Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Refresher Česko
Otevřít v aplikaci Refresher
Stáhnout
X
6. července 2022 14:59
Čas čtení 0:43
Tereza Patočková

Aktivisté zvou na narozeninovou oslavu Daniela Křetínského. Pořádají ji před jeho domem v Pařížské ulici

Aktivisté zvou na narozeninovou oslavu Daniela Křetínského. Pořádají ji před jeho domem v Pařížské ulici
Zdroj: ČTK/Deml Ondřej
NEWS DANIEL KŘETÍNSKÝ KLIMATICKÁ ZMĚNA PRAHA ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Organizace Limity jsme my chce satirickou oslavou upozornit na své výhrady vůči miliardáři a zároveň vybrat peníze na Klimakemp.

Organizace Limity jsme my pořádá v sobotu 9. 7. v Pařížské ulici oslavu pro miliardáře jako benefiční akci pro Klimakemp, který chystá na říjen. Celou akci pojali velmi satiricky a oslavou Křetínského sedmačtyřicátých narozenin upozorňují na své výhrady vůči jeho osobě. 

„Danielu Křetínskému přejeme k jeho narozeninám všechno nejlepší: konec fosilních paliv, spravedlivější společnost pro všechny a hlavně už žádné další miliardáře! Tak přijďte otočit škrpálem, vysmát se Křetínskému do oken a přispět na dobrou věc,“ píší aktivisté na stránce facebookové události. Na místě by měla být muzika a občerstvení.

Daniel Křetínský je v současné době čtvrtým nejbohatším Čechem. Kromě toho, že vlastní například fotbalovou Spartu či tiskový koncern CNC, je jeho hlavním oborem právě energetika. Hodnota jeho majetku se v současnosti pohybuje okolo 87,8 miliardy korun.
Aktivistům vadí například to, že je právě Křetínského holding největším přepravcem ruského plynu do Evropské unie.

Doporučeno
Reportáž: Kdo jsou studenti a studentky, kteří v Praze stávkovali za klima? Reportáž: Kdo jsou studenti a studentky, kteří v Praze stávkovali za klima? 17. června 2022 20:00
Domů
Sdílet
Diskuse