Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
16. května 2022 18:31
Čas čtení 1:01
Tereza Patočková

Téměř polovina Čechů aktivních na internetu vyzkoušela online seznamku, naprostá většina však stále preferuje osobní seznámení

Téměř polovina Čechů aktivních na internetu vyzkoušela online seznamku, naprostá většina však stále preferuje osobní seznámení
Zdroj: čLOVEčina
NEWS ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Výkum agentury Nielson se zaměřil na novodobé seznamování Čechů.

Češi i v dnešní době považují osobní seznámení za lepší variantu než seznámení přes internet, odpovědělo tak 90 % respondentů studie výzkumné agentury Nielsen Admosphere. Necelá polovina z nich však i přesto seznamku vyzkoušela. Výzkum také ukázal, že polovina respondentů na online seznamování nevzpomíná dobře a svou zkušenost označila za negativní.

Online seznamovací platformu vyzkoušela minimálně jednou téměř polovina dotázaných. Více zkušeností s online seznamkami uvedlo zhruba 30 % dotázaných. Ti, kteří online seznámení vyzkoušeli, nejčastěji uváděli, že na internetu hledali dlouhodobý a vážný vztah (63 %) – ve větší míře ženy a respondenti starší 35 let. Především přátelství či společný program hledalo 14 % dotázaných, častěji nejmladší respondenti do 34 let a žijící ve velkých městech. Sex byl překvapivě mezi méně často zmiňovanými cíli online seznamování, v daleko větší míře jej uváděli muži než ženy. 

Téměř polovina respondentů považuje svoji zkušenost na seznamkách za negativní, podstatně častěji byly z online seznamování zklamané ženy než muži. Zajímavá zjištění přinesla i otázka, zda byli respondenti při aktivním hledání partnera/ky na internetu v osobním kontaktu s vícero protějšky naráz. 45 % dotázaných uvedlo, že ano, tedy scházeli se s více potenciálními partnery/partnerkami najednou. Ve větší míře takto odpovídali muži.

Doporučeno
Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? 3. května 2024 16:55

Nejvíce respondentů, téměř 90 %, souhlasilo s tvrzením, že osobní seznámení je vždy lepší než seznámení online. Tři čtvrtiny dotázaných souhlasily, že osobní seznámení prostřednictvím seznamovací online platformy může být nebezpečné. Souhlasný postoj s tímto výrokem vyjadřovali ve větší míře ženy a respondenti v nejmladší věkové kategorii.

Výzkum realizovala společnost Nielsen Admosphere metodou online sběru na vzorku pěti set respondentů z internetové populace Českého národního panelu starších 15 let.
Domů
Sdílet
Diskuse