Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Rozdáváme lístky na letní festivaly
16. února 2017 12:08
Čas čtení 0:00
Matúš Moravčík

Namísto domovského tlačítka druhý displej. iPhone 8 nabídne TouchBar, kde nám zobrazí užitečné informace

TECH
Uložit Uložené

Po počítačích přijde řada i na telefony.

Myšlenka zakomponovat do hardwarové výbavy smartphonu dodatečný zobrazovací panel ani zdaleka nepatří mezi ty nejnovější hity, protože s ní už déle experimentuje více renomovaných výrobců, a to včetně korejského LG nebo tchajwanského HTC. Nyní však nemluvíme o teoretické, ale o té praktické rovině, čehož důkazem je nedávno představený model HTC U Ultra nebo LG V20, přičemž by do klubu měl v průběhu tohoto roku zavítat i iPhone 8. Kuloáry se totiž postaraly o čerstvé spekulace, které říkají, že Apple obohatí nadcházející generaci iOS smartphonu něčím, co se podobá na TouchBar z nových MacBooků.

Namísto domovského tlačítka druhý displej. iPhone 8 nabídne TouchBar, kde nám zobrazí užitečné informace
Zdroj: www.technobuffalo.com

Druhý, tentokrát výrazně menší displej, sloužící pro poskytování užitečných informací nebo zobrazování virtuálních tlačítek, by se ale měl nacházet na místě, kde je nyní umístěno kapacitní domovské tlačítko, takže jej opět nahradí za alternativu. Ta však již nebude fyzická, ale pouze digitální a umístí ji přímo do hlavního displeje, tvrdí prominentní analytik Ming-Chi Kuo. Tímto tahem uvolní fyzický prostor pod displejem pro něco užitečnějšího a hlavně modernějšího. Web Apple Insider navíc zmiňuje tři různé verze iPhonu 8 se skenerem očí, z nichž jedna nabídne i OLED panel vybaven zaoblenými bočními stranami ve stylu Galaxy S7 edge. Už si jen počkat na představení.

Namísto domovského tlačítka druhý displej. iPhone 8 nabídne TouchBar, kde nám zobrazí užitečné informace
Zdroj: KGI Research
Domů
Sdílet
Diskuse