Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
16. června 2020 12:40
Čas čtení 1:14
Vojtěch Vanda

Švandovo divadlo v Praze vyvěsilo na markýzu heslo Black Lives Matter. Kéž byste zkrachovali, komentují lidé na Facebooku

NEWS
Uložit Uložené

Podpora protestů ze strany pražského divadla se u některých lidí nesetkala s pochopením.

Švandovo divadlo na Praze 5 se rozhodlo veřejně vyjádřit sympatie s nyní celosvětově probíhajícími protesty proti rasismu, a vyvěsilo na svou markýzu heslo Black Lives Matter. Slogan zde visí už od pátku. Tento skutek se ale nesetkal s pochopením u některých Čechů, kteří se jali příspěvěk na Facebooku komentovat.

Doporučeno
Britský hrdina. Černoch zachránil bílého pravicového extremistu před jistým útokem davu Britský hrdina. Černoch zachránil bílého pravicového extremistu před jistým útokem davu 16. června 2020 7:39

„Švandovo divadlo v pauze mezi představeními, v pátek 12. 6., v souvislosti s událostmi posledních dní v USA na tři dny symbolicky vyvěsilo na svou markýzu nápis Black Lives Matter,“ začíná prohlášení slavného divadla. Obsazení a vedení divadla se však nestaví pouze na stranu Afroameričanů, ale proti rasismu a diskriminaci menšin obecně.

Domů
Sdílet
Diskuse