Kategorie
Zpravodajské kategorie
Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
18. září 2016 v 21:16
Čas čtení 0:00
Dana Scullyová

Chceš si zatancovat hned vedle Nicki Minaj nebo Ricka Rosse? Navštiv kluby v Miami, hlavním party městě USA

Uložit Uložené

Když se řekne Miami, každému se vybaví Al Pacinův Scarface nebo GTA Vice City. Od 80. let uplynulo hodně času, ale vášeň pro noční život tu zůstala nezměněná.

Miami je proslulé nejen tropickými teplotami a palmami, ale také tím, že bylo skoro celé vystavěné za peníze, které sem přinesl obchod s drogami, a to především kokainem. Dnes už šílenství okolo bílého prášku ustoupilo do pozadí, ale to neznamená, že by tu začala být nuda. Právě naopak. Město si ustálilo pověst Las Vegas východního pobřeží a s každým rokem se sem vypravuje za klubovou zábavou víc a víc lidí. Pojďme se tedy podívat, jak a kde by se zde dal nejlépe strávit večer.

Vzhledem k celoročně krásnému počasí jsou tu lidé stále buďto někde u vody anebo na párty. Proto se organizátoři akcí rozhodli tyto věci spojit a vytvořili pool parties neboli párty u bazénu. Jejich popularita je stabilně hodně vysoká, spojují v sobě totiž obvyklé věci, jako je hlasitá hudba a alkohol s ještě lepšími věcmi, jako jsou sexy holky a namakaní kluci v plavkách a osvěžení v bazénu. Ten se většinou nachází na střeše nějakého mrakodrapu, takže o výhled je taky postaráno.

Tyto párty ale většinou trvají jen do soumraku, a tak se pak dav spolu s pár promilemi přesouvá do skutečných klubů, které mají každou noc lineup osázený světovými hvězdami první kategorie. Pokud byste chtěli elektroniku jako na Ibize, jsou tu všichni od Tiesta až po Skrillexe. Jestli raději rap, tak se není čeho bát, protože v Miami se vyskytuje většina velkých hip hopových jmen. Vlastně do jakéhokoliv většího klubu vejdeš, nějakého rapera potkáš. Celebrity jako Rick Ross, P. Diddy, Wiz Khalifa nebo Nicki Minaj si tu totiž rády pronajímají stoly a pak dorazí často v doprovodu dalších slavných přátel, vykoupí bar a pravděpodobně rozházejí hodně peněz do vzduchu a po podlaze. A ty můžeš stát hned vedle.

Je tu ale jeden háček. Dostat se do klubů, jako je Space nebo LIV, samozřejmě není jen tak. V Miami, které povrchní plážovou kulturou úplně žije, jsou nepřekvapivě dost důležité hlavně dvě věci: peníze a vzhled.

Nejjistější cestou jak se dostat do klubu, je zarezervovat si stůl. To ovšem ve zmíněných podnicích může přijít až na cca osmnáct tisíc korun (~670 €). Nebudete ale muset čekat v nekonečné frontě už přiopilých lidí a bude vám přidělena osobní servírka, která bude dohlížet na vaši dobrou náladu po celý večer, bavit vás a plnit vaše přání ještě dřív, než na ně vůbec pomyslíte. Dá se říct, že si tu vlastně zaplatíš za převtělení se v celebritu na jeden večer.  

Co se týče druhé zmiňované hodnoty, vzhledu, péče o zevnějšek je tu povinnost jako platit daně. Chodit do fitka je přímo očekávané. Věci z poslední sezony nejdražších značek, statisícové půjčky na plastické operace čehokoliv, hodiny strávené nad dokonalým make upem – nic tady není příliš v honbě za ideálem života slavných a bohatých.

Ještě před pár lety bylo dokonce nemyslitelné, aby na sobě dámy neměly podpatky, když šly do klubu. S rostoucí popularitou streetwearu toto pravidlo ustupuje, ale rozhodně byste se měli snažit vypadat co nejlépe. Obzvlášť pěkné holky tu ve frontě na vstup postupují jaksi rychleji…

Na závěr je třeba podotknout, že je tu milion dalších možností, co dělat. Galerie, muzea a streetart jsou všude po městě. V prosinci (december) tu taky každoročně probíhá největší veletrh moderního umění Art Basel. Ale s tím, jak šílené jsou tu noci, těžko říct, zdali se ráno zmůžeš na cokoli jiného, než se jít vyvalit na pláž. A taky jestli ti něco jiného peněženka ještě dovolí.

Domů
Sdílet
Diskuse