Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
5. září 2018 11:52
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Boxer se podíval na svého neporaženého soupeře a utekl z ringu. Prý nedostal dost peněz, podle diváků je srab

SPORT
Uložit Uložené

Výhra v boxu bez jediného úderu? I to je očividně možné. Zápas v těžké váze skončil náhlým odchodem jednoho ze zápasníků.

Měl to být zápas na 6 kol, který byl pro řadu přítomných diváků příslibem kvalitní podívané, souboj však nakonec skončil ještě dříve, než vůbec začal. Střetnout se měli Curtis Harper a dosud neporažený ranař Efe Ajagba, když ale zazněl úvodní gong prvního kola, první z jmenovaných se otočil na patách a z ringu jednoduše odešel do šatny.

Raději ani nemrkejte

Tím si samozřejmě vysloužil notnou dávku bučení ze strany fanoušků, kteří si na zápas zakoupili lístky, a jak na situaci reagovat pořádně nevěděli ani samotní televizní komentátoři, které Harper svým náhlým odchodem z ringu pochopitelně zaskočil. „Něco takového jsem nikdy v životě neviděl,“ řekl jeden z nich.

Ajagba má pověst silného boxera, který do té doby čtyři ze svých pěti soupeřů porazil už v prvním kole. Na to upozornil i jeden z komentátorů před samotným začátkem zápasu a k tomu dodal, že když Ajagba zápasí, neměli by fanoušci ani mrknout, protože mezitím už může být boj u konce. V tu chvíli však ještě netušil, jak moc pravdivé je toto tvrzení o zápase, který se měl za pár okamžiků v zaplněné aréně odehrát.

Na celý kontroverzní moment se můžete podívat na níže přiloženém videu:

Strach, nebo málo peněz?

„Dlouho jsme čekali na chvíli, kdy v těžké váze uvidíme dalšího bojovníka, který nažene protivníkům strach jen pouhým pohledem. Poslední boxer, který něco takového dokázal, byl Mike Tyson,“ řekl pro ESPN Richard Schaefer, promotér Efeho Ajagby, který si tím pádem po diskvalifikaci soupeře připsal na konto další výhru. 

Samotný Harper však své rozhodnutí odůvodňuje jinak. Prý z ringu neodešel kvůli strachu, ale zkrátka proto, že za zápas neměl dostat dostatečnou finanční odměnu. Nabízí se však otázka, proč se zápasem vůbec souhlasil, pokud nebyl s podmínkami spokojen. 

Řada fanoušků proto nyní Harpera obviňuje ze zbabělosti, najdou se však i tací, kteří jeho vysvětlení věří a jeho formu protestu podporují. A na jakou stranu se kloníte vy? Dejte nám vědět níže v komentářích.

Domů
Sdílet
Diskuse