Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
22. listopadu 2019 10:00
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Pražská zoo má nový přírůstek. Přicestoval k nim tříletý hroch Tchéco

NEWS ČESKO FRANCIE
Uložit Uložené

Zoo Praha se pochlubila nových přírůstkem. Je jím hroch ze safari Plaisance-du-Touch nedaleko Toulouse.

Pražská zoologická zahrada se ráda pochlubí novými přírůstky do své zvířecí rodiny. Nejinak tomu bylo i při příchodu nového hrocha, kterého zaměstnanci zoo přivítali ze safari Plaisance-du-Touch nedaleko Toulouse.

Jde o nového hrocha pojmenovaného francouzskými chovateli Tchéco [čeko]. Proč zrovna takové jméno? Hrošík se totiž narodil před třemi lety 28. října 2016, v den našeho státního svátku. Právě na ten jeho jméno odkazuje. Francouzská zoo Tchéca představila v březnu 2017, do kdy zůstával v zázemí a bezpečí své matky. 

Nyní ho čeká minimálně třicetidenní karanténa, během které si musí zvyknout na nové prostředí. Vyžaduje to nějaký čas. „Výhledově by měl být spojen se samicí Maruškou, jejíž partner Slávek uhynul loni na podzim,“ uvedl náměstek Zoo Praha Jaroslav Šimek.

Doporučeno
Zoo Praha slaví narození dvou selátek vzácného prehistorického pekari Wagnerova Zoo Praha slaví narození dvou selátek vzácného prehistorického pekari Wagnerova 16. května 2019 16:11

Pražská zoo má nový přírůstek. Přicestoval k nim tříletý hroch Tchéco
Zdroj: Roman Vodička, Zoo Praha

Zvídavý a přátelský fešák

Francouzští chovatelé popisují Tchéca jako velmi přátelské, klidné zvíře. Narozen byl v zajetí, matka pochází z francouzské zoo Planète Sauvage, otec z Madridu. Nikdy se neprojevoval agresivně vůči lidem ani ostatním hrochům.

O to víc je zvídavější, což se podle zoo projevuje tím, že si „rád stoupá na zadní a rozhlíží se, co se děje kolem“.  Co takové zvíře vlastně jí? Hroší jídelníček tvoří zejména seno a tráva, ale Tchéco miluje také jablka, pórek, křehký salát, nemusí ale prý mrkve.

„Hrochy chováme v Zoo Praha již od roku 1933 a řada z nich patřila k opravdovým zvířecím – navíc velmi populárním – osobnostem. Mimořádnou popularitu si vydobyla například hrošice Zuzana, která k nám za války přišla z rozbombardované berlínské zoo, dále také legendární Slávek, který se stal ikonou povodní 2002, nebo jeho syn Váleček,“ připomenul ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Spolu s dodatkem, že pevně věří, že si srdce návštěvníků získá také nový přírůstek Tchéco, jehož narozeniny budou v zoo slavit spolu s výročím vzniku Československa.

Domů
Sdílet
Diskuse