Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pátek 6. 12. 2019 svátek má Mikuláš, Nikolas

hledej na refresheru

Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Zajímavosti - Lidé
0
Ondřej Jarůšek
5. září 2019, 12:36

Policie obvinila nemocnici a 3 zdravotníky kvůli chlapci, který po operaci mandlí krvácel a upadl do kómatu

Začalo stíhání tří lidí a pardubické nemocnice.

Ondřej Jarůšek
5. září 2019, 12:36

Policie zahájila trestní stíhání pardubické nemocnice a tří zdravotníků kvůli jen těžko uvěřitelnému případu chlapce, který se odehrál předloni v květnu. V té době osmiletý Adam Vyčítal začal po operaci mandlí silně krvácet a trvalo téměř čtvrt hodiny, než se podařilo sehnat pomoc. U malého Adama mezitím došlo k poškození mozku, upadl do kómatu a následky si ponese do konce života

 

 

Zprávu o obvinění Nemocnici Pardubického kraje a tří pracovníků potvrdila mluvčí nemocnice Kateřina Semrádová, policisté se však k případu zatím nechtějí vyjadřovat. „V současné době nemůže policie tuto informaci potvrdit, a to z procesních důvodů. Jakmile to bude možné, vydáme prohlášení,“ řekla pro Český rozhlas mluvčí krajských policistů Ivana Ježková

 

Policie obvinila nemocnici a 3 zdravotníky kvůli malému chlapci, který po operaci krvácel a upadl do kómatu

 

Společně s nemocničním zařízením jsou stíhány také tři fyzické osoby, které chlapce ošetřovaly, konkrétně se má jednat o dvě zdravotní sestry a jednu lékařku. Stíhaná lékařka už však dle dostupných informací v nemocnici nepracuje. 

 

Přestože se děsivý incident odehrál v Nemocnici Pardubického kraje, případem se v současné době zabývají královéhradečtí policisté, kteří jej vyšetřují pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

 

Na celý případ upozornil dokument České televize nazvaný Infiltrace, který odhalil záznam z bezpečnostních kamer, na nichž je vidět prudce krvácející hoch se svou zoufalou matkou, která mu ke krku tiskne kapesník.

 

„Tragická situace rodiny nezletilého chlapce mě osobně velmi mrzí a hluboce se mě jako ředitelky a matky dotýká,“ okomentovala případ ředitelka nemocnice Štěpánka Fraňková.

Zdroj: novinky.cz, irozhlas.czNáhledový obrázek: Kamerový záznam Tagy: policie, nemocnice, obvinění
Ohodnoť článek
6
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
News
13:23
Barva roku 2020 bude klasická modrá. Společnost Pantone tvrdí, že je nadčasová a má přinést klid v duši Barva roku 2020 bude klasická modrá. Společnost Pantone tvrdí, že je nadčasová a má přinést klid v duši.
13:22
V paneláku na Slovensku vybuchl plyn, mohutná exploze vybila všechna okna a zničila několik pater (Aktualizováno) Aktuální V paneláku na Slovensku vybuchl plyn, mohutná exploze vybila všechna okna a zničila několik pater.
13:00
Ředitelka zařídila cvičný teroristický útok na škole. Jeden chlapec se lekl a vyskočil z okna, ostatní děti plakaly Ředitelka zařídila cvičný teroristický útok na škole, nikomu nic neřekla. Jeden chlapec se lekl a vyskočil z okna, ostatní děti plakaly.
Nejčtenější