Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
22. června 2018 17:08
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Policie zabavila fotbalové dresy Kolumbie napuštěné 70 kilogramy kokainu

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Ke kolumbijským fanouškům, které čeká nedělní zápas s Polskem, zásilka nemířila.

Fotbalová horečka je v plném proudu. Mistrovství světa zatím nabízí spíše zápasy plné opatrnosti, ale vášnivé emoce jsou ve vzduchu neustále. Aktuálního pozdvižení se rozhodli zneužít pašeráci drog z Kolumbie. 

Do dresů národního týmu napustili 70 kilogramů tekutého kokainu a poslali je do Evropy. Protidrogová celní jednotka však jejich plán zmařila namátkovou kontrolou. 

V úterý brzy ráno probíhala na letišti v Bogotě rutinní kontrola zásilek. Jedna z nich obsahovala 14 dresů značky adidas, které využívá kolumbijský národní tým. 

Podezřelé bylo, že balík nesměřoval do Ruska, kde mistrovství probíhá, ale do města Groningen v Nizozemsku. Jeden z dresů tedy podrobili testu a nalezli v něm stopy po kokainu.

Policie zabavila fotbalové dresy Kolumbie napuštěné 70 kilogramy kokainu
Zdroj: Policia Nacional de Colombia

Po následném důkladnějším vyhodnocení došli k závěru, že všechny dresy byly napuštěny kokainem hydrochloridem. Prodej takového množství by jim odhadem vynesl 175 milionů korun.

Užívání tekutého kokainu napuštěného do oblečení je poměrně novou záležitostí. V cílové destinace je z oblečení droga extrahována v laboratorních podmínkách tak, aby nepřišel nazmar jediný gram substance. 

Kolumbijská policie momentálně pátrá po lidech, kteří balík poslali. 

Domů
Sdílet
Diskuse