Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
24. února 2017 14:58
Čas čtení 0:00
Jan O.

Venezuelský lyžař svými pády bavil celé lyžařské MS. Stál totiž na lyžích poprvé v životě

SPORT
Uložit Uložené

Neměl by raději vyzkoušet některý z letních sportů?

O velice vtipné a zároveň bizarní momenty se na letošním Mistrovství světa v klasickém lyžování ve finském Lahti postaral venezuelský reprezentant Adrian Solano. To, že předvede divokou jízdu, bylo jasné už od samotného startu závodu, kdy se jihoamerický běžkař nepříliš stabilně odrazil a rozjel. Postupem času svůj výkon doplňuje několika vtipnými momenty, kdy například padá a balancuje na kluzkém povrchu. Hlavním důvodem neuspokojivého výkonu venezuelského kanonýra je pravděpodobně asi to, že na lyžích a sněhu nikdy v životě nestál. Trénoval pouze na kolečkových běžkách, a když se měl před měsícem dostavit do Švédska, aby trénoval (nejsme si jisti, zda by mu jeden měsíc pomohl), zastavili ho na letišti policisté s podezřením, že je uprchlík, protože ve Venezuele zkrátka lyžování neexistuje.

I přesto, že desetikilometrový závod ve středu nedokončil, ve čtvrtečním sprintu dlouhém 1 600 metrů alespoň dojel do cíle. Je ale potřeba uvést, že tento „sprint“ mu trval něco málo přes čtvrt hodiny, zatímco světové jedničky to jezdí pod čtyři minuty. Co ale Adrianovi nemůžeme odepřít, je odhodlání a dravost. Jen by tyto vlastnosti měl pravděpodobně vyzkoušet v jiném sportu, a to nejlépe v takovém, kde není sníh.

Domů
Sdílet
Diskuse