Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Refresher Česko
Otevřít v aplikaci Refresher
Stáhnout
X
Radim Šlechta
6. července 2022 11:30
Čas čtení 1:10

Přehledně: Ezra Miller na útěku. Co tomu předcházelo?

Kategorie:
Osobnosti
Uložit Uložené
Přehledně: Ezra Miller na útěku. Co tomu předcházelo?
Zdroj: Getty Images/Elisabetta Villa

Obvinění proti hvězdě DC přibývá. Přečti si, co všechno má na krku a kdy se jednotlivé kauzy objevily.

Ezra Miller patří k velmi úspěšným hercům současnosti. Znát je můžeš například jako Flashe z DC Universe nebo z Fantastických zvířat. V současnosti ale společností více než jejich filmy rezonují kauzy, v rámci nichž se měli chovat násilně nebo manipulativně.

Podle obvinění se měli Miller dopustit několika případů výtržnictví, násilí na ženách i groomingu dětí. Posledním sledovaným případem je právě grooming v souvislosti s aktivistou Gibson Iron Eyes, kteří se také identifikují jako nebinární. S těmi se měli Miller poprvé setkat v roce 2016, kdy navštívili v rezervaci Standing Rock jednu z demonstrací proti výstavbě ropovodu přes území původního obyvatelstva. Tehdy bylo Gibson dvanáct let a Miller s nimi navázali přátelství. Problémem celé kauzy je, že nařčení z groomingu neodmítají jen Ezra, ale také údajná oběť.

Grooming je praktika predátorů, kteří se svými oběťmi navazují velmi blízký
a důvěrný vztah. Ke kontaktu dochází často na veřejnosti na místech, která jsou oběti blízká. Cílem predátora bývá navázání dalšího sexuálního kontaktu s obětí.

Gibson své rodiče, kteří herce obvinili, líčí jako transfobní, Ezru pak popisuje jako láskyplnou a pečující osobu, která jim pomohla překonat těžká životní období. Případ údajného groomingu komplikuje také fakt, že úřady nejsou schopny dvojici přesně lokalizovat a příslušně je předvolat k soudnímu řízení. To by se přitom mělo konat již 12. července. Kauza groomingu tak možná zůstane ještě nějakou dobu otevřená, stejně jako některé další případy okolo Miller.

11. dubna 2024 12:00 Čas čtení 4:55 Převýchovné zařízení? Na Ivy Ridge byly děti týrány a sexuálně zneužívány. Pobočka (ne)polepšovny existovala i v Česku Převýchovné zařízení? Na Ivy Ridge byly děti týrány a sexuálně zneužívány. Pobočka (ne)polepšovny existovala i v Česku

Zajímavé je, že se Miller ve společnosti dětí pohybují poměrně pravidelně. Zaměřují se často na nebinární jedince a podle některých svědectví se může zdát, že je chce Miller všechny shromáždit na své farmě ve Vermontu. Na farmě, na které mimo jiné podle zjištění The Rolling Stone ukrývá nemalé množství zbraní a drog.

Klíčové momenty doposud známých případů ohledně Ezry Miller shrnujeme níže.

Domů
Sdílet
Diskuse