Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
18. srpna 2021 17:02
Čas čtení 2:26
Vojtěch Vanda

Půl milionu českých domácností čelí problémům s bydlením. Čím dál více roste počet seniorů v bytové nouzi

Půl milionu českých domácností čelí problémům s bydlením. Čím dál více roste počet seniorů v bytové nouzi
Zdroj: Refresher/Paulína Ščepková
NEWS
Uložit Uložené

Iniciativa Za bydlení zveřejnila zprávu, z níž vyplývá, že asi milion osob řeší jeden z hlavních problémů týkající se bydlení.

Iniciativa Zabydlení, v níž je sdruženo několik organizací, uvedla na úterní tiskové konferenci novou Zprávu o vyloučení z bydlení za rok 2021 pod titulem Bydlení jako problém, která mapuje, jaké obtíže mají čeští občané s dostupným bydlením. Z ní vychází najevo, že prakticky půl milionu domácností se dostalo do problémuv oblasti bydlení. S bydlením mají podle zprávy čím dál větší problém hlavně senioři, jejichž počet v bytové nouzi roste.

Doporučeno
Přehled: Ceny bytů a domů v Česku raketově narůstají. V některých městech meziročně zdražily byty i o 34 % Přehled: Ceny bytů a domů v Česku raketově narůstají. V některých městech meziročně zdražily byty i o 34 % 2. srpna 2021 18:31

Zpráva uvádí tři hlavní problémy, které se pojí k bydlení v České republice. Prvním z nich je bytovánouze. Tu Platformaprosociálníbydlenídefinuje následovně: „V bytové nouzi se nacházejí domácnosti, které nemají bydlení, jsou bezprostředně ohroženy vyklizením bytu a okamžitým vystěhováním, žijí v nevyhovujících prostorách, u příbuzných či známých, přičemž nemají jinou možnost a současně nejsou schopni vyřešit situaci samostatně.“

Čo sa dozvieš po odomknutí?

  • salala
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.