Čas čtení 2:36

Čtvrtfinále je nadále nejisté. Česko porazilo Dánsko 2:1 až po nájezdech

Zdroj: ČTK/Šimánek Vít
SPORT MS V HOKEJI 2021

Češi nesměli prohrát s Dány v základní hrací době, jinak by historicky poprvé nepostoupili do čtvrtfinále mistrovství světa.

Postupová matematika byla neúprosná - pokud chtějí Češi postoupit do čtvrtfinále mistrovství světa v hokeji v Rize, musí porazit Dány. Naši hokejisté se nicméně nepoučili, šli první do oslabení, v němž trestal Dán Nicklas Jensen. Stav 1:0 pro soupeře vydržel až do třetí třetiny. Na začátku třetí třetiny se ale nakonec povedlo srovnat Dominiku Kubalíkovi.

Do konce hrací doby se nikomu nepodařilo vsítit další gól a tak zápas přešel do prodloužení, v němž vstřelil gól Filip Hronek. Ten ale kvůli ofsajdu, který našli rozhodčí po dánské trenérské výzvě, neplatil. Situace se tak musela opakovat, přičemž Češi gól znovu nevsítili.