Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
18. dubna 2015 v 13:55
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

3 týmy designérů představily 3 vychytávky ulehčující život a ty můžeš vybrat, která z nich se začne vyrábět

TECH
Uložit Uložené

Společnost Direct Line oslovila tři týmy designérů a ti navrhli tři unikátní pomůcky, kterými si člověk může ulehčit život. Do výroby půjde ovšem jen jeden a ty můžeš zvolit svého favorita.

Každodenním problémům, jako je vybitá baterka v telefonu nebo lámání si hlavy nad tím, jestli člověk při odchodu zamkl dveře od bytu, se prakticky nedá uniknout. Těmto dnům už ale brzy může být konec. Společnost Direct Line se sídlem v britské Leedsu provedla výzkum, při kterém bylo osloveno celkem 2000 lidí, a ti měli vyjmenovat problémy, se kterými se pravidelně potýkají. Z desítky nejčastějších odpovědí bylo vybráno 5 položek, načež firma oslovila skupiny designérů a každé uložila za úkol navrhnout takový prostředek, který by daný problém vyřešil. Konečný počet se ovšem o další 2 pomůcky zredukoval a výsledkem jsou tak 3 inovativní vychytávky s názvem Forget Me Lock, Snooze a Nipper. A čím každá z nich má naše životy ulehčit?

3 týmy designérů představily 3 vychytávky ulehčující život a ty můžeš vybrat, která z nich se začne vyrábět

Forget Me Lock od designérů z ONN Studio má člověka již jednou provždy zbavit se potřeby vydat se nazpět domů zkontrolovat, zda za sebou důkladně zamkl dveře. Jedná se o doplněk na klíče, který pomocí barev dává vědět, jestli byly dveře opravdu zamčeny. Nemusíte se tak tedy vracet několik pater jen proto, abyste zkoušeli kliku. Stačí se mrknout na klíče a hned máte jasno. Pokud Forget Me Lock signalizuje zelenou barvu, dveře jsou odemčené. Naopak v případě červené barvy můžete být klidní, je zamčeno.

3 týmy designérů představily 3 vychytávky ulehčující život a ty můžeš vybrat, která z nich se začne vyrábět

Snooze od studia Instrument je druh budíku, jehož účel je protikladný tomu obyčejnému, protože právě díky tomuto zařízení má člověku pomoct pohodlně spát. Snooze funguje tak, že se budík pomocí kabelu během noci napojí na telefon a díky tomu dojde k vypnutí rušivých zvuků různých notifikací nebo příchozích messengerových zpráv a člověk se tak může oddávat ničím nerušenému spánku. Právě rušení při usínání a nemožnost usnout se umístilo na první příčce zmiňovaného žebříčku.  

3 týmy designérů představily 3 vychytávky ulehčující život a ty můžeš vybrat, která z nich se začne vyrábět

Poslední představená vychytávka nese název Nipper a pochází od studia Impulse. Tu ocení pravděpodobně každý. Díky ní si totiž budete mít možnost nabít mrtvou baterku v telefonu i bez použití nabíječky. Stačí mít po ruce jakoukoliv domácí baterii, kterou připojíte k Nipperu a ten následně k telefonu. Pak už jen můžete nechat zařízení dělat svoje a telefon bude brzy připraven. Podle designérů se jedná o nejmenší nabíječku na světě.

Dočkáme se ovšem pouze jedné z prezentovaných pomůcek. A vy můžete ovlivnit, která to bude. Direct Line totiž oznámil, že pouze to zařízení, které se do 23. dubna (apríl) 2015 dočká největšího počtu retweetů s hashtagem #EverydayFix, půjde na Kickstarter a nakonec i do výroby. Pokud tedy máte svého favorita vybraného, podpořte ho svým retweetem a možná jej zanedlouho budete skutečně držet v ruce.

Domů
Sdílet
Diskuse