Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
4. března 2023 14:45
Čas čtení 0:43
Kristýna Dobiášová

Nový „bold glamour“ filtr na TikToku upravuje vzhled k nerozeznání. Může mít negativní dopad na sebevědomí

Nový „bold glamour“ filtr na TikToku upravuje vzhled k nerozeznání. Může mít negativní dopad na sebevědomí
Zdroj: Pexels
ZAJÍMAVOSTI DUŠEVNÍ ZDRAVÍ SOCIÁLNÍ SÍTĚ TIKTOK ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

TikTok filtr „bold glamour“ umožňuje úpravu obličeje, která je díky AI velmi realistická. Uživatelům udělá make-up i jinou stavbu kostí. Kvůli možnému negativnímu dopadu na sebevědomí čelí kritice.

Pokud používáš TikTok, pravděpodobně ses setkal*a s novým filtrem „bold glamour“. Ten uživatelům a uživatelkám vytvoří make-up a upraví podobu obličeje. Vypadá přitom velmi realisticky. Podle kritiků může mít efekt negativní vliv na sebevědomí člověka, píše NBC a Cosmopolitan.

Bold glamour kromě jemného make-upu také vyhlazuje pleť a zvětšuje rty. „Upřímně se cítím hrozně za mladé dívky, které mají přístup k těmto filtrům,“ napsala jedna uživatelka TikToku v popisku videa. Mluvčí této sociální sítě se k situaci pro NBC nevyjádřila. 

Doporučeno
Jak uspět na TikToku? Zeptali jsme se šéfky pro náš region Pauly Kornaszewské (Rozhovor) Jak uspět na TikToku? Zeptali jsme se šéfky pro náš region Pauly Kornaszewské (Rozhovor) 22. srpna 2022 6:00

Bold glamour je přesvědčivý díky umělé inteligenci

Filtr je součástí již několika milionů natočených videí. Používá technologii AI, které vděčí za jeho přesvědčivost. Tiktokerka Hira Mustafa upozorňuje, že podobné změny pomocí make-upu dosáhnout nelze. Zároveň se vyjádřila, že podle ní filtr podporuje eurocentrické standardy krásy tím, že zesvětluje pleť a oči. „Když položíte ruku na normální filtr, vidíte, kde leží. U tohoto to není vidět,“ reagovala.

Domů
Sdílet
Diskuse