Českých politických stran a hnutí jsme se zeptali, jaký mají postoj ke klimatické krizi a zda mají konkrétní plán, jak se zasadit o lepší stav naší planety.
V prvním díle jsme se politiků ptali na legalizaci marihuany.
V druhém díle na otázku přijetí eura.
Ve třetím díle jsme zjišťovali, jak se politické strany staví k manželství párů stejného pohlaví.
Čtvrtý díl byl věnován změně definice pojmu znásilnění.
V pátém díle jsme se politiků dotazovali, jaký mají postoj k exekucím a dluhové pasti a zda budou chtít prosazovat tzv. teritorialitu exekutorů.
V šestém díle jsme se politiků ptali, zda se budou zasazovat o srovnání podmínek mezi ženami a muži.
Sedmý díl byl věnován důchodové reformě.
V osmém díle jsme zjišťovali, zda strany budou chtít zvyšovat daně.
Do voleb do Poslanecké sněmovny, které se uskuteční již 8. a 9. října, zbývají dva dny a možná se mezi vámi stále najdou tací, kteří ještě neví, komu dají svůj hlas. Proto ti přinášíme sérii článků, která ti může v učinění důležitého rozhodnutí pomoci, neboť se v ní kandidujících ptáme na zásadní témata, která rezonují ve společnosti. Tentokrát jsme se předsedů ptali, jaký mají postoj ke klimatické krizi a zda mají konkrétní plán, jak se zasadit o lepší stav naší planety.
Jak se stavíte ke klimatické krizi? Máte konkrétní plán, jak se zasadit o lepší stav naší planety?
Vít Rakušan (STAN): Evropa před klimatickou krizí nesmí zavírat oči
„Klimatická změna představuje bezpečnostní, ekonomickou a humanitární hrozbu pro celý svět, včetně České republiky — projevy změny klimatu v podobě sucha, požárů, povodní atd. se dotýkají i českých občanů a krajiny. Jen do roku 2050 také přinutí k migraci asi 200 milionů lidí,“ řekl pro REFRESHER Vít Rakušan.
„Budeme plnit klimatické cíle Pařížské dohody společně s dalšími členskými státy OSN. Žijeme v době globalizace, planeta Země je ve všech směrech propojená. Proto je nutné, abychom jednali koordinovaně a spolupracovali s ostatními státy světa. Změny klimatu jsou globální jev, který se nejvíce dotýká regionů, které jsou hodně zalidněné a už teď ohrožené nedostatkem vody a potravin. Proto lidé z těchto míst odcházejí. Evropa by nad tím neměla zavírat oči, ale jít příkladem zbytku světa,“ dodal pak.
Co se dozvíš po odemknutí?
- Jak Petr Fiala zpochybňuje vliv člověka na změnu klimatu
- Proč je podle ANO klimatická krize strašením
- Která strana bere klimatickou změnu vážně a důkladně se připravila na to, jak jí čelit
- Jak se k tématu staví komunisté nebo SPD