Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
5. května 2023 20:00
Čas čtení 1:15
Martin Mičuda

Nové i7 M70 je nejvýkonnější elektrické BMW. Díky 660 koním dá 2,8tunová limuzína stovku za 3,7 sekundy

Nové i7 M70 je nejvýkonnější elektrické BMW. Díky 660 koním dá 2,8tunová limuzína stovku za 3,7 sekundy
Zdroj: BMW
TECH BMW ELEKTROMOBILY
Uložit Uložené

Nová řada 7 přichází ve své nejvýkonnější verzi.

Již v době představení nové řady 7 automobilka BMW naznačila příchod nejvýkonnější verze, kterou zastoupí elektrická varianta. Jedná se o model i7 M70 xDrive. Jeho zadní elektromotor disponuje výkonem až 360 kW/489 koní, zatímco ten přední má 190 kW/258 koní.

Výkon celé soustavy je až 660 koní a úctyhodných 1 015 Nm. Po aktivaci funkcí M Launch Control a M Sport Boost naroste točivý moment až na 1100 Nm. 2,8tunová limuzína tak dokáže akcelerovat na sto kilometrů v hodině za pouhé 3,7 sekundy!

Doporučeno
BMW X5 M a X6 M se dočkala modernizace, mají výkon až 625 koní! BMW X5 M a X6 M se dočkala modernizace, mají výkon až 625 koní! 1. března 2023 10:15

Funkce M Launch Control spojuje v řídicí jednotce motoru i ovládání točivého momentu pohonu spolu s kontrolou trakce. Výkon elektromotorů tak lze přesně kontrolovat a bez ztráty trakce jej přeměnit ve vzrušující zážitek.

Funkce M Sport Boost se aktivuje stisknutím páčky na levé straně pod volantem. V tom momentě se před řidičem zobrazí specifická grafika M Performance na přístrojové desce, kterou doprovází mimořádně emotivní zvuk od hudebního skladatele Hanse Zimmera.

Vysokonapěťová baterie s využitelnou energií 101,7 kWh umožňuje podle testovacího cyklu WLTP dosáhnout dojezdu 488 až 560 kilometrů. Použití nové funkce Max Range přitom zvýší selektivním omezením výkonu pohonu a nejvyšší rychlosti v kombinaci se snížením komfortních funkcí dojezd přibližně o 15 až 25 procent. Standardně dodávaná technologie odpružení zahrnuje specifické naladěné adaptivní vzduchové odpružení obou náprav s automatickou regulací světlé výšky a elektronicky ovládané tlumiče, jejichž reakce upravuje specifická hydraulika.

Doporučeno
Nádherné Ferrari Roma přichází ve verzi s plátěnou střechou, kterou lze složit za 13,5 sekundy Nádherné Ferrari Roma přichází ve verzi s plátěnou střechou, kterou lze složit za 13,5 sekundy 20. března 2023 7:30

Součástí standardní výbavy je také systém aktivního řízení kol obou náprav a funkce aktivní stabilizace, která eliminuje náklony karoserie. Zákazník dostane i M sportovní brzdový systém a 21" emkové disky kol z lehkých slitin.

Extravagantní vzhled dotváří také dvoubarevné lakování BMW Individual. Mimo jiné lze zkombinovat měděnou metalízu Liquid Copper na spodní části karoserie s černou metalízou Sapphire Black na její horní části. Matné laky s označením Frozen se vyrábějí pomocí inovativního procesu využívajícího biomasu namísto ropy. V tomto procesu se kvalita výsledného produktu nemění, ale použité suroviny pocházejí z trvale udržitelných zdrojů.

BMW, i7, i7 M70,
Zdroj: BMW
Domů
Sdílet
Diskuse