Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
13. května 2022 10:47
Čas čtení 0:55
Tereza Šnajdrová

ČHMÚ: V těchto krajích platí výstraha před vznikem požárů, zklidnění situace je zatím v nedohlednu

ČHMÚ: V těchto krajích platí výstraha před vznikem požárů, zklidnění situace je zatím v nedohlednu
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj
NEWS PŘEDPOVĚĎ POČASÍ
Uložit Uložené

Český hydrometeorologický ústav rozšířil výstrahu před vznikem požárů. Nízký stupeň nebezpečí platí od pátečního rána v Ústeckém, Libereckém, Karlovarském, Plzeňském, Královéhradeckém, Pardubickém, Středočeském kraji a v Praze.

Rtutě teploměrů v tomto týdnu dosahovaly až 29 °C, a to ještě ani nezačalo astronomické léto. V souvislosti s vysokými teplotami a suchem vydal Český hydrometeorologický ústav výstrahu před vznikem požárů, která bude platit minimálně do úterý 17. května. Na pozoru se musejí mít především lidé v těchto osmi krajích.

Doporučeno
MS v hokeji 2022: Toto je kompletní program české hokejové reprezentace MS v hokeji 2022: Toto je kompletní program české hokejové reprezentace 13. května 2022 8:18

Výstraha před vznikem požárů platí od pátečního rána v Ústeckém, Libereckém, Karlovarském, Plzeňském, Královéhradeckém, Pardubickém, Středočeském kraji a v Praze. Z dat uveřejněných Českým hydrometeorologickým ústavem vyplývá, že zlepšení situace je v nedohlednu a nízký stupeň nebezpečí bude platit minimálně do úterý 17. května.

„V důsledku sucha hrozí nebezpečí vzniku požárů a následných škod, případně i ohrožení životů. Doporučujeme nerozdělávat oheň v přírodě, a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Dbejte na úsporné hospodaření s vodou,“ píše ČHMÚ.

Ulevit půdě od sucha by mohly až vydatné deště, kterých se jen tak nedočkáme. Na některých místech Česka se dnes sice budou tvořit bouřky, ale vysoké teploty by podle dlouhodobé předpovědi měly přetrvávat minimálně do pátku 20. května.

Domů
Sdílet
Diskuse