Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
20. září 2021 17:48
Čas čtení 1:35
Vojtěch Vanda

Sexismus v herním světě je evidentní a v Česku je horší než v zahraničí, myslí si hráči

Sexismus v herním světě je evidentní a v Česku je horší než v zahraničí, myslí si hráči
Zdroj: Pxfuel/CC0/volně k užití
NEWS
Uložit Uložené

Společnost G2A přichází se studií, podle níž je diskriminace kvůli pohlaví při hraní videoher velmi častá.

Společnost G2A provedla mezi hráči průzkum na téma Ženské hráčky, z nějž vyplývá, že se až 58 % ženských hráček setkává při hraní videoher s diskriminací kvůli svému pohlaví. Co se týká mužů, s podobnou diskriminací setká až 40 % hráčů. Prakticky polovina dotazovaných se domnívá, že v České republice je situace horší než v zahraničí. G2A o tom informovala v tiskové zprávě.

Doporučeno
Sexismus je problém i v českém rapu. Proč rapeři tak často ponižují ženy a objektivizují je? Sexismus je problém i v českém rapu. Proč rapeři tak často ponižují ženy a objektivizují je? 18. května 2021 16:30

Výsledky on-line dotazníku mezi zákazníky online herního tržiště G2A staršími 15 let, který se uskutečnil mezi 2. a 19. červencem, ukazují, že až každá třetí hráčka se velmi často při hraní videoher setká s diskriminací kvůli pohlaví. Další čtvrtina hráček zase odpověděla, že se s ní setká občas. Muži se naopak s diskriminací kvůli pohlaví, až 58 % dotazovaných, nesetkává vůbec nebo téměř vůbec. Situace je alarmující hlavně proto, že podle dat G2A Academy hraje hry stejné množství žen jako mužů.

Podhoubí k diskriminaci vytváří podle odborníků stereotypní vykreslení postav ve hrách, ale také hlubší společenské problémy, proti kterým se snaží v poslední době vystupovat i studia, která hry vyvíjí. Různorodost gamerské základny přesvědčuje vývojáře, aby více dbali na to, jakým způsobem jsou ženy ve hrách vyobrazovány.

Domů
Sdílet
Diskuse