Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 1. 6. 2020 svátek má Laura

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Vybrali jsme
8
Dominik Vetrák
Daniel Michalík
17. prosinec 2015, 20:06
Čas čtení: 5:08
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Očekávané a krvavé horory, které vás budou strašit v roce 2016

Vybrali jsme pro vás desítku námi nejočekávanějších hororů příštího roku.

Dominik Vetrák
Daniel Michalík
17. prosinec 2015, 20:06
Čas čtení: 5:08
Očekávané a krvavé horory, které vás budou strašit v roce 2016
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
8
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Prosinec, měsíc rekapitulování, Star Wars, žebříčků a představování nového roku. Už tradičně jsme si pro vás pár takových článků připravili, no a neplánujeme zaostat ani letos. Přečíst jste si již mohli první díl nejočekávanějších filmů roku 2016, také náš výběr seriálů, no a čeká nás ještě seznam animáků a komiksovek. Dnes se ale budeme věnovat hororům. Článek berte jako seznam, ne jako žebříček. Na co se tedy těšíme?

 

1. The Conjuring 2: The Enfield Poltergeist (režie: James Wan, 9. červen 2016)

Musím uznat, že co se týče hororů, James Wan je můj nejoblíbenější režisér a je jeden z mála, který stále dokáže natočit kvalitní atmosférickou duchařinu. Vždyť po jeho Dead Silence, The Conjuring a Insidious filmech nemůžete nesouhlasit s faktem, že je to právě on, který drží tento žánr při životě. Po dvojce již zmíněného Insidious si rozhodl dát pauzu a vybral si Fast & Furious 7, což nás všechny překvapilo. Jsme však rádi, že se opět vrací k hororu, konkrétně k vydařenému Conjuringu, který se odehrává v pozdních letech 20. století. Příběh zachycuje manžele Warrenovi, kteří vyšetřují paranormální jevy a setkají se i se špatnou panenkou Annabelle. Co Wan chystá pro pokračování? Jisté je, že se vrátí Vera Farmiga spolu s Patrickem Wilsonem (Wan si ho zřejmě oblíbil, když ho obsadil do většiny svých filmů). Říká se, že by v příběhu mělo jít o spojitost s případem vražd v Amityville, které i inspiroval snímek se stejným názvem v roce 1979. Podle názvu již víme, že děj bude zasazen do městečka Enflield. Pro Wana je jisté, že můžeme očekávat pořádnou porci paranormálních jevů.

 

Očekávané a krvavé horory, které vás budou strašit v roce 2016

 

2. Patient Zero (režie: Stefan Ruzowitzky, 22. září 2016)

Režisérské jméno je sice neznámé, ale tomuto Rakušanovi se podařilo do svého nového hororu obsadit hvězdy jako Natalie Dormer (která se objeví v lednovém The Forest), Stanley Tucci (The Hunger Games) nebo Matt Smith (Doctor Who). Ve snímku znovu zavítáme do postapokalyptického světa zničeného nákazou (obehraný námět, ale stále se k němu tvůrci vracejí), kde jeden člověk má schopnost s nakaženými lidmi komunikovat v jejich nové řeči. Společně se se skupinkou přeživších vydá hledat prvního nakaženého a společně s ním i lék. Celkově se o filmu ví jen velmi málo, ale jsme zvědaví, zda se zařadí do skupiny nadprůměrných postapo-zombie kousků.

 

 

3. The Strangers 2 (režie: Marcel Langenegger, 2. prosinec 2016)

Možná si pamatujete jedničku z roku 2008, která se osvědčila jako decentní home-invasion béčko (z řady hororů jako The Purge nebo You're Next). Jako zabijáky jsme viděli lidi v maskách, kteří si vyhlédli mladý manželský pár ztvárněný Scottem Speedmanem (Underworld) a Liv Tyler (Lord Of The Rings). Navzdory své krátké stopáži film nabídl tísnivou atmosféru, kde maskovaní zabijáci hlavní dvojici pořádně potrápí. Navzdory slabšímu a zmatenějšímu konci jde o horor, který vás neunudí. Já osobně bych dvojku nečekal, ale tvůrci se o to přece jen pokusí. Tentokrát se příběh zaměří na čtyřčlennou rodinku, která byla vystěhována ze svého domu kvůli finančním problémům. Objeví se i tři vetřelci a dost možné je i obsazení Liv Tyler. Premiéra nás však čeká až za rok.

 

Očekávané a krvavé horory, které vás budou strašit v roce 2016

 

4. Leatherface (režie: Alexandre Bustillo, Julien Maury, 2016)

Mezi dalšími zde máme i prequel na Texas Chainsaw Massacre, kde bychom se měli vrátit do období vraha jménem Leatherface a podívat se na jeho teenagerské období života. Na dobu, kdy byl ještě mladý, ale zato pořádně krutý ke svému okolí. Spolu s třemi dalšími spolubydlícími uprchne z psychiatrické nemocnice, unese mladou sestřičku a vydá se na životní cestu, kterou dokumentují další filmy z této série (a že jich je hodně). Začne ho však pronásledovat muž zákona. O obsazení víme jen to, že uvidiíme Lili Taylor (The Conjuring) a Stephena Dorffa (Brake). Datum premiéry zatím není znám, ale první plakát se již dostal na světlo světa.

 

Očekávané a krvavé horory, které vás budou strašit v roce 2016

 

5. A Man In The Dark (režie: Fede Alvarez, 26. srpen 2016)

Fede Alvarez, který si na krk vzal remake filmu Evil Dead z roku 1981, přichází s novinkou nesoucí název,, Muž ve tmě ". Sice jeho poslední hororový počin rozdělil lidi na dva tábory, je třeba uznat, že nešlo o špatný celovečerák. Tentokrát kromě režírování pracoval i na scénáři. Podíváme se na skupinku teenagerů, kteří se rozhodnou vykrást dům slepému muži. Myslí si, že to bude hračka, ale mýlí se. Z kontextu je tedy více než jisté, že nepůjde o normálního člověka. Slepce si zahraje Stephen Lang (záporák z Avatara), mezi jinými se objeví i Jane Levy (Evil Dead remake), Dylan Minnette (Goosebumps) nebo takový Daniel Zovatto (It Follows). Námět zní docela zajímavě, tak uvidíme, co tvůrci vymyslí. Alvarez naposledy využil pořádnou brutalitu a rychlé tempo. Vždyť vy, co jste nového Evil Dead viděli, víte, o čem je řeč.

 

6. Amytiville: The Awakening (režie: Franck Khalfoun, 2016)

Režisér výborného hororu Maniac s Elijahem Woodem (LOTR) přichází s duchařským hororem, který se prezentuje dnes trochu otřepaným "based on a true story". Ukázka každopádně dává naději na zajímavý kousek, který by nemusel slavné hororové sérii udělat ostudu. Děj mluví o rodince, která se přestěhuje do domu na Long Islandu, v blízkosti doporučeného lékařského střediska. Syn matky Joan je totiž po autohavárii v kómatu a právě zde mu mají pomoci. Jak to ale bývá zvykem, kóma syna nebude jejich největším problémem.

 

Očekávané a krvavé horory, které vás budou strašit v roce 2016


7. The Forest (režie: Jason Zada, 8. leden 2016)
Natalie Dormer (Hra o trůny) se dostane na nejpodivnější místo na naší planetě. Tedy, tak to tvrdí minimálně Japonci o lese Aokigahara, který se nachází pod známou horou Fudži. Ten je známější pod přezdívkou Les sebevrahů a pro lepší představu, na tomto místě se ročně spáchá největší množství sebevražd hned po Golden Gate Bridge. Natalie ztvární mladou Američanku, která je nucena les navštívit kvůli nečekanému zmizení jejího dvojčete právě v této lokalitě. Ve filmu se objeví i Taylor Kinney (Zero Dark Thirty) a podle traileru nás čeká zajímavý horror/thriller. V něm dominuje hlavně věta "stay on the path", jejíž neuposlechnutí bude mít doslova vražedné následky. Mladá dívka si ale skálopevně jde do tmavého lesa pro pravdu o své sestře, co se nelíbí zavražděným a mučeným duším navěky uvězněno na tomto místě.

 


8. Witch (režie: Robert Eggers, březen 2016)

Tvůrci filmu Čarodějnice (The Witch) rozhodli zamotat příběh tak, že jistou rodinku přestěhovali ze svého útulného domu někam na opačnou část země, kde se z nich stali sousedé rozlehlého lesa. ten les nemůže věštit nic dobrého, protože kdo by chtěl bydlet hned vedle hustého lesního porostu a ze stromů zanedlouho začnou vycházet zvláštní jevy. Nejdříve zmizí malé dítě a pak se můžeš i ty připravit na pořádnou dávku bláznivých událostí, které ti v hlavě určitě ještě nějaký ten den při usínání zůstanou. Zda se dočkáme i české premiéry, ještě zdaleka není jisté, ale k filmu se tak či tak dostaneme.


9. Rings (režie: Javier Gutiérrez, 1. duben 2016)
Velkým lákadlem bude angažování Johnnyho Galecki, nesmělého fyzika z Big Bang Theory. Po jeho boku uvidíme poměrně neznámé nováčky jako například přitažlivou Matilde Lutz nebo sympaťáka Alexa Roea. O ději je známo pouze to, že se odehrává 13 let po skončení druhé části a můžeme se s velkou pravděpodobností domnívat, že o mrazivý terror nic-netušících diváků se opět postará tajemná Samara z videokazet. Pokud jste viděli alespoň jednu část, respektive jakoukoliv parodii (tak třeba Scary Movie), víte, o čem přibližně bude i toto pokračování.

 

Očekávané a krvavé horory, které vás budou strašit v roce 2016
10. The Boy (režie: William Brent Bell, 22. ledna 2016)

Lauren Cohan co by Maggie z The Walking Dead si zahraje v The Boy postavu jménem Greta. Ta se snaží utéct od své zlé minulosti, a tak v jedné anglické vesničce vezme práci pečovatelky pro jeden bohatý manželský pár. Jejím úkolem je hlídat jejich osmiletého syna, který ve skutečnosti není živý a jeho tělo je jen prázdná schránka ve formě panenky. Byl jí ponechán seznam přísných pravidel, které musí během jejich nepřítomnosti dodržovat a před odjezdem ji varují, že jejich zanedbání může vést k něčemu strašnému. Takže asi víte, co nás čeká.

 


Tradičně vám prostor pro diskusi necháváme v komentářích. V anketě můžete dát vědět, na který horor se těšíte nejvíce.

Vámi najočakávanejší horor je:
Amytiville
112 hlasů
Leatherface
230 hlasů
Rings
460 hlasů
The Forest
246 hlasů
The Boy
343 hlasů
Conjuring 2
1205 hlasů
A Man in the Dark
63 hlasů
Witch
191 hlasů
The Strangers 2
76 hlasů
Patient Zero
66 hlasů
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Zdroj: imdb.com, movieweb.com Tagy: horor, top 10, horory
Ohodnoť článek
82
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.