Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Tento článek je PR zpráva společnosti DesignVille.cz.
12. prosince 2022 10:30
Čas čtení 2:16
Sponzorovaný obsah

Oblíbené trendy interiérového designu

Oblíbené trendy interiérového designu
Zdroj: DesignVille.cz
KULTURA BYDLENÍ DESIGN INTERIÉRU
Uložit Uložené

Tipy, jak si vylepšit bydlení podle nejnovějších trendů.

Každoročně vyvstávají, některé zůstávají a jiné pominou. Trendy v interiérech se mění s každým obdobím, ty stálé a nadčasové pouze převlékají nový, svěžejší kabát. Interiér může těžit také ze skloubení obojího. Pokud totiž máte základ, se kterým jste spokojeni, pomocí trendů dokážete nadčasovým kouskům a prostoru celkově vdechnout nový život i po několika letech.

Zemité barvy i ve světě tapet

Obliba přírodních odstínů a materiálů se stále drží na předních příčkách trendů, takže i těch letošních. Pokud jste je už promítli na doplňky a přemýšlíte, kam se dál posunout, co takto zkusit designové tapety? Byť jen jedna stěna oděná do hezké přírodní barvy a tlumeného motivu nenuceně pozvedne celý interiér. Delikátní kresba je často patrná hlavně zblízka, z dálky působí jako velmi zajímavě provedená výmalba, za kterou se ale skrývá mnohem víc.

designville
Zdroj: DesignVille.cz

Těžké květinové a vzorované motivy už dávno nejsou ve světě tapet dominantní. Značky jako BorasTapeter, Ferm Living nebo Engblad & Co jsou zajetými výrobci v oboru, z jejich široké nabídky nejen klidných a tlumených vzorů si proto jistě vyberete. Vyrábí výhradně tapety z netkané buničiny – vliesu, které jsou díky tomuto materiálu bezkonkurenční volbou. Vliesové tapety jsou totiž velmi odolné a pružné, také se lepí jedna báseň, tudíž s nimi nebudete mít mnoho starostí, ale naopak dobrý pocit z vlastnoručního vylepšení domova.

designvillecz
Zdroj: DesignVille.cz

Přírodní materiály a tlumené světlo

Použití přírodních materiálů se propisuje i do kategorie závěsných svítidel. Z posledních designových novinek je patrné, že vedou látková, papírová nebo opálová stínidla. Zkrátka taková, která se postarají o příjemné, tlumené světlo. Obzvlášť v obdobích, kdy umělé světlo přebírá vládu nad přirozeným, je dobré zamyslet se nad příhodností jeho zdroje. Příliš studená a mrazivá svítidla jsou možná žádoucí na práci, nikoliv však pro vytvoření příjemné atmosféry v obývacím pokoji.

designvillecz
Zdroj: DesignVille.cz

Mezi nejoblíbenější zástupce vyjmenovaných stínidel patří třeba svítidlo Tense od New Works, Formakami od &Tradition, Nelson Bubble od HAY, Turner od Pholc, Hashira od Menu či Strand nebo Rime od Muuto.

Doporučeno
Povyš styl své kuchyně na nový level. Známe nejvíc insta friendly doplňky, které teď vládnou interiérům Povyš styl své kuchyně na nový level. Známe nejvíc insta friendly doplňky, které teď vládnou interiérům 6. února 2024 8:00

Ani příznivci o něco výraznějších svítidel se nemusí loučit s příjemným světlem. Oblíbeným zdrojem světla jsou také barevná svítidla FlowerPot od designové legendy Vernera Pantona. Stejně jako zbytek jeho tvorby oplývají sytými a výraznými barvami a světlo odráží pouze od polokoule stínidla, tedy vytváří i nepřímé a velmi tlumené světlo. 

Ikonické židle Vitra

V posledních letech opět nabírají na oblíbenosti, a stávají se tak trendem, návrh ale díky svému stáří vlastně trend popírá. Za zvláštní hádankou se skrývají přes sedm desítek let přítomné židle Vitra, především jejich nejznámější provedení Eames Plastic DSW, které je zároveň nejčastěji kopírováno. Abychom v tom udělali pořádek: díky rostoucí slávě těchto židlí – trendu, chcete-li – jsou takřka všude, tudíž pokud jste trošku všímaví, určitě odhalíte originál od nekvalitní napodobeniny. Nábytek Vitra je i přes svou dlouhou přítomnost stále v kurzu, kousky z jeho portfolia plného designových ikon tedy jsou (a nejsou) trendem neustále.

designvillecz
Zdroj: DesignVille.cz

Dalším v poslední době oblíbeným a v interiérech opakovaným motivem jsou kombinace různých barevných provedení židlí Vitra u jednoho stolu. Stáří návrhu židlí a jejich rostoucí obliba navíc zajistily, že se stále dají sehnat i původně zbarvené kousky na různých vintage bazarech, o to autentičtější kus sedacího nábytku pak u stolu bude zářit.

Doporučeno
Drahé nájmy, nestabilní bydlení, nevrácené kauce. Iniciativa radí nájemnictvu, jak bojovat proti bezpráví Drahé nájmy, nestabilní bydlení, nevrácené kauce. Iniciativa radí nájemnictvu, jak bojovat proti bezpráví 8. listopadu 2023 11:00

Kromě dobrého pocitu, že dáte židlím nový život, se mnoho z nich také časem stává nábytkem se sběratelskou hodnotou, zejména pokud se jedná o provedení Fiberglass. Všechny židle jsou k dostání s několika různými podnožemi, díky tomu je skvěle sladíte se stávajícím interiérem, ať už je plný klidných tlumených odstínů, nebo spíše industriální.

designville
Zdroj: DesignVille.cz
Domů
Sdílet
Diskuse