Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Středa 5. 8. 2020 svátek má Kristián

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Komiksové filmy
8
Tom Bejvl
19. květen 2019, 18:39
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Svět Marvelu: Tvůrci Avengers: Endgame vysvětlují nového Captaina Americu, Hulka a budoucnost MCU

Nové střípky informací k Avengers: Endgame.

Tom Bejvl
19. květen 2019, 18:39
Svět Marvelu: Tvůrci Avengers: Endgame vysvětlují nového Captaina Americu, Hulka a budoucnost MCU
Zdroj: wordpress.com
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
8
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Avengers: Endgame už od 24. dubna (apríla) postupně vpadlo do kin a dodnes si připisuje neskutečná čísla. Film už pravděpodobně viděl skoro každý a navíc už dávno skončilo spoilerové ticho, o které žádali sami tvůrci z Marvel Studios, a film už se tedy nebojí důkladně spoilerovat.

 

Důkazem je kampaň k filmu Spider-Man: Daleko od domova, která se nebojí ukázat, kdo nepřežil Avengers: Endgame a především potvrdit, že bylo lusknutí zvráceno a má to následky. Takže co nového se celkově kolem Avengers: Endgame a Marvel Cinematic Universe prosáklo?

 

Jak se Anthony Mackie dozvěděl o tom, že se z Falcona stane Captain America

Řeč je o momentu z Avengers: Endgame, kdy starý Steve Rogers (Chris Evans) předal štít Samu Wilsonovi/Falconovi (Anthony Mackie), čímž nám bylo víceméně potvrzeno, že ze Sama bude nový Captain America. Falcon se příště objeví v minisérii Falcon a Winter Soldier na Disney+

 

To někteří diváci nečekali, jiní ano (zejména ti, kteří znají komiksy o Kapitánu Amerikovi). Jak se to ale dozvěděl sám Anthony Mackie?

 

„Byli jsme v domě Chrise Evanse a on říká, ‚Těšíš se?' A já na to: ‚O čem to mluvíš?' A jeho reakce byla: ‚Ty to nevíš?' Vyskočil, vyběhl z pokoje a pak se vrátil se scénářem... Brečeli jsme. Pili jsme. Smáli jsme se. Jsem opravdu rád, že jsem prožil tenhle moment s Chrisem, nejde jen o to, že mi předal štít, ale také, že mi řekl, že k tomu dojde. Pro mě to znamená hodně, že mí synové uvidí, že je Kapitán Amerika chlap tmavé pleti a znamená to pro mě hodně také proto, že tím chlapem budu pro mé syny já. Takže ten moment nebyl jen o tom, že hrajeme nějakou roli. Bylo to mnohem víc. A potom řekli střih a já brečel. A Chris brečel. A Russoové (režiséři filmu) brečeli. A všichni brečeli. Byl to emotivní den.“

 

Svět Marvelu: Tvůrci Avengers: Endgame vysvětlují nového Captaina Americu, Hulka a budoucnost MCU

 

Marvel Cinematic Universe začne pracovat s Multivesmírem

Trailer na Spider-Man: Daleko od domova vyšel 6. května a byla v něm představena překvapivá věc – Nick Fury (Samuel L. Jackson) a Quentin Beck/Mysterio (Jake Gyllenhaal)  Peteru Parkerovi/Spider-Manovi (Tom Holland) říkají, že existují paralelní dimenze. Mysterio pochází z jedné takové, kde existuje Země prakticky totožná s tou naší. 

 

Quentin Beck označuje Spider-Manovu domovinu jako Zemi 616 a svoji jako Zemi 833. Jako Země 616 dosud byla označována hlavní realita marvelovských komiksů. Filmová realita byla dosud označována jako Země 199999.

 

Sám režisér Daleko od domova Jon Watts v nedávném rozhovoru řekl, že „Endgame otevírá možnosti pro daleko širší univerzum“, což naznačuje, že nějakého zahrávání s realitou bychom se snad dočkat měli. Za pozornost stojí, že číslo 616 už se jednou v Marvel Cinematic Universe objevilo – jak můžete vidět v galerii, doktor Erik Selvig jej načmáral na svoji vysvětlující tabuli, když byl v Thorovi: Temném světě zavřený v ústavu.

 

Byl to jen nevinný easter egg, nebo předzvěst? A je něco zajímavého na Zemi 833? V komiksech z ní pochází postava Spider-UK, což by mohl být ze strany scenáristů odkaz na skutečnost, že část filmu se odehrává v Londýně.

 

Svět Marvelu: Tvůrci Avengers: Endgame vysvětlují nového Captaina Americu, Hulka a budoucnost MCU

 

Shang- Chi se bude natáčet v Austrálii

V dohledné době má Fox Studios Australia točit nový film pod hlavičkou Marvel Studios. Oficiální potvrzení toho, o který film se jedná, v tuhle chvíli nemáme. Podle většiny australských médií to však má být Shang-Chi. Marvel svoje kompletní plány po snímku Spider-Man: Daleko od domova zatím neodhalil, nicméně šéf studia Kevin Feige v nedávném rozhovoru potvrdil, že Shang-Chi bude součástí čtvrté fáze Marvel Cinematic Universe.

 

Kdy Marvel oznámí plány pro Fázi 4?

Na konferenci pro akcionáře byl šéf Disneyho Bob Iger dotázán na to, co plánuje Marvel dál. Na to pan ředitel odpověděl, že slíbil zatím nic neprozradit, ale oficiálního oznámení bychom se měli dočkat letos v létě. 

 

Otevřeně homosexuální superhrdina v Marvel Cinematic Universe

Bratři Russoovi, režiséři Avengers: Endgame, znovu potvrdili, že v jednom z chystaných filmů se má ukázat první otevřeně homosexuální superhrdina. Kdo to bude, by měl v dohledné době oznámit šéf Marvelu Kevin Feige.

 

Kdy se začnou točit Strážci Galaxie Vol. 3 

Nedávno se potvrdily informace, že natáčení Strážců Galaxie Vol. 3 má začít až v únoru 2021. Filmu se tedy dočkáme nejdřív v roce 2022.

 

Svět Marvelu: Tvůrci Avengers: Endgame vysvětlují nového Captaina Americu, Hulka a budoucnost MCU

 

Proč je v Avengers: Endgame „holčicí“ scéna 

V  Avengers: Endgame jsme byli svědky několika ikonických momentů, o kterých se mluví i teď, několik týdnů pro premiéře. Jedním z těch nejvíce diskutovaných byla i chvilka, kdy se spojila hromada výrazných marveláckých hrdinek v jeden tým (v komiksech je podobné uskupení nazýváno při některých příležitostech A-Force). 

 

Dle několika kritiků byla příliš feministická, podle jiných zase násilně vtlačená do děje (aneb jak to, že se dámy takhle sešly, když před okamžikem byly každá úplně jinde). Scenáristé Christopher Markus a Stephen McFeely se tak rozhodli vysvětlit, proč vlastně onen moment vznikl: 

 

„Marvelovští fandové s každým filmem dostávají více těchto skvělých ženských postav. Někteří lidé to mohou nazývat podbízením, ale máme také hromadu záběrů se všemi muži. Proč nemít záběr se všemi ženami, které jsou tak skvělé?“ poznamenal Markus.

 

K tomu McFeely dodal: „Pamatuji si na den, kdy jsme to natáčeli, všechny ženy ze štábu a z kanceláří se na to přišly podívat a pokukovaly za kamerou. To na tom pro mě bylo pravděpodobně tou nejdojemnější součástí, to, že toho chtěli být všichni svědky.“

 

O filmu s A-Force už se mluví nějakou dobu, ale oficiálně zatím nic takového potvrzeno nebylo. Ovšem s narůstající oblibou ženských postav a příslibem Marvelu, že jeho filmy budou rozmanitější, se dá očekávat, že se celoženské týmovky pravděpodobně dočkáme.

 

Svět Marvelu: Tvůrci Avengers: Endgame vysvětlují nového Captaina Americu, Hulka a budoucnost MCU

 

Nova se dočká vlastního filmu

Při plánování v jednu chvíli existovala také možnost, že v Infinity War bude představený superhrdina Nova. Scenáristé zvažovali, že Thanos dorazí v úvodu filmu na Xandar, kde bychom viděli, jak zlikvidoval celé Nova Corps. V konečné podobě filmu se to stalo mimo záběr – Thanose potkáváme poprvé po tom, co už na Xandaru zvítězil a ukořistil Kámen síly.

 

V jednu chvíli scenáristé chtěli destrukci nejen ukázat, ale také měli nápad, že by Thanosův útok jeden muž přežil. Richard Rider. V téhle verzi by to byl právě on, kdo by řádění unikl a varoval před Thanosovým příchodem. Téhle role se nakonec ve filmu zhostil Hulk. A je to asi dobře, protože už tak byla Infinity War narvaná ohromným množstvím postav. Rider je v komiksech nejznámější verzí superhrdiny známého jako Nova a Kevin Feige už dříve potvrdil, že s ním má studio do budoucna plány.

 

A tak když to nevyšlo v Avengers, vyjde to jinde. Server MCU Cosmic má sice přesnost zákulisních zpráv kolísavou, nicméně s odkazem na zdroj, který byl doposud vždy přesný, tvrdí, že se ve studiu Marvel s Novou chystá samostatný film. To samé tvrdí také nedávný únik na 4Chanu, u kterého však už vůbec nevíme, zda má nějakou kredibilitu. Tak či tak stále můžeme věřit alespoň slovům Kevina Feigeho, podle kterého se jednoho z nejpopulárnějších vesmírných Marvel hrdinů v kinech zkrátka a dobře jednou dočkáme.

 

Svět Marvelu: Tvůrci Avengers: Endgame vysvětlují nového Captaina Americu, Hulka a budoucnost MCU

 

Marvel představí pravého Mandarina 

Asi všichni si vzpomínáme na Iron Mana 3. Mandarin, úhlavní nemesis Tonyho Starka v komiksech, měl být hlavním záporákem. Pak se ale ukázalo, že jde jen o zaplaceného herce a skutečným padouchem byl Aldrich Killian. Pro hodně lidí báječný zvrat. Část skalních komiksových fanoušků se však cítila ošizena o klasického záporáka a dávali to docela hlasitě najevo. Marvel později vydal krátký film All Hail the King. V něm se ukázalo, že by reálný Mandarin mohl přece jenom existovat.

 

Od té doby ale uplynula kopa času a mohlo se zdát, že ho studio nakonec nevyužije. Teď Kevin Feige nicméně potvrdil, že s Mandarinem stále počítají. Docela logicky se zdá Mandarinův výskyt v Doctoru Strangeovi 2. V komiksech má za sebou totiž vůdce teroristické organizace Ten Rings výrazné mystické pozadí. Vlastní oněch deset prstenů, přičemž každý mu propůjčuje jiné magické schopnosti. Do světa Doctora Strange by tedy dobře zapadl.

 

Proslýchá se ale, že hlavními záporáky filmu by měli být Nightmare a Mordo. Na třetího záporáka (navíc Mandarinova kalibru) tak asi jednoduše nemusí být místo. Mnohem zajímavější a pravděpodobnější je aktuální zákulisní zvěst. Podle té by se Mandarin mohl objevit v docela razantně pozměněné roli. Konkrétně v Shang-Chim jako otec a úhlavní nepřítel hlavního hrdiny. Byl by to velký odklon od komiksů, Shang-Chi by nicméně rázem dostal první nepatrnou vazbu.

 

Svět Marvelu: Tvůrci Avengers: Endgame vysvětlují nového Captaina Americu, Hulka a budoucnost MCU

 

Proč má Captain Marvel v Avengers: Endgame tak malou roli 

Captain Marvel sice patří k vůbec nejmocnějším superhrdinům a zúčastnila se obou velkých střetnutí s Thanosem. V Avengers: Endgame ale celkově na plátně pobyla jen zhruba čtvrthodinu.

 

Jeden z režisérů Joe Russo vysvětlil, proč tvůrci nedopřáli postavě trochu víc času. Prvním důvodem bylo jednoduše to, že se celý příběh točil zejména kolem prvních šesti Avengers, jejichž sága se táhla už celé desetiletí. Captain Marvel je přitom novou postavou, která se představila s prvním sólovým snímkem až letos.

 

Druhý důvod tak trochu navazuje na ten první. Carol Danvers totiž nemá žádné hlubší vztahy s ostatními. To je sice samozřejmě určitá příležitost, ale z hlediska ekonomie vypravování by další prokreslování jejího charakteru odvádělo pozornost od ústřední zápletky.

 

Svět Marvelu: Tvůrci Avengers: Endgame vysvětlují nového Captaina Americu, Hulka a budoucnost MCU

Lokiho osud

Mnohé fanoušky zajímalo, co se vlastně stalo s Lokim z minulosti, když se mu podařilo ukrást Teserakt a prchnout ze zajetí během výletu Avengers do minulosti. Ancient One totiž krátce předtím vysvětlila Hulkovi, že přemístění Kamene nekonečna vždy vytvoří novou alternativní časovou linku.

 

Fanoušci si však nebyli jistí, zda Ancient One mluvila pouze o přemisťování Kamenů časem, či zda může mít podobný efekt i Lokiho cesta pouhým prostorem. Jak se ukázalo nyní, druhá odpověď je správně a bůh klamu skutečně svým duchapřítomným útěkem stvořil novou realitu. Režisér Joe Russo k tomu dodal, že by bylo pro Captaina Americu nemožné splnit jeho misi a vrátit všechny Kameny na správná místa, pokud by nevypátral Lokiho.

 

Zvládl by Captain America sílu Rukavice nekonečna?

Scénárista Christopher Markus zase prozradil, jak by dopadl Cap, kdyby použil rukavici. A zdá se, že by mu ani sérum supervojáka příliš nepomohlo proti moci Kamenů nekonečna. Markus je totiž toho názoru, že by se Steve Rogers upekl.

 

Svět Marvelu: Tvůrci Avengers: Endgame vysvětlují nového Captaina Americu, Hulka a budoucnost MCU

 

Thanosův meč 

Joe Russo promluvil o Thanosovi a jeho meči se dvěma čepelemi, který Šílený titán použil v závěrečné bitvě. Fanoušky totiž zajímalo, jak dokázala zbraň rozsekat Captainův  štít z vibrania, nejodolnějšího kovu na Zemi. Thanos má prý už tisíc let, bojoval se všemi ve vesmíru a je nejmocnější. Dává tudíž smysl, že má i tu nejlepší zbraň.

  

Captain America nevytvořil novou alternativní linii

Scénáristé Christopher Markus a Stephen McFeely zase potvrdili, že Captain America byl  od počátku manžel Peggy Carterové a byl to on, kdo s ní má dvě děti. Tyhle dvě děti mají dle scénáristů v sobě také krev supervojáka, kterou zdědili po svém otci. Captain America tak neměl vytvořit alternativní linii, ale měl by být manželem zmíněným ve filmu Captain America: Winter Soldier, kterého si měla vzít v roce 1953.

 

Avengers: Endgame se původně nemělo jmenovat Avengers: Endgame

Původně se měl snímek jmenovat Avengers: Infinity War 2. část , ale to se rychle změnilo. Tvůrci argumentovali tím, že by název prozradil příliš. Mezi prvními náznaky bylo prokecnutí Zoe Saldany, které v roce 2017 v jednom interview řekla, že natáčí Avengers: Infinity Gauntlet. Film se tak skutečně nějakou dobu jmenoval, nakonec byl ale přejmenován na Avengers: Endgame. Zda to bylo kvůli prokecnutí Zoe, nebo z jiného důvodu, už se asi nedozvíme

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Zdroj: facebook.com, collider.com, screenrant.comFoto: Marvel Studios/Disney Tagy: 4. Fáza MCU, avengers: endgame
Ohodnoť článek
71
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.