Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
24. února 2017 12:04
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Praha zakáže velké ohňostroje. Odpalovat se budou moci jen o státních svátcích

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Velké ohňostroje již nebudou stověžatou Prahu osvětlovat tak často jako dříve.

Velké ohňostroje se v Praze již brzy stanou minulostí. Tedy alespoň v takové míře, v jaké jsme je mohli vídat dosud. Počínaje dubnem totiž vstoupí v platnost nová vyhláška, podle které bude jejich odpalování po většinu roku zakázáno. Ta se začala připravovat před čtyřmi lety poté, co ohňostroj odpalovaný v rámci novoročních oslav z Vltavy vyděsil místní labutě, které si následně způsobily zranění o nedaleké trolejové vedení. Ve čtvrtek byla vyhláška schválena zastupiteli, díky čemuž tak bude město nově moci regulovat firmy, které se na odpalování velkých ohňostrojů specializují.

Zakázanou zónou pro odpalování ohňostrojů se stane celá Pražská památková rezervace, dále pak bude zákaz platit pro místa v okruhu 250 metrů od domovů pro seniory a postižené či lůžkových zdravotnických zařízení a stejně tak pro hladinu Vltavy, její ostrůvky a pozemky do 50 metrů od břehu. Kromě silvestrovské noci budou výjimku tvořit jen státní svátky vyjma Vánoc, Velikonoc a Dne upálení mistra Jana Husa. Speciální povolení se bude kromě státních svátků týkat také 15. května, kdy v předvečer svátku svatého Jana Nepomuckého probíhá jako tradiční součást slavnosti Svatojánské navalis odpalování ohňostroje z Vltavy. 

Ilustrační fotografie, ohňostroj nad Prahou

Praha zakáže velké ohňostroje. Odpalovat se budou moci jen o státních svátcích
Zdroj: maxpixel.freegreatpicture.com

Nová vyhláška počítá také s dosavadním omezením menší pyrotechniky, kterou mohou Pražané odpalovat pouze od 10:00 do 22:00 na 14 vybraných místech ve městě. Mezi nimi je například okolí Kongresového centra na Vyšehradě nebo holešovické výstaviště. V případě porušení vyhlášky bude dotyčný obviněn z přestupku proti veřejnému pořádku. Jaký je váš názor na zákaz velkých ohňostrojů? Dejte nám vědět níže v komentářích.

Domů
Sdílet
Diskuse