Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 18. 1. 2021 svátek má Vladislav, Vladislava

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Tech - Hry
1
Dominik Vetrák
23. duben 2018, 22:29

Vezmi do rukou telefon, zapni PS4 a užívej si s rodinou či kamarády skvělé párty hry, při kterých se zabavíš, ale i zapotíš

Služba Playlink začíná vystrkovat růžky a nabízí několik kvalitních hodin zábavy.

Dominik Vetrák
23. duben 2018, 22:29
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Vezmi do rukou telefon, zapni PS4 a užívej si s rodinou či kamarády skvělé párty hry, při kterých se zabavíš, ale i zapotíš
Zdroj: Sony

Sony na loňské E3 ohlásilo novou formu zábavy na PS4. Takzvaná služba Playlink měla nabízet netradiční hry, které se ovládaly přes mobil. Že to zní jako blbost? Možná ano, sám jsem tomu zpočátku velkou pozornost nevěnoval. Nicméně, čím dál tím víc mě tyto tituly začaly zajímat. Stal jsem se cílovkou služby Playlink, aniž bych si to hned uvědomil.

 

Sem tam totiž pozveme s přítelkyní k sobě domů i partu známých a až dosud jsme kromě FIFy neměli důvod s nimi PS4 zapínat. Díky párty hrám ve službě Playlink, kde nepotřebujete více než jeden ovladač, se to však změnilo.

 

Stačí si nainstalovat appky do mobilu a sledovat instrukce na obrazovce. Playlink hry jsou totiž kompletně v češtině, a to všech 5 titulů. A ty si i hned postupně představíme.

 

 

Začneme s pravděpodobně nejlepší hrou. Tou je podle mě Knowledge is Power, kvízová soutěž s několika herními vychytávkami, které z kvízu dělají zábavu pro každého. Jde o tresty pro libovolného hráče (v jednom kole může schytat každý po jednom, nebo se naopak dohodnete, že vítěze pokropíte náloží bomb či slizu), různé výhody či možnost přehlasovat všechny a vybrat si téma, které je mu nejbližší.

 

Hra je pro 6 hráčů a s jejich přibývajícím množstvím je přímo úměrně zábavnější. Otázky jsou občas jednodušší, občas náročnější, no a někdy budete čistě tipovat. Jejich náročnost závisí také na tom, jaké téma si vyberete. Sem tam vás však dokáže zaskočit i otázka z vašeho oblíbeného oboru, o čemž jsem se sám přesvědčil.

 

Z cca 20 her jsme si ani jednou nevšimli byť jen jediné opakující se otázky, co je chvályhodné. Méně chvályhodné je už poslední kolo, kde i hráč z posledního místa může přeskočit toho prvního díky jediné otázce.

 

Systém vítězů není nejlépe vyvážený, ale pokud jste rychlí, chytří a máte znalosti, vyhrávat budete. Tedy v případě, že se proti vám nespolčí ostatní hráči a nezačnou vás zpomalovat v každém kole tresty.

 

Ale i v tom je kouzlo hry. Je pro partu kamarádů, kteří si rádi dělají naschvály a rádi testují své znalosti ze všemožných oblastí od filmů, přes literaturu, módu, historii, vědu, zajímavosti, osobnosti až po velká města, zvířata a tak dále. Knowledge is Power je skvělou párty hrou, při které se nesmírně zabavíte a i když má mnoho chyb, svůj účel splňuje dokonale.

 

 

Podobné jako Frantics. Dějem vás provází snobský lišák, který organizuje různé soutěžní hry. Na výběr jich je hned několik, každá se odlišuje od té předešlé, a tak se nestane, že se automaticky někdo stane lídrem. Proti sobě se postaví až 4 hráči, ale můžete hrát i proti AI.

 

Cílem je získat co nejvíce vítězství, ale koruny za první místo doplňuje i možnost kupovat si různou výbavu a samotné vítězství, tedy pokud máte štěstí. Vyzkoušet si můžete logické hry, zkoušky pro rychlé prsty, vytlačování se z hracího pole, závody s překážkami a množství, množství dalších mini her.

 

Ideální pro více soutěživých hráčů.

 


Hidden Agenda

Pokud však chcete spíše něco příběhovějšího, sáhněte po Hidden Agenda od Supermassive Studios (Until Dawn). Ti měli údajně v jednom momentě rozpracováno až 7 her (jedna byla zrušena, o dvou nevíme a zbývající jsou: Hidden Agenda, Bravo Team, Until Dawn Rush a The Inpatient pro VR). Kvalita jednotlivých produktů tedy oproti Until Dawn výrazně klesla.

 

V rámci Playlinku jde však o nejdetailnější a zřejmě i nejkvalitnější hru s kvalitním vizuálem, dabingem a poutavou zápletkou. V recenzi bych zřejmě Hidden Agenda s přimhouřenýma očima ohodnotil známkou 7. Kriminální děj vypráví o sériovém vrahovi využívajícím časované bomby, kterého musíte během náročného vyšetřování dopadnout.

 

Kromě výběru rozhodnutí, které posouvají děj dál, mohou hráči hledat stopy, za které získávají možnost přehlasovat ostatní.

 

Postavy ušly, dočkali jsme se i nějakého toho překvapení (včetně faktu, že nešťastné rozhodnutí vás mohou stát život a vrah se nikdy neodhalí), a pokud vám hra sedne, budete ji chtít projít i podruhé s odlišnými možnostmi. Pokud tedy hledáte kvalitní Playlink titul s nějakým dějem, Hidden Agenda je nejlepší volbou.

 


Planet of the Apes: Last Frontier

Úplně naopak je to s titulem ze světa Planety opic. Ten je, popravdě řečeno, opravdu slabý. Postavy, ať už opičí nebo lidské (rozhodovat budete za obě), nejsou příliš zajímavé, ba někdy až iritující. Nepřemýšlejí a nekonají logicky a stejně jako celá dějová linka, i ony se dopouštějí velkých klišé.

 

Před opatchovaním byla navíc hra v opravdu špatném technickém stavu, ať už mluvíme o vizuálu, loadingu, načtených texturách a podobně. Doporučujeme skutečně jen velkým fanouškům Planety opic (s filmy ale příběh nemá nic společného), ale i ti budou zřejmě zklamáni.

 

 

Téměř na závěr tu máme That's You. Hra se nejvíce podobá Knowledge is Power. Žádné obecné ani konkrétní znalosti však zapotřebí nejsou. Hádat a tipovat totiž budete odpovědi na otázky o vašich spoluhráčích.

 

Tak například, kdo by se jako první ztratil v lese, kdo se nejvíce bojí kolotočů, jak by daný člověk vypadal po 1 dni stráveném sám v lese a podobně. Kromě toho budete ale také využívat selfie a amatérské malování prsty v jisté časomíře.

 

Hra je ideální oddechovka pro celé rodiny všech věkových kategorií nebo i party kamarádů. Není však až tak zábavná jako Knowledge is Power. Klíčem je znát vaše spoluhráče dostatečně dobře. Pokud se v odpovědích shodnete více, získáváte body potřebné k tomu, abyste na konci vyhráli.

 


BONUS: Singstar Celebration
Dalo by se říci, že jde o klasického nástupce Singstar karaoke her, akorát s menším počtem skladeb a bez češtiny. Doporučujeme hlavně příznivcům karaoke.

 


Letos nás ještě čeká Erica. Jde o reálně natočený příběh s několika možnostmi vyvíjení příběhu, o kterých rozhoduje hráč. Služba Playlink bude nepochybně podporována i nadále a na E3 se zřejmě dozvíme něco více i o dalších titulech.

 

 

Pokud hledáte zábavu pro více lidí bez nutnosti vlastnit hodně ovladačů, Playlink tituly jsou pro vás to pravé ořechové. Už si jen musíte vybrat, který vás zaujal nejvíce.

Ktorý Playlink titul vás zaujal najviac, prípadne vás najviac bavil, ak ste ho už hrali?
Knowledge is Power
76 hlasů
Hidden Agenda
47 hlasů
SingStar Celebration
16 hlasů
Planet of the Apes: The Last Frontier
19 hlasů
Frantics
28 hlasů
That’s You
37 hlasů
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Ohodnoť článek
4
Sdílet
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.