Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
22. července 2021 11:20
Čas čtení 0:56
Tereza Šnajdrová

VIDEO: Muž pod vlivem drog, alkoholu a bez řidičáku ujížděl rychlostí 150 km/h. Zastavil ho až strom

VIDEO: Muž pod vlivem drog, alkoholu a bez řidičáku ujížděl rychlostí 150 km/h. Zastavil ho až strom
Zdroj: Policie ČR
NEWS
Uložit Uložené

Řidič byl pod vlivem alkoholu, drog a neměl u sebe řidičský průkaz.

Policisté v úterý večer přijali oznámení, podle kterého měly dvě osoby pod vlivem alkoholu usednout za volant Nissanu Teranno a opustit jeden z hotelů ve Špindlerově Mlýně. Podezřelý pak hlídce ujížděl rychlostí 150 km/h, až se dostal do smyku a narazil do stromu. Podle prvotního vyšetřování Policie ČR byl řidič pod vlivem alkoholu, drog a neměl řidičský průkaz.

Doporučeno
Aktualizováno: Odsouzený podnikatel Roman Janoušek nastoupil do věznice Aktualizováno: Odsouzený podnikatel Roman Janoušek nastoupil do věznice 22. července 2021 10:14

Policisté reagovali neprodleně na oznámení tím, že se z Vrchlabí přemístili do Špindlerova Mlýna k Dívčí lávce. Zanedlouho terénní vůz projel kolem hlídky a jel do centra města. Policisté ho začali pronásledovat a chtěli ho předepsaným způsobem zastavit, avšak vozidlo začalo zrychlovat,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Nebezpečný řidič pak rychlostí 150 km/h projel kolem místního aquaparku, dostal smyk a vyletěl mimo vozovku, kde narazil do stromu. Terénní auto bylo po nárazu vymrštěno zpět na komunikaci a pomalu pokračovalo v jízdě dokud ho řidič nezabrzdil.

Jelikož bylo z rychlých pohybů osádky uvnitř zřejmé, že chtějí utéct, policisté je za pomocí donucovacího prostředku hrozba namířenou střelnou zbraní vyzvali k opuštění vozidla a dále k tomu, aby nekladli odpor při jejich zajištění. Policisté zajistili 29letého řidiče, který není držitelem řidičského oprávnění a jeho 28letého spolujezdce, oba pod vlivem alkoholu. Řidič nadýchal 1,10 promile alkoholu v dechu, test na drogy měl negativní. Na výzvu policistů, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojeného i s odběrem biologického materiálu, vyhověl,“ dodala Pižlová. 

Při nebezpečných manévrech opilého řidiče naštěstí nebyl nikdo zraněn a policisté budou nyní případ vyšetřovat.

Doporučeno
ČHMÚ rozšiřuje předběžné varování: Tropické teploty mohou utnout silné bouřky na celém území Česka ČHMÚ rozšiřuje předběžné varování: Tropické teploty mohou utnout silné bouřky na celém území Česka 22. července 2021 10:47
Domů
Sdílet
Diskuse