Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
16. března 2021 14:10
Čas čtení 1:01
Tereza Šnajdrová

Zemřela Eva Vidlařová, herečka a disidentka bojující za propuštění politických vězňů

Zemřela Eva Vidlařová, herečka a disidentka bojující za propuštění politických vězňů
Zdroj: Divadlo Husa na provázku
NEWS
Uložit Uložené

Od roku 1988 jí trápily zdravotní problémy s únavovým syndromem.

Vě veku třiasedmdesáti let zemřela bývalá herečka a tajemnice brněnského Divadla Husa na provázku Eva Vidlařová. Bojovnice, která se před rokem 1989 zapojila do disentu, držela hladovku za propuštění politických vězňů a sama několik měsíců strávila ve vazbě, v pondělí prohrála boj o život, informuje Echo24.

Doporučeno
Očkovat proti koronaviru se nechá více než polovina Čechů. 33 % je zásadně proti, ukazují nová data Očkovat proti koronaviru se nechá více než polovina Čechů. 33 % je zásadně proti, ukazují nová data 16. března 2021 11:00

Vidlařová byla sice vystudovaná dopravní inženýrka, ale v druhé polovině 70. let zakotvila v Divadle Husa na provázku, kde se seznámila s Bolkem Polívkou a Jiřím Pechou. S oběma herci si zahrála ve slavné hře Pezza versus Čorba, která vyobrazuje soupeření komediantských rodin a díky svému excelentnímu výkonu si vysloužila celoživotní přezdívku Trudy. V menších rolích se objevila i v několika filmech.

Domů
Sdílet
Diskuse