Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
24. února 2017 11:55
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

17letý mladík se probudil cestou na svůj vlastní pohřeb. Kumar šokoval své příbuzné i celý svět

ZAJÍMAVOSTI INDIE
Uložit Uložené

Rodiče mladého hocha z Indie si mysleli, že je již po smrti. Ten ale krátce před vlastním pohřbem přišel znovu k životu.

Minulý měsíc byl indický mladík Kumar Marewad ze státu Karnátaka převezen do nemocnice nedaleko svého domova poté, co byl pokousán psem, který byl zřejmě nakažený vzteklinou. List Times of India uvádí, že 17letý hoch trpěl vysokými horečkami a jeho zdravotní stav se rapidně zhoršoval, až nakonec nezbylo lékařům nic jiného, než jej udržovat při životě pomocí přístrojů.

Lékaři rodině krátce nato oznámili, že infekce se navzdory jejich snahám rozšířila do celého těla, a tak příbuzní, kteří si nákladnou léčbu nemohli dovolit, odsouhlasili odpojení chlapce od přístrojů a mladíka bez známek života převezli domů, kde jej začali připravovat na poslední rozloučení. K němu však nakonec nedošlo. 

Asi dva kilometry od vesnice, kde měl být pohřeb vykonán, otevřel zdánlivě zesnulý Kumar oči, začal hýbat rukama a zprudka dýchat. Tím se tedy plány náhle změnily a šokovaná rodina hocha v kritickém stavu převezla zpátky do další nemocnice, kde prozatím zůstává připojen na přístroje.

Ilustrační fotografie 

Historie eviduje několik dalších případů, kdy se člověk, který byl prohlášen za mrtvého, k údivu všech znovu probudil. Jedním z nich je například muž z indické Bombaje, který minulý rok otevřel oči krátce před vlastní pitvou

Domů
Sdílet
Diskuse