Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pátek 7. 10. 2022 svátek má Justýna

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Sport - Slovensko

Velkolepá show a drtivá výhra šampiona Karlose Vémoly. Toto byl nejkrásnější turnaj roku Oktagon 34

Turnaj Oktagon 34 nabídl skvělé zápasy i show. Jak celá akce probíhala?

Ondřej Jarůšek
24. 7. 2022 1:30 Čas čtení: 5:24
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Velkolepá show a drtivá výhra šampiona Karlose Vémoly. Toto byl nejkrásnější turnaj roku Oktagon 34
Zdroj: OKTAGON MMA
Sport - Slovensko
0
Ondřej Jarůšek
24. 7. 2022 1:30
Čas čtení: 5:24

Velkolepá show a drtivá výhra šampiona Karlose Vémoly. Toto byl nejkrásnější turnaj roku Oktagon 34

Turnaj Oktagon 34 nabídl skvělé zápasy i show. Jak celá akce probíhala?

Ondřej Jarůšek
24. červenec 2022, 1:30
Čas čtení: 5:24
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Velkolepá show a drtivá výhra šampiona Karlose Vémoly. Toto byl nejkrásnější turnaj roku Oktagon 34
Zdroj: OKTAGON MMA
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.

Léto v plném proudu, zápasy pod otevřeným nebem a velkolepá show. Ne nadarmo se tradičnímu červencovému turnaji na pražské Štvanici pod taktovkou organizace OKTAGON MMA přezdívá „nejkrásnější turnaj roku“. Štvanice se pro organizaci stala pravidelnou letní zastávkou a i tentokrát si fanoušci bojových sportů přišli na své.

 

Dohromady si pro nás organizátoři Pavol Neruda a Ondřej Novotný připravili dvanáct bitev, kterým vévodil hojně diskutovaný titulový zápas mezi Karlosem Vémolou a Aleksandarem Ilićem o krále polotěžké váhy. Kromě dvojice hlavních protagonistů jsme však viděli celou řadu atraktivních duelů, pojď se tedy s námi podívat, jak celá akce probíhala.

 

Přehlídka divokých bitev

Galavečer odstartoval v rámci Free Prelims boj Martina Pipeka, který nastoupil do svého prvního profesionálního zápasu. V minulosti si však vybudoval slušné skóre 9:1 mezi amatéry. Jeho soupeřem se stal účastník německé řady Oktagon Výzva Simeon Kapuya.

Do zápasu od prvních chvil aktivněji nastoupil domácí Pipek, který směrem k soupeři vyslal několik kopů a zhruba po minutě boj úspěšně přenesl na zem. Z té se Kapuya sice dokázal postavit, ale po tvrdé pravačce Pipeka zamířil k zemi znovu. Tam už jej český bojovník dokázal následnou sprškou úderů ukončit, a mezi profesionály tak vkročil prvním vítězstvím. A jak zmínil, příště by se rád utkal proti některému dalšímu účastníkovi německé Oktagon Výzvy. Lepší start profesionální kariéry si zřejmě přát nemohl.

 

Zdroj: OKTAGON MMA

 

O divokou akci bylo postaráno i v druhém zápase večera. O ten se postarali Václav Holota a Max Handanagić. Přestože se rozjetý Holota po inkasování pravačky zprvu podlomil a ocitl se na zádech, krátce nato už byl zpátky na nohou a naskočeným kolenem způsobil soupeři hlubokou tržnou ránu u levého oka.

 

Otřesený Handanagić kvůli krvácení neviděl na jedno oko, i přesto ale dokázal na zemi odolávat pokusům Holoty o škrcení. Nakonec se ale Holota dostal vzdorovitému Handanagićovi do zad, nasadil rear-naked choke a soupeři nezbylo nic jiného než odklepat. Za pekelné kolo si oba odnesli zasloužený potlesk.

 

Zdroj: OKTAGON MMA

 

Jediný ženský zápas turnaje obstaraly Cornelia Holm a Róża Gumienna. Polská bojovnice Gumienna překvapivě nedokázala dostatečně vytěžit ze své výškové převahy, a ačkoliv ke konci druhého kola ukázala, jak nebezpečná v postoji dokáže být, Holm se během boje dařilo díky několika úspěšným takedownům jasně dominovat. Po třech kolech tak nemohlo být pochyb o tom, že jako vítězka bude odcházet zápasnice ze Švédska, která tak prolomila sérii proher táhnoucí se posledních pár let.

Mistr submisí si řekl o pás 

Česká bantamová jednička Filip Macek nedala finskému borci Mikaelu Silanderovi prakticky žádnou šanci. Macek soupeře hned od prvních momentů zasypával ostrými kombinacemi a tempo si nenechal vzít ani po přerušení zápasu, když se rozhodčí domníval, že Macek Silandera zasáhl nepovoleným kolenem. To ale bylo čisté, jak ukázal i zpomalený záběr.

Macek v tlaku pokračoval dál a po kopu z otočky poslal Fina k zemi, kde krátce po salvě úderů nasadil mistr na submise anaconda choke a Silander byl přinucen zápas odklepat. Po boji si Macek řekl o třetí šanci na titulový zápas, uvidíme tedy, zda jej příště čeká odveta se šampionem Jonasem Magardem.

 

Zdroj: OKTAGON MMA

 

Akce střídala akci i v bitvě Michal Kotalík vs. Ole Magnor. Po fantastickém začátku, kdy Kotalík soupeře málem knockoutoval, se do sedla dostal Ole Magnor a opakovanými pokusy na submisi se Kotalíka snažil v prvním kole ukončit. Kotalík ale vzdoroval a hrozil háky i ze sedu, nicméně když se Magnor dostal do plného mountu, český borec se ocitl ve velkých problémech.

 

První kolo stálo Kotalíka obrovské množství sil a do toho druhého nastoupil značně fyzicky vyčerpán. Magnor jej díky tomu poměrně snadno dostal znovu na zem, kde se zbytek boje odehrával zcela v jeho režii. Po chvíli nakonec nasadil Kotalíkovi čistý rear-naked choke a zajistil si tím vydřené vítězství.

 

Zdroj: OKTAGON MMA

 

Michal Konrád v posledních zápasech zaznamenal velký progres, tentokrát ale narazil. V cestě mu stál Kanaďan David Moon, který už v minulosti prokázal, jak nebezpečný je v postoji, a ukázal to i nyní. Konrád se nedokázal prosadit a pokusy o takedown mu nevycházely. Moon byl v postoji efektivnější i přesnější, nakonec pak v klinči trefil Konráda kolenem, kterým jej poslal k zemi, a následným ground-and-pound jej pouhých pár sekund před koncem prvního kola ukončil. 

Předzápasová karta vyvrcholila dalším bláznivým zápasem. Daniel Škvor stanul proti své dosud největší výzvě a popasoval se s ní na výbornou. Panagiotis Stroumpoulis se hned v úvodu pokusil o takedown, Škvor ale přechod na zem odmítl a v klinči o pár chvil později trefil soupeře kolenem na bradu. Stroumpoulis se skácel k zemi a v tu chvíli už na místo přispěchal rozhodčí, který zápas ukončil. Na časomíře neuběhla ani jedna minuta a Škvor mohl slavit dosud pravděpodobně největší skalp své kariéry. 

 

Zdroj: OKTAGON MMA

Halftime show před startem hlavní karty 

Mezi prelims a hlavní kartou si organizace připravila novinku, a sice svou vlastní halftime show. Té se zhostil zpěvák Albert Černý se svou kapelou Lake Malawi, s níž zahrál několik známých písní. Hudební představení na vyprodaném stadionu doprovázela hra světel a svým proslovem do něj vstoupil i promotér Ondřej Novotný, který apeloval na diváky, aby si šli za svými sny a nenechali se nikým zpochybňovat.

 

Hlavní kartu otevřela bitva Jana Širokého s Tomáše Fialou. Ti spolu měli tak trochu nevyřízené účty, jelikož jejich zápas z roku 2017 skončil jako no contest. A dle očekávání se jednalo o atraktivní podívanou. Na začátku zápasu Široký inkasoval tvrdý úder, který jím viditelně otřásl, jak ale sám řekl, potřeboval to k tomu, aby se „probral“.

 

A očividně to zabralo, jelikož většinu boje dokázal zejména na pletivu a na zemi dominovat. Své tažení završil úspěšně ve třetím kole, kdy Fialu na zemi po opětovných úderech do obličeje ukončil. Po zápase zmínil jako svého potenciálního soupeře Ondřeje Petráška, staršího bratra bojovníka Miloše Petráška.

 

Zdroj: OKTAGON MMA

 

Od duelu Roman Paulus vs. Dawid Kareta jsme očekávali patnáctiminutovou bitvu a přesně té jsme se také dočkali. Oba předvedli vyrovnaný výkon a ani na jedné straně nebyla znát výrazná převaha. Bodové rozhodčí přece jen více přesvědčil slovenský zástupce Roman Paulus, který si odnesl vítězství na body a prokázal tak, že si zaslouží dostat souboj s Jakubem Tichotou, o němž se už delší dobu mluví. 

Do klece Oktagonu se vrátil bývalý titulový vyzývatel Máté Kertész, kterého tentokrát prověřil Vladislav Kanchev z Bulharska přezdívaný C4. Ten tuto přezdívku v úvodu potvrdil, když dal Kertészovi okusit svůj pravý hák, kterým mu způsobil tržnou ránu u oka.

 

Kertész poznal, že pasovat se s bulharským silákem v postoji je příliš velký risk, zvolil proto boj na zemi a taktika se vyplatila. Na zemi dokázal jasně dominovat a po třech kolech se mohl zkušenější borec radovat z výhry na body, která jej zase o krok přiblížila k případné titulové šanci, k níž by se určitě chtěl rád probojovat.

 

Bývalý šampion lehké váhy Mateusz Legierski je po štaci v KSW zpátky v Oktagonu a při sobotním návratu jej přivítal Matouš Kohout. Pro českého borce se jednalo o obrovskou výzvu, ukázal však, že s bojovníky tohoto kalibru dokáže držet tempo. Na výhru to pro něj ale bohužel nestačilo.

 

V polovině třetího kola vzal Polák Kohoutovi šance na výhru nasazením čistého rear-naked choke, po kterém český bojovník zápas odklepal. Ze strany Legierského se jednalo o velmi dobře takticky zvládnutou bitvu, na kterou by chtěl navázat například zápasem se šampionem Losenem Keitou (pokud prý organizace dobře zaplatí).

 

Zdroj: OKTAGON MMA

Vémola přijel na trůnu jako král 

Pak už ale přišel čas na to, nač všichni fanoušci čekali, na hlavní zápas večera. Karlos Vémola se utkal s Aleksandarem Ilićem o pás šampiona polotěžké váhy a napětí mezi oběma borci se dalo krájet. Drzý a sebevědomý Ilić do klece nakráčel za hlasitého bučení fanoušků, zatímco Vémolu přivezli na trůnu za zpěvu Karla Gotta.

Ilić se snažil boj držet v postoji, ale Vémola jej po rozběhu dokázal natlačit k pletivu a krátce nato provést úspěšný takedown. Na zemi inkasoval Srb několik ostrých úderů pěstmi i lokty, kterými mu Vémola způsobil tržnou ránu. Po přechodu do half guardu pak nasadil Terminátor krvácejícímu soupeři arm-triangle a Srb boj odklepal.

 

Karlos Vémola se tak stal šampionem polotěžké váhy, a jak hned po zápase zmínil, přivlastnit si chce i pás střední váhy, který aktuálně drží Patrik Kincl. Toho v září čeká obhajoba s Alexem Lohorém. Kromě toho ale Terminátor naznačil, že by chtěl potenciálně i pás v těžké váze. 

 

Zdroj: OKTAGON MMA

 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: OKTAGON MMA
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu sport
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.