ex, stalkování nebo prosby: 8 věcí, kterými si po rozchodu projde skoro každý

 

Sex s ex

I když se ti možná bývalá či bývalý neozývají, mnohým se stává, že po čase přeci jen zavolá nebo napíše. Chce vědět, jak se máš nebo si ještě připomenout pár pěkných chvil. Ani nevíš jak a najednou skončíte v posteli. Ty v naději, že z toho možná opět něco bude, ale tyto touhy po znovuzrození mrtvého vztahu většinou nejsou oboustranné.

 

Samozřejmě, vyskytují se případy, kdy se bývalí partneři na základě znovu strávených intimních chvilek k sobě vrátí, ale pokud právě ty takové štěstí nebudeš mít, hrozí ti jen další a zřejmě ještě větší zklamání. Pamatuj na to, že jste se kvůli něčemu rozešli a pokud to nebyla žádná banalita, mělo to svůj důvod. Vstoupit do téže řeky se příliš nevyplácí. Soustřeď se proto raději na to, že můžeš potkat někoho lepšího, ale pletky s bývalou láskou to jen zbytečně prodlužují.

 

Sex s ex, stalkování nebo prosby: 8 věcí, kterými si po rozchodu projde skoro každý

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Tagy: rozchod, vzťahy
Ohodnoť článek
147
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.