Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. ledna 2018 19:47
Čas čtení 0:00
Adam Smeták

Drogy, alkohol a krádeže aneb dětské herecké hvězdy, jejichž kariéra rychle pohasla

FILMY A SERIÁLY
Uložit Uložené

Macaulay Culkin není jediný, jehož zářná kariéra skončila ještě předtím, než dosáhl plnoletosti.

Hollywood je místo, kde se rodí hvězdy největšího formátu. Zároveň jde o jeviště, které dokáže nadějným hercům zažehnout zářivou kariéru, a pak ji stejně rychle zchladit a ponechat v zapomnění.

Jistě si pamatujete na řadu dětských herců, které jste dříve vídávali v jednom filmu za druhém, ale po letech jakoby se po nich slehla zem. Jedni si za to mohli sami svým bujarým životem plným alkoholu, drog a večírku, ti druzí prostě po dosažení dospělosti už neměli producentům co nabídnout.

Být centrem dění už v dětství má samozřejmě ohromný vliv na osobnosti mladých herců, a tak se není čemu divit, že jejich kariéry mnohdy končí na záchytce. My jsme si pro vás připravili šestici talentovaných dětských herců, kteří zazářili, ale jejich kariéra v jednom momentě pohasla a už se ji nikdy nepodařilo oživit

Edward Furlong

Ještě před několika lety se zdálo, že tento vskutku talentovaný chlapec stoupá na vrchol. Jméno si udělal účinkováním v druhém pokračování Terminátora, kde po boku Arnolda Schwarzeneggera získal kýženou pozornost. Díky ní se dostal k rolím ve filmech Pecker a American History X, v nichž předvedl obdivuhodné herecké výkony.

Od zaběhlých jmen přijímal jeden kompliment za druhým a zdálo se, že ho čeká slušná kariéra. Vše se ale změnilo na začátku nového tisíciletí. Kvůli problémům s drogami jej studia odsunula na druhou kolej a Edward začal hrát výhradně v béčkových filmech.

Prošel si řadou zatčení za výtržnictví, za krádeže a držení drog. I do dnešního dne se objevuje ve filmech, jedná se však o podprůměrné až průměrné filmy a Edwardova hvězda už zřejmě znovu nezaplane. 

Drogy, alkohol a krádeže aneb dětské herecké hvězdy, jejichž kariéra rychle pohasla
Zdroj: TriStar Pictures/Mugshot

River Phoenix

River Phoenix se narodil do mnohačlenné rodiny, která kočovala Spojenými státy. Jeho rodiče byli aktivními zastánci sekty Boží děti a byla to jen náhoda, že se usadili a matka Rivera se rozhodla, že by mohl zkusit hrát. A tak začala kariéra výborného dětského herce, který se proslavil zejména rolí v klasice Stand By Me.

Zahrál si však i ve filmech My Private Idaho nebo Indiana Jones and the Last Crusade. Kromě slibné kariéry vedl také život vegana a aktivisty za práva zvířat. Bohužel podlehl i drogám, které se mu nakonec staly osudnými. V pouhých 23 letech se předávkoval v klubu a už mu nebylo pomoci. 

Drogy, alkohol a krádeže aneb dětské herecké hvězdy, jejichž kariéra rychle pohasla
Zdroj: Columbia Pictures Corporation

Macaulay Culkin

Nejvýraznější příklad odvrácené strany Hollywoodu. Hrdina legendární komedie Sám doma, která každoročně baví miliony lidí na televizních obrazovkách po celém světě, je asi nejlepším příkladem toho, jak se může dětská sláva zvrhnout. Výrazný chlapec se těšil zájmu veřejnosti, ale poté, co natočil několik méně dobrých snímků po sobě, začala se o něj zajímat spíše média.

A to nejen kvůli jeho eskapádám při řízení v opilosti. Z hyperaktivního chlapce se stal mladý muž, který prohýřil hromadu peněz, oddal se alkoholu a drogám a na svoji kariéru zcela zanevřel. Zda se někdy vrátí, je otázka. Zprávy z médií z posledních měsíců ale o stále připomínané hvězdě mluví v pozitivním duchu a zdá se, že se hříšník konečně vydal na správnou cestu.

Drogy, alkohol a krádeže aneb dětské herecké hvězdy, jejichž kariéra rychle pohasla
Zdroj: 20th Century Fox

Brad Renfro

V pouhých deseti letech se Brad Renfro stal hvězdou. Stačilo mu k tomu obsazení důležité role ve snímku The Client. Jeho hereckých schopností si brzy všimla i ostatní významná studia a na chlapce se začala valit jedna nabídka za druhou. Role ve výborných filmech jako Sleepers nebo Apt Pupil mu v Hollywoodu vynesly pověst mladistvého herce, kterému sednou vážné role.

Bradovi však sláva a neutuchající úspěch přerostly přes hlavu a už v 16 letech byl poprvé zatčen za držení kokainu. Později byl zatčen při pokusu o krádež jachty, opakovaně si odseděl několik měsíců za mřížemi a nakonec se ve 25 letech předávkoval heroinem. 

Drogy, alkohol a krádeže aneb dětské herecké hvězdy, jejichž kariéra rychle pohasla
Zdroj: Warner Bros/Mugshot

Lindsay Lohan

Disney je gigant, který produkuje dětské hvězdy nejčastěji. Dnes již světově proslulá Lindsay Lohan se objevila na obrazovkách už ve třech letech v různých reklamách velkých společnosti. Ve filmovém světě debutovala snímkem The Parent Trap už jako jedenáctiletá.

Následovaly komedie jako Freaky Fridays nebo Mean Girls. Lindsay se však v pubertě oddala večírkům, alkoholu a drogám. Její kariéra začala stagnovat a přední strany novin neplnily pozitivní recenze na její nové filmy, ale její skandály. Ať už mluvíme o haldě videí na internetu, kde jí v pláči zatýkají, o fotografiích, když si vyšla na ostro na ulici v rozhaleném oblečení nebo o jí iniciovaném vyloupení klenotnictví. Herečka dokonce zažalovala tvůrce hry GTA 5 a nechala se slyšet, že by si ráda zahrála Batgirl. 

Drogy, alkohol a krádeže aneb dětské herecké hvězdy, jejichž kariéra rychle pohasla
Zdroj: WALT DISNEY Pictures/Mugshot

Haley Joel Osment

Tento herec si slávu užil v prvních letech svého života. Objevil se ve vedlejší roli v kultovním Forrestu Gumpovi nebo ve snímku Artificial Intelligence: AI od Stevena Spielberga. To, co mu však vyneslo největší reputaci, byla role děsivého chlapečka v hororu The Sixth Sense, za kterou obdržel nominaci na Oscara.

Kritici mu připisovali slibnou budoucnost a obecně se očekávalo, že jeho kariéra nedopadne tak, jak dopadla. O dětskou hvězdu přestal být zájem. Haley začal pít a v roce 2006 dokonce boural takovým způsobem, že téměř přišel o život. Ve filmech účinkuje i nadále, ale jedná se o průměrné a nevýrazné projekty.

Drogy, alkohol a krádeže aneb dětské herecké hvězdy, jejichž kariéra rychle pohasla
Zdroj: Hollywood Pictures

U kterých z výše jmenovaných hereček a herců byste si přáli, aby se vrátili v plné síle na stříbrná plátna?

Domů
Sdílet
Diskuse