Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
16. května 2018 v 22:03
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Muž šel na houby, místo nich v lese objevil extrémně vzácného, dvouhlavého jelena

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Mládě jelena šlo ihned na rentgen, kde se jeho kostra ukázala v celé své kráse.

Pohled jak z nějakého fantasy RPG se naskytl muži z Minnesoty. Když šel před dvěma lety sbírat houby, narazil na něco mnohem vzácnějšího než kýžené plody lesního povrchu. Bezvládný trup mláděte jelena, který potkal, neměl jednu hlavu, jak by se ostatně dalo čekat, ale rovnou dvě na jednom těle. Po změření zjistil, že zvíře měří od hlavy po trup 60 cm. Muž bizarní nález vzal a odnesl ho na patřičné úřady. 

Mládě pak převzaly výzkumné stanice z University of Georgia. „Je to pozoruhodný a extrémně vzácný nález,“ řekl hlavní výzkumný pracovník Gino D'Angelo. Pitva, kterou na této stanici provedli, odhalila, že společná páteř se rozdělila na jednotlivé krky a hlavy. Tělo obsahovalo mimo jiné i zdvojené orgány, a to včetně srdce. 

Muž šel na houby, místo nich v lese objevil extrémně vzácného, dvouhlavého jelena
Zdroj: University of Georgia

Nyní vyšla studie, která nalezeného jelena důkladně popsala, včetně fotografií z rentgenu. Ohledání ukázalo, že siamská dvojčata by nikdy nebyla schopna dosáhnout nějak závratně dlouhého života. Zemřela hned po narození. „Anatomie nenasvědčuje tomu, že by bylo tělo životaschopné. Přesto jsme zaregistrovali, že bylo matkou opečováváno. Mateřský instinkt je prostě příliš silný,“ uvedl D'Angelo.

Siamská dvojčata jsou v divoké přírodě značně ojedinělým jevem. Za dobu, co jsou tyto jevy sledovány, se objevilo pouze 19 podobných případů. Z nich byli jen dva jeleni. 

Muž šel na houby, místo nich v lese objevil extrémně vzácného, dvouhlavého jelena
Domů
Sdílet
Diskuse