Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
18. září 2018 15:23
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Brno láká nové strážníky spotem ve stylu Mortal Kombat. Staň se dalším BrnoCopem, vyzývá

ZAJÍMAVOSTI BRNO
Uložit Uložené

Každý pracovní den průměrného měšťáka je očividně plný plošinovkového dobrodružství.

Městská policie v Brně hledá nové posily. Aby se přiblížila mladým a ulovila nové tváře z vod mileniálů, zkouší nové postupy. Oslovila proto studio Krutart, které jim vytvořilo nebývalé animované video, stylizované do staré počítačové hry Mortal Kombat.

„Město prosperuje, ulicemi voní káva, ale kriminální živly pod povrchem kují své pikle. Proto potřebujeme tebe!“ uvádí se v úvodu spotu. Je tak na schopné ženě či muži, aby toto podsvětí v Brně zastavili. Nebezpečí totiž číhá všude.

Spot je zábavný, ukrývá mnoho easter eggů a trefně poukazuje na některé brněnské reálie. Popisuje reálnou práci jihomoravských strážníků. Například první level s názvem BrnoCop vs. Divoká Koza je prý odkazem na časté odchyty zvířat potulujících se po moravské metropoli.

Brno láká nové strážníky spotem ve stylu Mortal Kombat. Staň se dalším BrnoCopem, vyzývá

Další level poukazuje na využívání toho správného inventáře během hlídání přechodu pro chodce a následné pomoci malým školákům.

Poslední úroveň je zdaleka nejakčnější, jde totiž o honičku s hledaným zločincem, na kterého je vypsána tučná odměna. I s tímto se městská policie během své práce setkává.

„Upřímně řečeno nás velmi příjemně překvapilo, že v Brně je městská policie svolná prezentovat se takovým neokoukaným způsobem. Na veřejnou organizaci je to nezvykle progresivní,“ říká Filip Veselý ze studia Krutart.

Celé video podkresluje akční retro hudba. Podívej se na něj zde:

Domů
Sdílet
Diskuse