Sobota 21. 4. 2018 svátek má Alexandra

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Tým Čechů vytvořil algoritmus v podobě „filtru“, o jakém se Instagramu a Snapchatu ani nezdálo

Technologie kombinování fotogafií je úžasná.

27. květen 2017, 18:38

Technologie kombinování fotogafií je úžasná.

Ne že bychom byli fanoušci různých takříkajíc „vtipných“ filtrů tváří, kterým propadli lidé využívající Snapchat, Instagram a jiné sociální sítě nabízející úpravy fotografií, avšak rádi bychom vás informovali o povedeném algoritmu (nebo technologii, chcete-li), který dokáže skloubit dva snímky obličeje skutečně atraktivní formou. Sociální sítě by se o něj zajisté pobily v milionových nabídkách.

 

Za celým softwarem stojí čeští tým vedený Danielem Sýkorou, profesorem vyučujícím na ČVUT. Celý systém je založen na komplikované umělé inteligenci. Ta dokáže z pořízených snímků efektně odebrat prvky obličeje spolu s jejich barvou, odlesky a dalšími vlastnostmi, následně detekuje druhou tvář a v reálném čase vytváří jakýsi hybrid. Jak můžeme z demonstračního videa vidět, software se bez menších problémů popere i s komplikovanou mimikou obličeje včetně vyprávění či mrkání bez ztráty přirozeného přechodu. Pokud by byl software schopný stejného výsledku i v případě mobilního telefonu, developerská skupinka by zřejmě obdržela nemalé nabídky od velkých hráčů.

 

 

I přesto, že se už dnes můžeme podívat na okouzlující výsledek po týdnech či měsících strávených u obrazovek, šikovný algoritmus plánují vývojáři odprezentovat až během letní konference SIGGRAPH 2017 každoročně se konající v Severní Americe. Ať už se dostane produkt k sociálním sítím, nebo mají vývojáři vznešenější cíle, jsme rádi, že jsme mohli napsat právě o úspěchu domácích „ajťáků“.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse1 komentář
Diskuse je jen pro přihlášené
1 komentář
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
venček27. květen 2017, 19:07

Tak to je geniálne ! :)

12 Odpovědět · Nahlásit
Nejčtenější