Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
26. září 2018 18:45
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Dočkali jsme se! Fortnite na PS4 dostává cross-play, a tak si zahrajeme už i proti soupeřům na PC či mobilech

TECH
Uložit Uložené

Fortnite si už zahrajeme na PS4 i proti hráčům na jiných platformách. Navzdory svému ještě donedávna odmítavému postoji společnost Sony spouští betu cross-playe.

Všichni fanoušci herního hitu Fornite Battle Royale dnes dostali nemalý důvod k radosti. Japonská společnosti Sony, výrobce konzole PS4, totiž konečně vyslyšela prosby hráčů po celém světě, kteří už delší dobu volali po implementaci takzvaného cross playe, tedy hraní proti majitelům jiných platforem.

Otevřená beta již dnes!

Jak firma informovala krátkou zprávou přímo na svém oficiálním PlayStation blogu, počínaje již dnešním dnem začíná otevřená beta, ve které můžeme žhavou novinku vyzkoušet. Na konzoli PS4 tak nyní můžeme poměřit síly s hráči na systémech Android, iOS, Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows a Mac. 

 

Dočkali jsme se! Fortnite na PS4 dostává cross-play, a tak si zahrajeme už i proti soupeřům na PC či mobilech
Zdroj: Fortnite/Epic Games, Gearbox Software

„Betu vnímáme jako příležitost pro důkladné testování, které má zajistit, že cross-play hraní si hráči nejvíce užijí právě na PlayStationu,“ uvedl na blogu John Kodera, prezident a CEO divize PlayStation. Dále dodal, že pro společnost je důležité přinést fanouškům co nejlepší zážitek také z technického a sociálního hlediska.

Cross-play i u dalších her

O další bližší informace včetně toho, jak dlouho otevřená beta potrvá, se má společnost ještě někdy v blízké době podělit. Dle vyjádření společnosti by navíc titul Fortnite neměl být jedinou hrou, kde se tato dnes často skloňovaná funkce objeví. Zatím však není jasné, u jakých dalších her můžeme novinku případně očekávat. 

Jisté je však to, že zavedením cross-playe u Fortnite se firma snaží dát najevo, že svým fanouškům naslouchá a uvědomuje si, že cross-play pro hráče znamená velkou přidanou hodnotu. Jedná se přitom o docela překvapivý obrat, jelikož ještě donedávna byla společnost vůči cross-playi spíše odmítavá. 

Vrhnete se do otevřené bety i vy? Dejte nám vědět níže v komentářích.

Domů
Sdílet
Diskuse