Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
9. prosince 2019 17:59
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Šampion Anthony Joshua vydělal za zápas proti Andymu Ruizovi obrovský balík peněz

SPORT
Uložit Uložené

Boxer si přišel na pořádný balík.

O víkendu se fanoušci bojových umění stali svědky zřejmě nejočekávanějšího boxerského zápasu tohoto roku. V tom ve 12 kolech jasně dominoval Brit Anthony Joshua, který vsadil na opatrnou taktiku a ta se mu taky vyplatila. Mexického šampiona Andyho Ruize obral o opasky organizací IBF, WBA, WBO a IBO a oplatil mu tak porážku z letošního léta. 

Kolik boxeři vydělali?

Zápas kromě 15 tisíc lidí ve speciálně vybudované aréně v Saúdské Arábii přilákal podle deníku Mirror pozornost zhruba 25 milionů lidí po celém světě. Mezi těmi mimochodem nechyběl ani Sylvester Stallone, který uspořádal malou party a zápas sledoval s osobnostmi jako Arnold Schwarzenegger, Al Pacino nebo Sugar Ray Leonard, který je jednou z největších boxerských legend.

S událostí takto obřích rozměrů se pochopitelně pojí také horentní finanční výdělky. Například staronový šampion Anthony Joshua za ostře sledovaný duel sklidil dle odhadů až kolem 60 milionů liber (téměř 2 miliardy korun). Oproti tomu jeho soupeř Andy Ruiz si vydělal podstatně méně. Za zápas měl dostat jen necelých 8 milionů liber (téměř 250 milionů korun). Výsledek přitom nehrál roli. 

Doporučeno
Anthony Joshua poráží Andyho Ruize a stává se opět světovým šampionem! Anthony Joshua poráží Andyho Ruize a stává se opět světovým šampionem! 7. prosince 2019 23:10

Šampion Ruiz dostal méně

Může se zdát s podivem, že ačkoliv Andy Ruiz do zápasu nastupoval jako šampion, kontrakt mu zaručoval několikanásobně menší odměnu než v případě jeho soupeře. Důvodem má být to, že finanční odměny za případnou odvetu měly být předem dohodnuté už při podepisování smlouvy při jejich prvním vzájemném zápase.

Domů
Sdílet
Diskuse