Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
21. listopadu 2019 12:30
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Mladík z Česka ubodal kamarádku. „Doufám, že ji to bolelo,“ napsal po vraždě na sociální sítě

NEWS ČESKO
Uložit Uložené

Ona se chtěla jen kamarádit, on prý chtěl něco víc. To jej mělo dohnat k ohavnému zločinu.

Jen těžko pochopitelný případ začal ve středu projednávat Krajský soud v Plzni. Před něj se totiž postavil teprve 18letý mladík Daniel Miarko obviněný z obzvláště brutálního zločinu. Ten letos v květnu pod záminkou bolesti hlavy odešel ze školy a zamířil do obce Zdemyslice na Plzeňsku, kde následně nožem ubodal 18letou Terezu, svoji bývalou spolužačku. Informoval o tom zpravodajský server Novinky.

Vraždu plánoval

„Terezu jsem chtěl zabít. Rozhodl jsem se týden před činem. Vedla mě k tomu zpráva, že má přítele. Vzal jsem doma dva nože, kdybych náhodou jeden ztratil. Odjel jsem do bydliště Terezy a tam ji zavraždil,” řekl včera mladý vrah před soudem.

K činu měla mladíka dohnat skutečnost, že si Tereza našla přítele. S Danielem měla prý pouze kamarádský vztah, on však dle svých slov doufal v něco víc. Strávili spolu i několik nocí, údajně však bez intimního styku a jen si povídali.

„Když jsem vešel k Tereze do domu, byla na záchodě. Jakmile vyšla ven, začala na mě křičet, ať jdu pryč. Jen jsem stál a mlčel. Když se otočila, chytil jsem ji za krk do kravaty, strhl na zem a ubodal. Zasadil jsem jí asi čtyři rány nožem do hrudníku,“ řekl Miarko s tím, že z místa činu utekl a následně napsal svým kamarádům a rodičům zprávu, ve které přiznal, co právě udělal.

Doporučeno
Vražda 17leté teenagerky. Vrah jí brutálně podřezal hrdlo, fotku mrtvoly pak zveřejnil na Instagram Stories Vražda 17leté teenagerky. Vrah jí brutálně podřezal hrdlo, fotku mrtvoly pak zveřejnil na Instagram Stories 31. října 2019 16:00

Doufám, že ji to bolelo

Matka poté syna vyzvedla a odvezla jej k domu, kde k ohavnému činu došlo. Přivolané policii posléze oznámila, co její syn provedl.

Tím, co udělal, se ještě stihl „pochlubit“ ostatním lidem na sociálních sítích, kam napsal zprávu „Je mrtvá“ společně s usměvavým emoji. Doufám, že ji to bolelo. Když ji nebudu mít já, tak ji nebude mít nikdo,“ napsal dále. 

„Byl jsem ve stresu, tak nemám její mrtvolu, ale na oblečení je krve dost. V této hře neexistují pravidla, zákony a omezení. Je konec, půjdu do vězení. Měl jsem ji rád,“ sdělil dále na sociálních sítích a přiložil fotku kalhot špinavých od krve.

Pár dní před vraždou o svém plánu Terezu zabít navíc mladík pověděl svému kamarádovi. Ten ovšem o Danielově děsivém úmyslu nikoho neinformoval a poté, co mu Miarko o dokonaném činu řekl, mu nabízel alibi. Nyní mu proto hrozí a tři roky vězení za neoznámení trestného činu.

Samotný pachatel může skončit za mřížemi až na 20 let

Domů
Sdílet
Diskuse