Úterý 19. 3. 2019 svátek má Josef, Josefa

hledej na refresheru

Odteď si můžeš článek
uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
Refresher
0
Viktor K.
30. listopad 2017, 18:53

NobodyListen je první DJ, který si troufl vyprodat sportovní halu. Addict chce v příštím roce dostat i do dalších měst Evropy (Rozhovor)

Už za několik desítek hodin vypukne v Praze největší klubová akce historie, která se vlastně ani nebude konat v klubu.

Viktor K.
30. listopad 2017, 18:53
NobodyListen je první DJ, který si troufl vyprodat sportovní halu. Addict chce v příštím roce dostat i do dalších měst Evropy (Rozhovor)
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

NobodyListen patří již několik let k známým postavám československé hudby. Během svého působení měl možnost spolupracovat na několika úspěšných albech rapových interpretů, ale zároveň působí i jako polovina alternativního projektu VR/NOBODY. Už v minulém roce přišel s nápadem vytvořit sérii akcí, které by měly ty klasické klubové parties pozvednout na vyšší úroveň a dnes už víme, že je v tomto skutečným fenoménem.

 

Už nejbližší sobotu, tedy 2. 12., se totiž bude v Malé sportovní hale na Výstavišti konat již jubilejní desátý pražský Addict s podtitulem The Festival, kde se na dvou stageích představí snad všichni nejkvalitnější domácí DJs, včetně samotného Nobodyho. Při této příležitosti jsme se rozhodli Jakuba oslovit s nabídkou na rozhovor a dozvěděli jsme se spoustu informací nejen o samotné události. Pokud ještě stále nemáš svůj lístek, tak si ho nejprve běž koupit na GoOut a následně se pohodlně usaď a vychutnej si rozhovor. Více aktualit o desátém Addictu už najdeš na oficiální události.

 

NobodyListen je první DJ, který si troufl vyprodat sportovní halu. Addict chce v příštím roce dostat i do dalších měst Evropy (Rozhovor)

 

Čau, Kubo. Na úvod nám prosím prozraď, jak se momentálně máš a co tě nejvíc zaměstnává.

Čau, Refresher! Momentálně to rozhodně je největší Addict vůbec – Addict #10. Vymysleli jsme si takovej magalomanskej event pro 3 000 lidí, haha.

 

V létě jste s Vaškem Roučkem vydali vaše další společné album Proud, tak se u něj na chvilku zastavme. Že je skvělé, už řešit nemusíme, ale zajímá mě, zda nemáš pocit, že by ho fanouškové ještě více ocenili, kdyby vyšlo v zimě. Nezávisle na marketingových tazích mám spíš na mysli atmosféru.

To máš určitě pravdu. Hodně jsme tuhle otázku release datu řešili a sami jsme se shodli na tom, že na podzim/zimu by to album dávalo daleko větší smysl. Problém byl ale jeden – na tom albu jsme dělali skoro rok a už jsme prostě nevydrželi to dál držet pod pokličkou. Potřebovali jsme ty tracky dodělat, uzavřít, dát ven a posunout se dál. Uvidíme, jestli dostane větší pozornost zpětně.

 

Řekni nám ještě ve zkratce něco o samotném názvu. Vznikl tento mindfuck náhodou, nebo cíleně?

S názvem přišel Vašek a já hned veděl, že přesně tohle chcem. Je to nádhernej mindfuck. Vtipný je, že to spousta lidí dodnes nepochopila. To mě na tom baví asi nejvíc. Je to krásnej most mezi tím, že končíme s angličtinou a zároveň jsme hrdý („proud“) na nový album a češtinu.

 

 

 

A cítíte se pohodlněji v české, nebo anglické tvorbě?

Čeština je hodně složitej jazyk. Zároveň strašně krásnej. Pro Vaška to samozřejmě nebylo úplně jednoduchý, protože když zpíváš takový témata, jsi v tý češtině úplně „nahej“. Já osobně jsem za to ale rád. Přišlo mi, že naši anglickou tvorbu lidi neposlouchali tolik do hloubky. Nevím, jestli to je tím, že jsou líný si to překládat, nebo tomu nerozuměj, ale prostě je to tak. Proto jsem rád, že můžeme být teď lidem blíž.

 
Od projektu VR/NOBODY se přesuňme k tvé sólo kariéře aktuálně asi nejznámějšího DJe v Česku. Krom hraní na všemožných událostech tě proslavily i tvé vlastní parties s titulem Addict. Jak ses k jejich tvorbě vlastně dostal?

Ten začátek byl fakt úplně nevinnej. Začal jsem hrát víc a víc a zároveň jsem si začínal všímat, že na mě chodí furt víc a víc lidí, fans a kámošů. Začal se opakovat furt jeden a ten stejnej problém – špatnej klub, špatnej zvuk, špatnej lineup a tak dále. Proto jsem si už x let pohrával s myšlenkou, že bych chtěl udělat něco svýho. Minimálně pro ty kámoše, abychom mohli někam chodit, kde se bude hrát taková hudba, jakou chceme my a kde se budeme cejtit dobře. Po pár letech na to byl konečně prostor, a tak jsem založil Addict. No a z party pro partu kámošů se stala party pro 3 000 lidí.

 

Dokázal bys Addict popsat jen pár slovy, resp. jednou větou?

Atmosféra.

 
Když srovnáme úplně první s tím zatím posledním Addictem, pochopitelně se vám podařilo postupně vychytat chybičky a i samotná organizace je čím dál lepší. Spíš mě zajímá, zda vnímáš, že se kolem této akce vytvořila komunita.

Ta komunita neni jenom ohledně Addictu, ale tak globálně. Když jsme rok a půl zpátky měli první díl, ještě vůbec nebyla celá tahle komunita tak rozšířená jako teď. Každopádně jsem za to strašně rád, protože je to neuvěřitelný. Lidi podporujou, kupujou si merch a ten event má reálně svoje fans, což je dost neobvyklý.

 

 NobodyListen je první DJ, který si troufl vyprodat sportovní halu. Addict chce v příštím roce dostat i do dalších měst Evropy (Rozhovor)

 

Jedním z charakteristických rysů tvých parties byla i precizní selekce prostor. Kde ses zatím cítil nejlíp, tedy kam by ses nejradši ještě vrátil?

Byl to takovej můj nápad, kterej se později ukázal jako velká komplikace, ale jsem rád, že si za tím stojíme a držíme to. Přijde mi totiž strašně super, když můžeme lidi vzít na super event se zajímavým lineupem a zároveň jim ukázat nějaký nový místa. V klubu by tohle nikdy nefungovalo. Občas to není úplně jednoduchý, protože sháníme prostory, kam se vejde přes 1 000 lidí, můžeme tam dělat hluk a ideálně by to mělo být blízko centra. To zní samo o sobě jako velký sci-fi, co? Nejvíc mě bavila naše lokalita ve Kbelích.

 

Někde mimo Prahu se ti dokonce podařilo narušit statiku budovy a dotáhl jsi to až do bulváru. Gratuluju. V každém případě, můžeš nám o tom říct něco víc?

Haha, to byla velká sranda. Tahle věc se stala v rámci filmového festivalu ve Varech. Jeden spolek, co tam každoročně pořádá parties během celýho festivalu, mě oslovil, jestli bych nechtěl udělat Addict jako zahajovací party. Přišlo mi to jako super nápad, protože vím, že Aeroport (ten spolek) tam každoročně super funguje. Problém byl v tom, že celou organizaci měli na starosti oni a já jenom půjčil brand a postavil lineup.

 

Takovou chybu už nikdy neudělam. Konalo se to ve starym baráku přímo naproti Thermal Hotelu. Hlavní stage byla ve 3. patře. Takže už když jsme tam přijížděli, tak jsme se všech ptali: „Hele a víte, co děláte?“ Před 12. hodinou za mnou někdo z nich přišel, že už je uvnitř přes 600 lidí. Začal jsem hrát a asi po 2 minutách za mnou přiběhl zvukař, vypnul celej zvuk a začal řvát: „Stoooop! Ta budova spadne.“ První jsem se tomu smál (i když je pravda, že se ten barák fakt houpal), ale když mi ukázal, že je opravdu sesunutá podlaha, byl jsem mu vděčnej, že to udělal. Kdyby to takhle pokračovalo ještě pár minut, mohl to bejt fakt průser.

 

Teď se věnuješ přípravě jubilejního desátého pokračování, což je úctyhodné a věřím, že to pro tebe dost znamená. Můžeme se bavit o tom, že se NobodyListen chystá vyprodat halu?

Sám bych asi neměl tak velký ego na to to říct přímo takhle. Nebude to jenom o mně, ale o Addictu, všech vystupujících a hlavně tý komunitě. Doufám, že to ty lidi oceněj.

 

NobodyListen je první DJ, který si troufl vyprodat sportovní halu. Addict chce v příštím roce dostat i do dalších měst Evropy (Rozhovor)

 

Bez pochyb to pro tebe bude velký moment a už teď víme. Můžeš už prozradit i nějaké podrobnosti o tom, co nás všechno čeká?

Čeká nás strašně moc hostů ve speciálních b2b setech, tzv. „sound systemech“. Na to se těším asi nejvíc, protože něco takovýho tady ještě nebylo. Pozval jsem různý crews, který si sami dali dohromady svůj osobní lineup a hosty a bude to v podstatě takovej battle mezi jednotlivejma crews. Na lineupu je přes 30 hostů oficiálně, a dalších 20 neoficiálně. Lunchmeat Studio udělalo uplně krutej stage design, na kterej se fakt těším. Nebude to o žádným megalomanství a kulisách, ale naopak pouze o pár prvcích. Kolem stage budou takový 2 věže, kam budou moc lidi a budou moct bejt s umělcema na stagi. Na to se taky hodně těším. Chtěl jsem tam udělat co nejvíc klubovou atmosféru, protože odehrát set v tak velký hale je fakt těžký. Uvidíme, jestli se to povede.

 

Asi toho bude milion, ale přeci jen to zkusme, dokázal bys vyjmenovat všechny DJs, kteří se představí na desátém Addictu?

V lineupu najdeme A51 Sound, což je Smack a jeho crew (nrmn, Tchagun, Fuckstroy) a mezi jejich hosty najdeme jména jako Killa P a Capo Lee z UK, Sergei Barracuda, Pastor, Opak Dissu Label, Lvcas Dope, Tubs, Joshua a spousta dalších. Hypno 808 crew v čele s Hugo Toxxxem bude dále zastupovat James Cole, Marat, Igor, Freezer, Voodoo, Paul Gate nebo Frank Flames. Za slovenský label F*CK THEM přijede Gleb, Dalyb, Zayo a Hypetrain. Dál v lineupu najdeme brněnskou mladou crew Babypool, Kewu, Alyaz a k tomu spousta secret hostů. Crazy!

 

 NobodyListen je první DJ, který si troufl vyprodat sportovní halu. Addict chce v příštím roce dostat i do dalších měst Evropy (Rozhovor)

 

Myslíš si, že Addict vyplnil díru mezi nabídkou klubových akcí v Praze, nebo se od nich co nejvíc distancuješ?

Myslím, že je to něco, co tady opravdu chybělo. I to je ten důvod, proč to tolik funguje. Taková hudba se tady předtím prostě nikde nehrála.

 

Jelikož jde o srdcovku, které věnuješ už víc jak rok a půl dost energie, asi máš představu o tom, jak by mohla vypadat, resp. co by mohla přinést v budoucnosti.

Na příští rok máme v plánu hlavně trochu „zvolnit“. Nechceme už dělat žádný megalomansky eventy jako Addict 10, ale spíš takový exkluzivitky v rámci Fashion Weeku a spolupráci s různejma zahraničníma magazínama. Chci si sem začít vozit svoje oblíbený artists, ještě trochu víc. Druhá část našeho plánu je jít do Evropy. Momentálně řešíme Addict zastávku v Berlíně, Varšavě, Frankfurtu nebo Kosově. Bude to ještě zajímavej rok.

 

Díky za tvůj čas. Na závěr ještě samozřejmě otázka, kdy vydáš první skladbu jako raper.

Jedině, když do toho půjdeš se mnou! Děkuji za rozhovor a ať se vám daří, jste pořád nejvíc fresh!

 

NobodyListen je první DJ, který si troufl vyprodat sportovní halu. Addict chce v příštím roce dostat i do dalších měst Evropy (Rozhovor)

NobodyListen je první DJ, který si troufl vyprodat sportovní halu. Addict chce v příštím roce dostat i do dalších měst Evropy (Rozhovor)

Foto: NobodyListen Tagy: nobodylisten, addict, addict tour
Ohodnoť článek
12
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Jako neregistrovaný jsi tento měsíc přečetl už 1/40 článků. Přihlas se pro neomezený přístup. Jako neregistrovaný jsi přečetl už 1/40 článků za měsíc. PŘIHLÁSIT / REGISTROVAT PŘIHLÁSIT
Nejčtenější
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.